Jump to content

Samsung Led102 Ekran Tv İçin Uydu Alıcısı Tavsiye?

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Selamlarrın en güzeli üzerinize olsun TNCTR ye gönül vermiş dostlarım.
Samsung 40 ES5500 102 ekran tvmi bugün satın aldım. Şimdi bu 102 ekran tvme kaliteli uydu alıcısı arıyorum?
Fiyat maximum:200 tl
Kayıt yapabilsin, ve HD desteği olan, SD ve HD görüntü kalitesi iyi olan, kanal geçişleri hızlı olan Receiver arıyorum?
Ben bir kaç tane buldum fakat hangisi kalitelidir bilmiyorum?

[b] Sunny AT 14100[/b]

[CODE]http://www.akakce.com/uydu-alicisi/en-ucuz-sunny-at-14100-fiyati,449565.html[/CODE]

[b] Next Minix HD[/b]

[CODE]http://www.akakce.com/uydu-alicisi/en-ucuz-next-minix-hd-fiyati,537965.html[/CODE]
[b] Seoul Hiremco Cobra[/b]

[CODE]http://www.akakce.com/uydu-alicisi/en-ucuz-seoul-hiremco-cobra-fiyati,773140.html[/CODE] Edited by &ULTİMATE&

dsmart veya digitürk olmadan trt gibi kanalları hd izlersin, ancak maç izlemiyorsan dsmart al alıcıyıda veriyorlar zaten bir sürü güzel kanalar var sinema kanalları belgesel kanalları vs discovery kanalları var

aldığın uydu alıcısında kart ve modül girişi olursa iyi olur

[quote name='sondemmm' timestamp='1347109281' post='1238820']
[b]Sunny AT 14100[/b] bu cihazı al çok güzel kanal geçişleride hızlı görüntü kaliteside iyi
[/quote]
Biraz araştırdım. Cihazda donmalar, kilitlenmeler felan oluyormuş? Doğrumudur acaba?
Ancak sizin de değiniz gibi yukarıdaki tercih ettiklerimin arasında en iyi SD Ve HD görüntü kalitesi bu cihaza aitmiş. Ve kanal geçişleri gerçekten hızlı imimş. Fakat bu donma olayları aklımı karıştırdı. Gerçekten öyle birşey varmı?
Kendi sitesinde aynı bu cihazın 14150 modeli çıkmış. 14100 VE 14150 yi karşılaştırdım. Donanım ve bütün özellikleriyle aynı, aklım karıştı, bunu neden çıkarmış olabilirlerki?

AT 14150

[CODE]http://www.sunny.com.tr/fulhd-AT-14150-UYDU-ALICI-1468.html[/CODE]

AT 14100

[CODE]http://www.sunny.com.tr/fulhd-AT-14100-UYDU-ALICI.html[/CODE]

kardeşim hayırlı olsun televizyonun :) aynı tv yi bende kullanıyorum uydu alıcısı olarak korax x mini hd uydu alıcısı aldım hd kanallar gayet güzel,trt ,ntvspor ,star da felan maçlar şifreye girince biss değerleri felan girilmiş olduğu için otomatik kendi hemen kırıyor uydudan kanal,yazılım ve key listesinide güncelleyebiliyorsun ayrıca ufak olduğu için tv arkasında kalıyor ve görüntü kirliliğini önlüyor ben tavsiye ederim fakat mini uydu alıcılarında tek bi problem kanal geçişleri biraz yavaş bunu problem etmiyecek olursan mini uydu alıcıları güzel

Bence hd dreambox cihazları düşün yada diğer linux yüklü cihazları. Diğer cihazların yaptıklarını yapabiliyorlar, yazılım çıkıyor sürekli, internete bağlı, güzel uygulamalar kurabiliyorsun(youtube felan), iptv desteği oluyor. Çok fonsiyonel cihazlar. Görüntü kalitesi de güzel. İlla dreambox server almak zorunda da değilsin. Normal yayını izleyebilirsin istediğin gibi.

