Jump to content

Nt6 Hdd Yukleyici

kecik79
 Share

Recommended Posts

nt6 programını kullanmak için 2 sorum olacak
1.Programı ve win 7 dosyalarını aynı parta atarken partın içindeki kendi arşivlerimize veya arşivlerimiz programın çalışmasına bir engel olurmu
2.Bu programla yapılan işlemleri flash belleğe atabilir miyiz? Eğer bu olanak varsa bir kere bir bilgisayar da kurup başka bilgisayarlarda kullanabilirmiyiz tabi nunun için ille de usb boot olması şart mı?

nt6 yükleyci nasıl yükleme yapılıyor mesela ben disk D: ye kendi ismime bir klasör açıyorum ve bu klasörün içine D: de bulunan bütün dosyalarımı atıyorum ve
D:yalınız ismime açılmış klasörden başka dosya yok şletim sistemine gelelim win7 veya win8 hangisi olursa olsun fark etmez Windows dosyamızı rardan veya isodan açtığımızda dosyaları klasöre çıkart diyoruz klasör olarak D: yi gösteriyoruz ve işlem başlıyor dosyalar D:ye çıkıyor birinci işlem böyle başlamış oluyor ikinci işlem nt6 yükleyici nerde olursa olsun bu programı yönetici olarak çalıştırıyoruz ve küçük ekran geliyor burada 1 2 3 diye yazıyor biz 2 ye fareile tıklıyoruz ve prokram arama yapıyor biz D: ye çıkartıgımız dosyaları buluyor ve kük ekranda üste wista win8 win7 gibi yazı çıkıyor bi 5 ve ya 10 saniye bekliyoruz küçük ekranın altında çıkş var yeniden başlat var oradada 1 2 3 diye belirtiyor bia klavyeden yeniden başlat olan 2 tuşuna bastığımızda yeniden kendiliğinde başlayacak eset atacak bilgisayar yeniden başladığında başlangıç ekranında bir kurulu olan işletim sistemi görünecek iki altında nt6 yükleyici gözükecek siz klavyeden ok tuşu ile nt6 yükleyiciyi göstereceksi ve entır basıp kurulum başlayacak mesela win8 de bilgisayar yeniden başlıyor win7 de restlemeden başlıyor. böylece kurulum cd den kurmaktan daha hızlı oluyor NOT arkadaşlar isodan veya rardan çıkartıgımız işletim sistemmimizi flaş diskimizede çıkarsak nt6 yükleyici oradanda yüklüyor yalınız bu yükleme win8 win7 için geçerli xp de çalışmaz.

arkadaşlar D:ye kendi ismimize açtığımız dosyamız kalıyor Windows dosyalarını siliyoruz DİKKAT kendi ismiminize açtığınız doyayı silmeyin verileriniz kaybolur NOT arkadaşlar burda belirtmeliyim biz d: diskine sadece kurulum dosyalarını çıkartık siz kurulumu C: diskine yapacaksınız veya iki işletim sistemi kullanmak isterseniz bilgsayarımı sag tıkla disk yönete git hagi diski böleceksen ona sag tıkla küçülte bas istediğin kadar yer ayıra bilirsin ve bu kurulumu orayada yaparsın D: sizin yedek dosyalarınızın korunduğu diştir sakın oraya kurulum yapmayın biraz uzun not oldu yanlış anlaşılmasın siz flaş diskede kurulum dosyalarını çıkara bilirsiniz flaş disktende kurulum yapa bilirsiniz burda kurulumu yapan nt6 yükleyici

