Jump to content

Windows 8 Siyah Ekran + Fare

dcan2010
 Share

Recommended Posts

Windows 8 yükseltme yardımcısıyla yüklüyorum ilk başta türkçe sonra kurulum ekranında ingilizce oluyor sonra kurulumda getting devices ready bölümünde yani aygıtlar hazır hale getiriliyor bölümünde %4 den sonra ekran kapkara oluyor ekran hepden kesiliyo hiç parlaklık yok gücü kesiliyo biraz sonra geliyo orda 3 saat bekledim hiçbişe olmadı parlak siyah ekranda uyku tuşundan beklemeye alıp çıkardığımda fare geliyor hata nedir sürücülerimin hepsi x64 ve günceller.
İşletim Sistemim
Windows 7 Ultimate x64 kurduğumda ingilizceydi windows updateyle türkçeleştirdim
Sistem özellikleri
Intel Core i5 2410M
6 Gb Ram nanya tecnology yazıyo markasından
Intel HD Graphics 3000
NVIDIA GeForce GT540M

Bu arada ekran kartım CPU-Z de Intel HD Graphics gözüküyo sadece anlayamadım windows derecelendirmesinde de aynı sorun var ikisininide sürücüleri yüklü.

Hocam biraz bekle daha adamlar son boyutuna getirmediler isoları. developer.microsoft tipi bir bağlantı vardı bir şekilde gönder. sen geliştirmeleri için katkıda bulunmazsan nasıl gelişir bu sistem...

Bende casper notebook vardı özellikier aynı sayılır 8 gb ram ve 520m idi ekran kartı neyse aynı sorun vardı yüklenmiyordu hatta konu açtım ama bi sonuça varamadım ayrıca çoğu casper kullanıcısında böle bir sorun vardı

BIOS üzerinden Nvidia GeForce GT540M ekran kartını format işlemi bitene kadar kapatmalısın. Onboard ekran kartı ile formatı tamamladıktan sonra Nvidia ekran kartını açarsın. Sorunun bu şekilde çözülecektir.

Örnek olarak resimde ekleyim sana :D

[img]http://static.shiftdelete.net/img/article_new/resim1041294061708.jpg[/img]

[img]http://static.shiftdelete.net/img/article_new/resim1031294061677.jpg[/img]

Haydi kolay gele !

[quote name='TeYyArEe' date='11 August 2012 - 22:20 ' timestamp='1344723620' post='1229879']
BIOS üzerinden Nvidia GeForce GT540M ekran kartını format işlemi bitene kadar kapatmalısın. Onboard ekran kartı ile formatı tamamladıktan sonra Nvidia ekran kartını açarsın. Sorunun bu şekilde çözülecektir.

Örnek olarak resimde ekleyim sana :D

[img]http://static.shiftdelete.net/img/article_new/resim1041294061708.jpg[/img]

[img]http://static.shiftdelete.net/img/article_new/resim1031294061677.jpg[/img]

Haydi kolay gele !
[/quote]

Kardeş senin verdiğin resimdeki advanced sekmesine geliyotum ama o seçenekler benim biosumda yok. Kullandığım Notebook Casper Nirvana Cnc.2640. Yardımcı olabilir misin?

Bende de casperin gt 540m ekran kartlı notebooku var. release preview dahil sızan son sürümde senin yaşadığın sorunu yaşamaktayım. türk casper kullanıcılarında var bu problem genel olarak. gt 520m ve gt 540m modelleri daha ziyade. bu çift ekran kartı olayından dolayı sanırım yaşanan problem. casper'a konuyla ilgili bir e-posta yollamama rağmen geri dönüş yapmadılar. burda söylenen biostan ekran kartı iptal etme olayı benim biostan da mümkün değil. birazdan, formattan evvel nvidia ekran kartını devre dışı bırakarak ( sürücüsünü vs toptan kaldırarak ) deneyeceğim windows 8 yüklemeyi. umut fakirin ekmeğidir demişler, bir casper sahibi olarak bu seçeneği denemekten başka çare var gibi görünmüyor bu aralar.

