Jump to content

İnternetim Belli Aralıklarla Durmadan Kesiliyor!

asmazh
 Share

Recommended Posts

Esselamünaleyküm.

2 gün önce bilgisayarımın kasası donanımsal bir arıza verdi, çöpe attım. Bir arkadaştan ödünç aldığım kasayı kullanıyorum. Eski kasayı kullanırken int bağlantımla ilgili bir sorun yoktu. Arkadaşın kasasını kullanmaya başladığım zamandan beri int 10-30 dakikada bir kesiliyor. TTNET in sayfasına atıyor. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi onaylayın, diyor. Ne yaptımsa sorunu çözemedim. Modeme falan reset attım... Acaba yeni kasadan dolayı mı böyle bir sorun var.

TEŞEKKÜR EDERİM.

modeme reset atıp kendi kullanıcı ve şifrenizi girdiyseniz ttnet i arayınız bilgisayarla alakası olmaz
modem değiştiyse sorun verir yani başkasının modemini sizin hattınıza takarsanız yada sizin modemi başkasının
hattına takarsanız böyle sorun verir

Muhtemelen modemin şifre tutmuyor. Ya modem arızalandı ya da modemde kullanıcı adı şifre girdikten sonra kaydetmen için ekstra seçeneği var. (Bazı modellerde kaydet ve yeniden başlat tarzı bölüm oluyor, bunu yapmazsan hafızasına almıyor) Modemin kullanım klavuzuna bak, elinde yoksa google dan çok rahat bulabilirsin. Bulamazsan modelini söyle yardımcı oluruz.

eğer modem değişikli varsa yeniden kurulum gerekebilir yok eğer öyle değilse yeni bilgisayarın ethernet kartında yada driverında sıkıntı olabillir modemde arıza olabilir eğer usb den kuruyorsan modemin driverını kurman gerekebilir Cat5 yani ethernet jacklarının sağlamlığını kontrol et ara sıra kesilme nedenine gelince kablolorda yada dış hatlarda kırılma ezilme olabilir ama ttnetin hatında da geçici arıza olabilir bilgisayarda virus olabilir bunları göz önünde bulundurarak sonuca ulaşabilirsin