[quote name='nabersene' timestamp='1347118869' post='1238866']
sunny at 14100 kullanıyorum. Scart girişi yok. Hdmi kablo ile izlersin. Tavsiye ederim
[/quote]
Galiba bende bu uydu alıcısını alacağım.
[quote name='kayseri204' timestamp='1347119074' post='1238869']
bence fazla para verme çünkü ilerde yayın sistemi degişiyor.
[/quote]
Ooo o sistem nerden başkan 2 senede gelir. Oda önce tampon şehirlerde devreye girer. Onu beklersem yandım.ama dediğin gibi fazla para vermeyeceğim. Maximum 200tl bütçe ayırdım.
[quote name='SehZade' timestamp='1347131945' post='1238918']
Bence hd dreambox cihazları düşün yada diğer linux yüklü cihazları. Diğer cihazların yaptıklarını yapabiliyorlar, yazılım çıkıyor sürekli, internete bağlı, güzel uygulamalar kurabiliyorsun(youtube felan), iptv desteği oluyor. Çok fonsiyonel cihazlar. Görüntü kalitesi de güzel. İlla dreambox server almak zorunda da değilsin. Normal yayını izleyebilirsin istediğin gibi.
[/quote]
Ahhh ahh birde pahalı olmasa. :) hic düşünmeden alırım.
[quote name='rev6' timestamp='1347130074' post='1238913']
kardeşim hayırlı olsun televizyonun :) aynı tv yi bende kullanıyorum uydu alıcısı olarak korax x mini hd uydu alıcısı aldım hd kanallar gayet güzel,trt ,ntvspor ,star da felan maçlar şifreye girince biss değerleri felan girilmiş olduğu için otomatik kendi hemen kırıyor uydudan kanal,yazılım ve key listesinide güncelleyebiliyorsun ayrıca ufak olduğu için tv arkasında kalıyor ve görüntü kirliliğini önlüyor ben tavsiye ederim fakat mini uydu alıcılarında tek bi problem kanal geçişleri biraz yavaş bunu problem etmiyecek olursan mini uydu alıcıları güzel
[/quote]
Umarım bu Tv benim için hayırlı olur. İyi araştırıp aldım.

Uydu alıcısına gelince kanal geçişleri benim için önemli :(

[quote name='&ULTİMATE&' timestamp='1347113032' post='1238841']
Biraz araştırdım. Cihazda donmalar, kilitlenmeler felan oluyormuş? Doğrumudur acaba?
Ancak sizin de değiniz gibi yukarıdaki tercih ettiklerimin arasında en iyi SD Ve HD görüntü kalitesi bu cihaza aitmiş. Ve kanal geçişleri gerçekten hızlı imimş. Fakat bu donma olayları aklımı karıştırdı. Gerçekten öyle birşey varmı?
Kendi sitesinde aynı bu cihazın 14150 modeli çıkmış. 14100 VE 14150 yi karşılaştırdım. Donanım ve bütün özellikleriyle aynı, aklım karıştı, bunu neden çıkarmış olabilirlerki?

AT 14150

[CODE]http://www.sunny.com.tr/fulhd-AT-14150-UYDU-ALICI-1468.html[/CODE]

AT 14100

[CODE]http://www.sunny.com.tr/fulhd-AT-14100-UYDU-ALICI.html[/CODE]
[/quote]
Cihaz bende değil ben bu cihazı 1 ay önce kardeşime hediye aldım bir kaç gün denedim hiç bir donma falan görmedim (bende zaten sunny nin başka bir modeli var yıllardır kullanırım ) kardeşime her gittiğimdede sürekli kumanda bende olur hiç bir problem yok bunu internetten almıştım 149 tl ye hatta çok beğendiğim için 10 gün sonra kendimede yeni bir tv ile birlikte alayım dedim aldığım yerde kalmamıştı başka yerlerdede pahalı olduğundan bende Kamosonic KS-HD2505 Full Hd Mini Uydu Alıcı sını aldım

SD ve HD görüntü kalitesi en iyi (sti) işlemcili uydu alıcılarındaymış. Geneli ali işlemcili oluyormuş. Yukarıdaki bulduklarimin içinde sadece sunny sti işlemcileymiş. Diğerleri ali işlemciliymiş.