Jump to content

Kelime Haznem V1.0 (Türkçe Sözlük)

asmazh
 Share

Recommended Posts

Es selamünaleyküm.

Şimdi size 100.000 kelimeyi dağarcığınıza zerk edebileceğiniz harika bir uygulamadan bahsedeceğim. Bu uygulamanın üst versiyonları da çıkacaktır; çünkü uygulama hazırlanırken, hazırlayan ben, ÖSYM’nin sunduğu maraton içindeydim. Bu vesileyle eklemek istediğim bir çok özellik daha eklenmeyi beklemekte. Ta ki bu eklemek istediğim özellikleri ekleyene dek programı yayınlamayı düşünmüyordum aslında. Canım sıkıldı, yapacak bir şey yok. Yayınlayayım dedim. smile.gif
Programın veri tabanını gizlemeye gerek duymadım. Çünkü bu uygulamayı benden daha iyi yazabilecek biri varsa alsın, yazsın, dedim. Benim amacım ün yapmak değil. Güzel ülkemin güzel insanlarına faydalı olmak. Üzülerek söylüyorum ki, halkımızın büyük bir kısmı Türkçenin güzelliklerinden gafil.
İleriki zamanlarda bahsettiğim gibi programın üst versiyonlarını yayınlayacağım. Bu versiyonlarda veri tabanını SQL olarak değiştirmeyi düşünüyorum. SQL Servere bir giriş yapmam için yeni bir bilgisayar şart. O da kısmetse üniversiteyi kazanmamla gerçekleşecek.

Lafı fazla gevelemeden program ve özelliklerine değineceğim.

* Daha kolay öğrenebilmeniz için istediğiniz kelimeleri "Bildiklerim" listesine ekleyebileceksiniz.
* Öğrendiğiniz kelimeleri tekrar etmek amacıyla size bildiklerinizden yahut sözlükten soru soran bir uygulama ile karşılaşacaksınız.
* Eğer biraz şair ruhlu iseniz bu program sizin çok işinize yarayacak. Zira "Sonran arama" diye bir özellik var. Bu özellik sayesinde örneğin: sonu "la" olan bütün kelimeleri kolay bir şekilde listeleyebileceksiniz.
* Programın kelime bulma hızına şaşıracaksınız!
* Rabbım kısmet eylerse daha çok güzel şeylerle karşılaşacaksınız...

Programın yardım klasörü yoktur. Buna gerek de yoktur. Herkesin kullanabileceğini düşünüyorum.
Bu program diğer Türkçe Sözlüklerden faklı olarak birçok özellik barındırmakta. Bunları kullanınca göreceksiniz. Gece saat 23.30 hiçbir şey yazasım yok.

Programdan Görüntüler:

9jup6.jpg

9jus1.jpg

9jut7.jpg

9juuh.jpg

MediaFire

http://www.mediafire.com/?1i9p9467y96jo4w

Speedy.sh

http://speedy.sh/u6MrZ/Kelime-Haznem-v1.0-Yukleyicisi.exe

Upload.gen

http://www.upload.gen.tr/d.php/www/fo2jqp5y/_Kelime_Haznem_v1.0__Y__kleyicisi.exe

Programın kaynak kodlarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Edited by asmazh

• 2 hafta sonra ...
  • 9 years yıl...