Edited by tatar28

[quote name='tatar28' date='13 August 2012 - 18:45 ' timestamp='1344883513' post='1230448']
Bende de casperin gt 540m ekran kartlı notebooku var. release preview dahil sızan son sürümde senin yaşadığın sorunu yaşamaktayım. türk casper kullanıcılarında var bu problem genel olarak. gt 520m ve gt 540m modelleri daha ziyade. bu çift ekran kartı olayından dolayı sanırım yaşanan problem. casper'a konuyla ilgili bir e-posta yollamama rağmen geri dönüş yapmadılar. burda söylenen biostan ekran kartı iptal etme olayı benim biostan da mümkün değil. birazdan, formattan evvel nvidia ekran kartını devre dışı bırakarak ( sürücüsünü vs toptan kaldırarak ) deneyeceğim windows 8 yüklemeyi. umut fakirin ekmeğidir demişler, bir casper sahibi olarak bu seçeneği denemekten başka çare var gibi görünmüyor bu aralar.
[/quote]

Aynı Yöntem benimde aklıma geldi ama denemedim daha sen deneyince sonucu burada yazarmısın kardeşim?

[quote name='atakan21' date='14 August 2012 - 10:18 ' timestamp='1344939534' post='1230799']
servise gönderdim biosun güncellenmesini yapılmasın iştedim gt520m idi ekran kartı bakalım gelirse anlarız bu arada boş durmayın casper mail atın ben attım sizde atın
[/quote]

Bakalım sonuç olumlu olursa bende gönderirim servise.

• 3 hafta sonra ...

[url="https://www.google.com.tr/search?q=windows+8+siyah+ekran&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a#hl=tr&safe=off&client=firefox-a&rls=org.mozilla:tr%3Aofficial&sclient=psy-ab&q=windows+8+black+screen+and+cursor&oq=windows+8+black+screen+and+cursor&gs_l=serp.3...420224.428412.0.429616.23.15.0.8.8.1.480.3607.0j8j4j1j2.15.0...0.0...1c.dwxzdEk_vrE&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=6d7a606d0d408cf1&biw=1366&bih=612"]SiYAH EKRAN HATASI[/url]

Sadece caspere has bir hata değil googleda birçok markanın aynı şikayetten muzdarip olduğunu görebilirsiniz

[quote name='xoxomaster' timestamp='1346572747' post='1236865']
[url="https://www.google.com.tr/search?q=windows+8+siyah+ekran&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a#hl=tr&safe=off&client=firefox-a&rls=org.mozilla:tr%3Aofficial&sclient=psy-ab&q=windows+8+black+screen+and+cursor&oq=windows+8+black+screen+and+cursor&gs_l=serp.3...420224.428412.0.429616.23.15.0.8.8.1.480.3607.0j8j4j1j2.15.0...0.0...1c.dwxzdEk_vrE&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=6d7a606d0d408cf1&biw=1366&bih=612"]SiYAH EKRAN HATASI[/url]

Sadece caspere has bir hata değil googleda birçok markanın aynı şikayetten muzdarip olduğunu görebilirsiniz
[/quote]

Sanılım çözümü yok , laptop geldi bios güncellemesi yapılmış ama sonuç gene aynı

yabancı forumlardan takip etmeye çalıştığım kadarıyla sıkıntı laptoplarda hem o/b hemde external ekran kartı olması, bende "casper cn.tki 2504d" var, öyle sade bir bios ekranı varki sadece saat tarih değiştirebilecek kadar özelliksiz...

