Jump to content

Oyun Bilgisayarı Önerisi

beko28
 Share

Recommended Posts

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Bütün Bilgisayar Özelliklerim Bunlar Arkadaşlar Ekran Kartıyla , Güç Kaynağımın Düşük olduğunun[/b][/size][/font]
[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Farkındayım.[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Oynadığım Oyun Knight Online şu özelliklerle az donuyor kalabalık yerlerde kasma yapıyor fazla[/b][/size][/font]
[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]olmasada.[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Oyunlarda kalabalık yerlerde bile olsam donmasını istemiyorum oyun oynarken akışkan bir oyun[/b][/size][/font]
[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]istiyorum bunun için değiştiricem ekran kartıyla güç kaynağını bunları yükseltince sizce[/b][/size][/font]
[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]donarmı bu özelliklerle.Bu arada kaç watt bir güç kaynağı alsam sağlam olur pc uygun olsun ama.[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]600 Watts Yetermi Sizce?[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Ekran kartınıda 1 gb 256 bit GDDR5 ya ati yada nvidia olucak ekran kartı.[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Birde uygun gördüğünüz önerdiğiniz ekran kartı modellerinin linklerini veya güç kaynağının[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]linklerini atarsanız sevinirim teşekkürler.[/b][/size][/font]

[u][font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Almak İstediğim Ekran Kartı [/b][/size][/font][/u]

[color=#ff0000][b]SAPPHIRE[/b] [b]HD6850 GDDR5 1GB 256BIT AMD RADEON DX11 EKRAN KARTI[/b][/color]

[u][font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Almak İstediğim Güç Kaynağı[/b][/size][/font][/u]

[color=#ff0000][b]XILENCE[/b] [b]XILENCE XP600 600W 135MM FAN PSU GAMİNG SERİSİ R3[/b][/color]

[b]ATI Radeon HD 3400 Series[/b]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Dac:İnternal DAC (400MHz)[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Ekran Kartı Bellek:1024[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Geçerli Görüntü Modu:1280*1024(60hz)[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]İşlemci: Intel® Pentium® D CPU 2.80Ghz (2CPUs)[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Ram: 3GB 667Mhz[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]DirectX Sürümü 9.0c[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Güç Kaynağı :115V/230 Current: 6A/4A FREQURNCY:60/50Hz[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]80 GB HDD[/b][/size][/font]

[font=comic sans ms,cursive][size=4][b]Windows xp service pack 3[/b][/size][/font] Edited by beko28

[color=#ff0000][i][b]sıfır pc almak için parasını bir köşeye ayrısa daha mantıklı işlemci değiştirirse ankart değiştirmek zorunda klacak onu değiştirirsen ram ve hardisk değişecek + birde psu alacak hopaa şimdi kasada eskidir bide onu değiş alsana sıfır pc :D ki performanslı bir bilgisyar istyor buda 2 bin tL yi bulur :D[/b][/i][/color]

arkadaşlar öncelikle değerli yorumlarınız için çok teşekkürler ben sizin kadar anlamam özelliklerden pc özelliklerimin hepsini yazdım knight online bu özelliklerlede oynuyorum donmadan ama ben grafiklerini açarak güzel bir görüntüde efektli oynamak istiyorum pc kasmasın istiyorum bu yüzden ekran kartıyla güç kaynağını değiştirmem lazım bütçem 500 tl.

Bendeki işlemciye göre nasıl bir ekran kartı almam lazım herkes diyorki o işlemciyle bu ekran kartı olmaz siz nasıl düsünüyorsunuz

Edited by beko28

[color=#ff0000][i][b]bak şimdi kardeşim oyun görselleri sadace ekran kartına bağlı değil işlemcin yüzndende kasmalar yaşarsın ha illa alacam diyosan öneririz ama parana yazık... birde boş kasalara bak yanında power hediyeli daha iyi olur...[/b][/i][/color]

[size=5][size=4][size=3][font=Arial Black][font=Arial Black][b][b][font=Arial Black]AMD Phenom II X4 B55 3.2ghz |Asus M4A88TD-M EVO/USB3|
Kingston HyperX 8GB DDR3 1600MHz| SAPPHIRE HD 6790 1GB 256 Bit GDDR5|
Kingston 64GB 2.5" Sata2 V100 SSD | Western Digital Caviar Green 1TB 64MB Harddisk
/Akasa AK-P600W[/font][/b][/b][/font][/font][/size][/size][/size]
[size=5][size=4][size=3][font=Arial Black][font=Arial Black][b][b][font=Arial Black]benim sistem bu ve oynamayadığım bir oyun yok kasmıyor.[/font][/b][/b][/font][/font][/size][/size][/size]

[color=#000000][b]
Bu konu "[/b][/color][color=#ff0000][b]Donanım[/b][/color][color=#000000][b]" forumundan "[/b][/color][color=#ff0000][b]Sistem / Donanım Tavsiyeleri[/b][/color][color=#000000][b]" forumuna taşınmıştır. [/b][/color]

[CODE]http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/sapphire-1gb-hd5570-ddr3-128bit-hdmi-dvi-vga-ati-63475653[/CODE]
Hocam sadece KNIGHT için bu yeter.Fazlasına gerek yok + mevcut güç kaynagından bahsetmemissin ama büyük olasılıkla PSU değiştirmek zorunda da kalmassın.İleriki zamanlarda forum bütçene göre sağlam bir sistem önerir nasıl olsa

ekleme:Adamlar GTA4 bile oynuyormuş bu kartla
[CODE]
http://www.youtube.com/watch?v=mMNGEZ_wUpg
[/CODE]

GÜÇ KAYNAĞI İÇİN (alacağım diyorsan)
[CODE] http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/high-power-element-500w-guc-kaynagi-61163752 [/CODE]

Bunlar benim önerdiklerim.İlerde sistem yenilersende bu PSU yeteceği kanaatindeyim.

Edited by kacaksevgilim