Edited by hasan gul

[quote name='hasan gul' date='20 August 2012 - 08:20 ' timestamp='1345450832' post='1232806']
nt6 yükleyci nasıl yükleme yapılıyor mesela ben disk D: ye kendi ismime bir klasör açıyorum ve bu klasörün içine D: de bulunan bütün dosyalarımı atıyorum ve
D:yalınız ismime açılmış klasörden başka dosya yok şletim sistemine gelelim win7 veya win8 hangisi olursa olsun fark etmez Windows dosyamızı rardan veya isodan açtığımızda dosyaları klasöre çıkart diyoruz klasör olarak D: yi gösteriyoruz ve işlem başlıyor dosyalar D:ye çıkıyor birinci işlem böyle başlamış oluyor ikinci işlem nt6 yükleyici nerde olursa olsun bu programı yönetici olarak çalıştırıyoruz ve küçük ekran geliyor burada 1 2 3 diye yazıyor biz 2 ye fareile tıklıyoruz ve prokram arama yapıyor biz D: ye çıkartıgımız dosyaları buluyor ve kük ekranda üste wista win8 win7 gibi yazı çıkıyor bi 5 ve ya 10 saniye bekliyoruz küçük ekranın altında çıkş var yeniden başlat var oradada 1 2 3 diye belirtiyor bia klavyeden yeniden başlat olan 2 tuşuna bastığımızda yeniden kendiliğinde başlayacak eset atacak bilgisayar yeniden başladığında başlangıç ekranında bir kurulu olan işletim sistemi görünecek iki altında nt6 yükleyici gözükecek siz klavyeden ok tuşu ile nt6 yükleyiciyi göstereceksi ve entır basıp kurulum başlayacak mesela win8 de bilgisayar yeniden başlıyor win7 de restlemeden başlıyor. böylece kurulum cd den kurmaktan daha hızlı oluyor NOT arkadaşlar isodan veya rardan çıkartıgımız işletim sistemmimizi flaş diskimizede çıkarsak nt6 yükleyici oradanda yüklüyor yalınız bu yükleme win8 win7 için geçerli xp de çalışmaz.
[/quote]
anlatım güzel yalnız d ye hdd ile nth6 kullanmak yalnış disk yönetiminden yeni bir bölüm oluşturup uygulayın
uygulama şöyle başlat denetim masası sistem ve güvenlik sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir

kendi pc örnek resim oluşturacagınız nth6 için bölüm size baglı zira format sonrası kurcanız programlarıdda o bölüme koyabilirsiniz
http://i.imgur.com/lka0Y.png

Edited by casper0007

[quote name='kecik79' date='20 August 2012 - 09:14 ' timestamp='1345446887' post='1232794']
nt6 programını kullanmak için 2 sorum olacak
1.Programı ve win 7 dosyalarını aynı parta atarken partın içindeki kendi arşivlerimize veya arşivlerimiz programın çalışmasına bir engel olurmu
2.Bu programla yapılan işlemleri flash belleğe atabilir miyiz? Eğer bu olanak varsa bir kere bir bilgisayar da kurup başka bilgisayarlarda kullanabilirmiyiz tabi nunun için ille de usb boot olması şart mı?
[/quote]

[center]Sorularının cevabı bu başlıkta var, burayı incelersen anlarsın...
[/center]
[center][code]http://www.tnctr.com/topic/184120-nt6-hdd-yukleyici-tr-v308-05-mart-12/[/code] [/center]

cevaplar için teşekkürler peki ben bu uygulamayı mesela yeterli kapasitede bir flash diske yapsam ve sonunda yeniden başlat değilde çıkış deyip flashı çeksem ve daha sonra başka bir bilgisayara taksam mesela çökmüş bir bilgisayara yine win 7 veya 8 kurabilir miyim ve bunun için illede usb boot gerekir mi?

arkadaşlar sizin nt6 yükleyiciye çıkış demeniz bişeyi değiştirmez ister kurasın ister kurmasın başka bigisayara masaüstü açılıyorsa flaşa nt6 yükleyiciyi atarsın ordada çaıştırırsın flaştan yükleme yaparsın Windows7-USB-DVD-tool programı ile flaşa yazdırırsan çökmüş bilgi sayara kurulum yaparsın bu biraz karışık biosa girmek gerekiyor hdd yi gösteren yere usb disk almak gerekiyor bilmeyenler için zor çökmüş bi bilgisayara en iyi cd den yükleme yapmak en iyi çözüm bu