Bios güncelleyeyim belki düzelir dedim, sağolsun "ami bios" bios update diye bir program kurdurmadan indirtmiyor, bu arada program 2 yıllık bir bios firmware kullandığımı söyledi lakin indir dediğimde programı 50tl karşılığında satın almamı istedi, böylede bir saçma durum var

[quote][url][url]http://biosagentplus.com/ami.php[/url][/url][/quote]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1346585324__bios_1.jpg[/img]

Bu arada inanması çok zor ama aşağıdakide pegatron anakart üreticisinin web sitesi

[quote][url]http://pegatroncorp.com/[/url][/quote]

sözün özü işin ehli biri bu "bios update" işini hallederse windows 8 işide hallolur sanırım...

aynı laptop tan bende de vardı.. bios da ekran kartı ayarlaması yok.. ve casper sitesinde yayınlamıyor.. ancak servise yollarsan kendileri yaparlar.. ve kusura bakma çok yanlış bir seçim yapmışsın.. o serilerin nerdeyse tamamı anakart sorunlu.. sende yanmaması çok ilginç çünki aldıktan 3 gün sonra bende işlemci yandı.. servisten anakart ve işlemci değişti geldi ve geldiğinin ertesi günü gene yandı.. serviside çok dandik hatta servisi birak müdürleride öyle.. şirket için aldık iş yapamadık.. bunu belirttik ve cihazın değişimini istedik tmm dediler ve aynı makinayı yolladılar ve nihayetinde yeniden yandı.. sonra mahkeme ile uğraş dur.. dediğim gibi ne olur ne olmaz bir servise gönder hem biosunuda güncellerler bu sayede.. .çift ekran kartları herzaman sıkıntıdır.. kurarken görür fakat nvidia psyc sürücüsü 3 rd party( 3 üncü parti ) yazılımlar Microsoft tarafından desteklenmez yani sistemini bir şekilde kurup nvidia psycyi kurup sonra nvidia ekran kartını kurman gereklidir...

[quote name='srkngncy' timestamp='1346587398' post='1236918']
aynı laptop tan bende de vardı.. bios da ekran kartı ayarlaması yok.. ve casper sitesinde yayınlamıyor.. ancak servise yollarsan kendileri yaparlar.. ve kusura bakma çok yanlış bir seçim yapmışsın.. o serilerin nerdeyse tamamı anakart sorunlu.. sende yanmaması çok ilginç çünki aldıktan 3 gün sonra bende işlemci yandı.. servisten anakart ve işlemci değişti geldi ve geldiğinin ertesi günü gene yandı.. serviside çok dandik hatta servisi birak müdürleride öyle.. şirket için aldık iş yapamadık.. bunu belirttik ve cihazın değişimini istedik tmm dediler ve aynı makinayı yolladılar ve nihayetinde yeniden yandı.. sonra mahkeme ile uğraş dur.. dediğim gibi ne olur ne olmaz bir servise gönder hem biosunuda güncellerler bu sayede.. .çift ekran kartları herzaman sıkıntıdır.. kurarken görür fakat nvidia psyc sürücüsü 3 rd party( 3 üncü parti ) yazılımlar Microsoft tarafından desteklenmez yani sistemini bir şekilde kurup nvidia psycyi kurup sonra nvidia ekran kartını kurman gereklidir...
[/quote]

bios için yakında bişeyler yaparlar diye umuyorum, ben laptopu alalı nerdeyse 3 ay oldu, maşallah diyeyim bir sıkıntı çıkartmadı şimdiye kadar,oyun için almıştım beklediğiminde üstünde çıktı.. yine maşallah diyeyim de ne olur ne olmaz :)

gt520 m lerde sorun yok zaten sorun 540m li cihazlarda sizinkisi yeni sürüm.. bizimkiler ilk parti idi.. işlemci anakart ekran kartı uyumsuzdu... sizdeki 64 bit gddr3 1 gb ve 540m ler 128 bit gddr3 1 gb... ama çok sorunlu.. artı 2 saat durmadan oyun oynayın yada video açın.. laptop elinizi yakacak gibi olur.. casperler böle makinalar.. ben çok pişman oldum.. hadi biz kampanyadan 1100 e almıştık ozaman için.. 2500 liraya i7 li alıpta kasayı söküp koca fanın üstüne makinayı koyanı bile gördüm.. casper diyorum fazla söze gerek yok diyorum

• 2 hafta sonra ...