Jump to content

Windows 8 Format Sonrası Gariplik

wendor11
 Share

Recommended Posts

selam arkadaşlar bende olan herkesde oluyormu yoksa sadece bende mi oluyor dün format attım işletimsistemini kuduktan sonra bazı ayarlar hic deyişmiyor diski defalarca silmeme ramen mesala internet expoleri acıyorum kayıtlı şifreler sık kullanılan siteler formattan önceki arka pilan resmi kılasör secaneklerindeki bazı benim yaptığım ayarlar yani formatta herşey sıfırlanmış olması gerekirken pırogramlar hariç nerdeyse yaptığım ayarlarla geri geliyor garip bir durum ya mikro acayip bilgi topluyor yada mikrosoft hesabıyla ilk oturumu açtığım için oluyor ben anlamadım anlayan arkadaşlardan bir açıklama bekliyoruz hadi hayırlısı :D

[quote name='XXX90' timestamp='1346748537' post='1237455']
sadece c yi formatlamşsan olabiliyor bazen benede e oluyor normal o kardeş
[/quote]
iyide ben format atarken öbür disklerin zaten fişini çekiyorum 3 tane disk var 80-160-ve 500 yani 80 sistem yedeği 160 işletim sistemini kurduğum yer 500 de depo yani sistemin olduğu disk haricindekileri formattan önce pasif lale getiriyorum sade 160 lık kalıyorki onada zaten format atıyorum yani sizcede garip deyilmi

[quote name='D21' timestamp='1346751551' post='1237464']
Microsoft hesabı oluşturarak giriş yapıyorsan olur ama yerel hesap oluşturarak kullanıcı oluşturursan bu dediklerin olmaz
[/quote]

[b]Aynen Arkadaşa Katılmaktayım... Microsoft Hesabı İle Giriş Yaptığında Bazı Ayarları Kayıt Altına Alıyor.. Sen Nerde Wİn8 e O Hesapla Giriş Yaparsan Bütün Ayarlarda Ona Uygulanıyor...[/b]

[quote name='wendor11' timestamp='1346779539' post='1237545']
her neysede bu durum benim hic hoşuma gitmedi benimgibi düşünen birçok kişi vardır
[/quote]

Düşüncen saçma bence . Bu özellikleride kullanmayacaksan windows 8 i niye kullanıyorsun ki ? windows 7 yada xp kullan aynı şey.
Metro niye var , niye bulut tabanlı çalışıyor diye burun kıvırmak ne kadar anlamlı ?
Bunun windows phone u da var , Apple ın iOS-MacOS arasında kurduğu bağlantıyı microsoft da bu yolla kuracak olabilir.
Eğer böyle yapmasını istemiyorsan basitce yerel hesaba geçersin olur biter.

[quote name='anilkilic' timestamp='1346784386' post='1237575']

Düşüncen saçma bence . Bu özellikleride kullanmayacaksan windows 8 i niye kullanıyorsun ki ? windows 7 yada xp kullan aynı şey.
Metro niye var , niye bulut tabanlı çalışıyor diye burun kıvırmak ne kadar anlamlı ?
Bunun windows phone u da var , Apple ın iOS-MacOS arasında kurduğu bağlantıyı microsoft da bu yolla kuracak olabilir.
Eğer böyle yapmasını istemiyorsan basitce yerel hesaba geçersin olur biter.
[/quote]
acaba oyunlarda o yüzden mi çalışmıyor. Ben w8 kurarken mail hesabımı kullanıyorum outlook. Peki bu bana w8'in bazı ayarlarına ve işlevlerine kısıtlamamı getiriyor? O zaman bir dahaki formata hesap kısmını atlayayım ve böylece tüm özellikler aktif mi olacak?

[quote name='sere' timestamp='1346784677' post='1237576']
acaba oyunlarda o yüzden mi çalışmıyor. Ben w8 kurarken mail hesabımı kullanıyorum outlook. Peki bu bana w8'in bazı ayarlarına ve işlevlerine kısıtlamamı getiriyor? O zaman bir dahaki formata hesap kısmını atlayayım ve böylece tüm özellikler aktif mi olacak?
[/quote]

Windows oyunlarından bahsediyorsan onlar marketten yükleniyor . Bu olay kullanıma hiçbir kısıtlama getirmiyor .