Jump to content

Knight Hastası

07BRN91
 Share

Recommended Posts

Selam Arkadaşlar
Kardeşim var Sürekli knight online oynayıp duruyor resmen yapıştı kaldı Bilgisayara Acaba bunu Nasıl engellerim ?

Oyunun Port Çıkışları nelerdir? Modem'den kapatsam Modem Pirelli Otomatik açılıyor zaten portlarımı

Başka hangi Yokka Engelleyebiliirim ?

Hiç bir şekilde engeleyemezsin kardeşinin istemesi lazım sen onu engelledikçe o oynamak isticektir. oynayamasa bile aklı orda olucaktır. Bizde zamanında çok oynardık 3-4 tane charlarımız olurdu. Kendimiz istedik bıraktık ben o şekilde bıraktım umarım kardeşinde ister ve bırakır yoksa çok zor. Ama bilgisayarda aile oturumu açıp şu kadar süre sonra kapancak bilgisayar yapabilirsin örneğin 2 saatlik süre verirsin 2 saat sonra bilgisayar otomatik olarak kapanır. Bİr araştır derim.

Edited by LetsqoNd

81 lvllik çarı var. pek anlamam bnde oyundanda fakat bi şekilde engel koymam lazım onun pc'sine girmeden.

[quote name='Dexter18' timestamp='1349035237' post='1244661']
kendi bırakmazsa zor engellersen kafeye gider
[/quote]
buraya net kafe biraz uzak gideceğini sanmam

Ben zamanında böyle oyunlara hayatını vermiş bir insan olarak şunu söyleyeyim sana: Kardeşin o yolun yanlış olduğunu anlamasa ve zamanın ona acımayacağını bilmese, sen ne yaparsan yap, o oyunu bırakamaz. Zira, bu gibi online oyunlar uyuşturucu gibidir. Hatta, abartmadan söylüyorum, fazla bağlanırsa uyuşturucudan da beterdir.

Kardeşini al kaşına, ona de ki: "Bu oyun bu güne kadar sana ne kazandırdı?" (Genelde bu oyundan maddi kazanç sağlarlar ama, bu, kaybettiklerinin yanında bir hiçtir.) Ve ona de ki: "Sen bir gün yanlış yolda olduğunu anladığın vakit iş işten geçmiş olacak. Geride bıraktığın zaman arkandan ağlamayacak." (İnsanlar bu gibi sanal alemin içinden tamamen çıktıklarında asıl güçlerini fark ederler. Sanal aleme harcadıkları zamanla ne iyi şeyler yapabileceklerini, neler neler öğrenebileceklerini öğrenirler...) Çok acı bir gerçektir ki, artık iş işten geçmiş oluyor... Bu kadar girmişken kendi hayatımın da bu oyunlar yüzünden nasıl mahvolduğunu özetliyeyim. Ya da direk eğer bu oyunu oynamasaydım şimdi olacağım hali ve şimdiki halimi anlatayım. Eğer ben bu oyunların çaldığı zaman içerisinde yıllamasaydım şimdi güzel bir üniversitede çok istediğim bölümü "bilgisayar mühendisliğini" okuyabilirdim. Ama şu an ege'de radyo televizyon ve sinema okuyorum. Neyse ya ben bunları anlatınca kötü oluyorum... Kaybettiğim, hayalimde olup da asla yapamayacağım o kadar şey var ki... Kardeşim, kardeşini al, bunları okut ona. Bel ki bir zamanlar düştüğüm dalaletten o sıyrılır. Ben oldum, o olmasın.

Edited by asmazh