Jump to content

Tivibu Windows 8 Rtm'de Çalışmıyor. (Çözüldü)

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Selam. Windows 8 Enterprise N RTM sistemi kullanıyorum fakat tivibu'yu ne programından ne de web sitesinde izleyemiyorum. Bir üstad çıkarda bu soruna el atar mı atarsa iyi olur. Şöyle bir şey düşündüm. Windows 7'de Windows XP Modu vardı. Ama Windows 8 'de var mı yok mu bilemedim. Çünkü başlat menüsü yok. Başlat olsaydı Tüm Programlardan ne var ne yok görebiliyordum. Windows 8 'de kurulu program ve yüklü bileşenlere nasıl bakacağız bilen var mı?

Maalesef Windows 8 'e ara vermek zorundayım. Çünkü tivibu benim için önemli. Tivibu yetkililerinden aldığım cevap: Windows 8'in tam sürümü çıksın o zaman kullanabilecekmişiz. Şimdi bunlarda bizi ta 26 Ekim'e kadar bekletmezmi? Bekletir. Çünkü yasal yollardan çıkarsa öder cezayı. Ne yapmam gerekiyor sizce? Maalesef bu yüzden Windows 8 kullanmaya ara veriyorum. Eski Windows xp imajına geri dönüyorum taki Tivibu Windows8 sorununa çözüm bulunana dek.

İyi akşamlar.. Edited by sere

Kim demiş Windows 8'de tivibu çalışmıyor diye :D Sorunu şu şekilde hallettim:

1. Önce kurulu olan vmware programına Jixp 2.0 Kurdum.
2. Ram olarak 1 gb verdim.
3. 10 dk sürmedi şimdi Windows 8 rtm üzerinden jixp'yi çalıştırıp çatır çatır izliyorum tivibuyu. :yahoo:

İşte Caps:
[spoiler][img]http://f1208.hizliresim.com/10/4/bgtwr.jpg[/img][/spoiler]
[spoiler][img]http://f1208.hizliresim.com/10/4/bgtyt.jpg[/img][/spoiler]

Edited by sere

• 1 ay sonra...

Win 8'de tüm program ve uygulamaları metro ekranında sağ tuşu tılayarak görebilir, çalıştırabilirsin.
Win 8 üzerinde Tivibu için uyumluluk seçeneklerini denedinmi? Win 7 yada XP SP3 uyumlulukta çalışabileceğini tahmin ediyorum. Ama önce sisteminde eğer yok ise microsoft sitesinden silverlight download et yada son sürüm güncellemesini yap. Tivibu silverlight'ı kullanmaktadır (Yani flash değil).
Kolay gelsin..

@temmuz;

win7,vista,xp,2000,98,95 dahil tüm uyumluluk modlarını denedim. Silverlightta kurulu. Ama maalesef 26 ekimi şart koşacaklar galiba o da kasım ayının ilk haftasında anca windows 8 için tivubu kullanılmaya başlacak. Ah bir olsa windows 8 için. İşin yoksa sanal makineden devam et :(

Öyleyse o tarihe kadar jevcizone'yi kullanabilirsin. Televizyon kanallarında görüntüler tivibu web kalitesinde olmasada idare eder (Internet hızın yeterli ise HD seçeneğide bulunuyor.). Üsttelik bedava ve tivibudan fazlası var eksiği yok; çok daha özellikli. Ne ararsan var içerisinde. Aramadıkların bile..
Dediğim gibi en azından geçici kullanabilirsin. Ancak IE 10'da kaydırma çubuğu yok olduğundan web uygulaması tam çalışamıyor ve minik masaüstü programcığını download etmen gerekiyor.
TNCTR'de ararsan bulabilirsin.

arkadaşlar sonunda sorunuma çare buldum. (Oracle VirtualBox saytesinde :)) Öncelikle;

1. sisteme sanal bir xp kuruyoruz. (SercanXP_2012_Editing-Windows xp bölümünde kolayca kurulabilir)
2. Sistemii kurduktan sonra VirtualBox Devices bölümümden Install guest editions deyip internet ve diğer ayarlar için kurulum yapıyoruz.
3. [Can alıcı nokta]: Evet arkadaşlar en önemli bölümü ise "View" bölümünden "Switch to Seamless Mode" u seçip kolayca windows 8'de tivibuyu kullanabiliriz hemde virtualbox penceresi açmadan direk ve sadece tivibu programını açarak. :good:

Örnek caps vermeden olmaz: :)

[img]http://d1209.hizliresim.com/11/g/d09kc.jpg[/img]