Jump to content

Cafe bilgisayarlarım sürekli cokuyor

GaZeLLe

Recommended Posts

Arkadaslar benın cafe war vee makınalarım baslıkta yazdıgın gibi de surekli cokuyor

PC özellikler :

AMD Semp 2600

512 RAM+80 GB HDD SAMSUNG+ATİ REDEON 9550 ekran kartı

Windows kuruyorum tüm ayarlarımı yapıyorum be herşey bittikten sonra DEEP FREEZE kuruyorum vee bilgisayir 2 gün güzel bir şekilde kullanıyorum vee ününcü günü bir bakıyorum acılırken

Windows (.........dll) dosyası eksik oldugu için acılamıyor on yukleme yapmak ıcın Xp cd takınız yazısı cıkıyor

Allahtan HDD gizli böldüğüm bölüme Windows yedeğini atıyorum vee sonra yenıden cekıyorum ama artık bıttınlık verdi yardımcı olun...

Anakart Adı Asus K8N-E Deluxe

fat32 de dosya bozunmaları sık oluyor ntfs ye göre.fat32 ise ntfs yap....bence en sağlam çözüm norton goback diye bir program var bir de onu dene.o deep freezeden daha sağlam bence...

birde arşivini virüs taramasından geçirsen iyi edersin

www.byderkan.com/dosyalar/nortongoback.rar

Birincisi Deep freeze tam anlamıyla koruma sağlamıyor..

Her sisyem açılışında yada belli bir periyodda yedeklemeler filan yapıyor ki mini dosya ile sadece tablo yedeği... Örneğin çoğu zaman çökme olmuyor, ama yeni oyun kurulumu, özellikle bu kurulum için disk alanın olmamasından dolayı 3-4 gb sildiğim zaman, yice gümülüyor.

Sanırım yeni dosyaları yazılı olan yerlere yazmama gibi bir durumu devre dışı bıraktığımdan mıdır bilmiyorum...

Ama bakmış olduğum kafede işler şöyle yürüyor.

1. Sistem özeliikleri hepsinin aynı.

2. PC'nin birine kurulum gerçekleşiyor.

3. Deep freeze de kuruluyor ve devre dışı bırakılıyor.

4. Norton ghost cd si ile imajını ana pc ye alıyorum.

5. Sonra bütün makinelere aynı anda imajları gönderiyorum.

6. İşlem bittikten sonra hepsi ağda ahta veriyor. Düzeltmek için makine adlarını değiştiyiroum.

7. Deep freezeyi devreye sokuyorum.

8. herhangi bir makinedeki herhangi bir aksaklık durumunda o pc ye imajı tekrar gönderiyorum.

Ama dll vermesi ihtimal ve muhtemel, Bizim de başımıza geliyor fakat nadiren bu problemi yaşıyoruz. Sizde sık sık oluyorsa ve virüs, özellikle bootable virüs ile alakalı ise bunu araştırmanızı öneririm.

Ayrıca nod32 öneririm. gerek sistem ve gerek ağları iyice bir kontrol ediniz.

Not: Ağ virüslerinin yayılma hızları ve etkileri de azımsanmayacak derecede tehlikeli ve önemlidir.

• 4 hafta sonra ...
  • 11 ay sonra...
Birincisi Deep freeze tam anlamıyla koruma sağlamıyor..

Her sisyem açılışında yada belli bir periyodda yedeklemeler filan yapıyor ki mini dosya ile sadece tablo yedeği... Örneğin çoğu zaman çökme olmuyor, ama yeni oyun kurulumu, özellikle bu kurulum için disk alanın olmamasından dolayı 3-4 gb sildiğim zaman, yice gümülüyor.

Sanırım yeni dosyaları yazılı olan yerlere yazmama gibi bir durumu devre dışı bıraktığımdan mıdır bilmiyorum...

Ama bakmış olduğum kafede işler şöyle yürüyor.

1. Sistem özeliikleri hepsinin aynı.

2. PC'nin birine kurulum gerçekleşiyor.

3. Deep freeze de kuruluyor ve devre dışı bırakılıyor.

4. Norton ghost cd si ile imajını ana pc ye alıyorum.

5. Sonra bütün makinelere aynı anda imajları gönderiyorum.

6. İşlem bittikten sonra hepsi ağda ahta veriyor. Düzeltmek için makine adlarını değiştiyiroum.

7. Deep freezeyi devreye sokuyorum.

8. herhangi bir makinedeki herhangi bir aksaklık durumunda o pc ye imajı tekrar gönderiyorum.

Ama dll vermesi ihtimal ve muhtemel, Bizim de başımıza geliyor fakat nadiren bu problemi yaşıyoruz. Sizde sık sık oluyorsa ve virüs, özellikle bootable virüs ile alakalı ise bunu araştırmanızı öneririm.

Ayrıca nod32 öneririm. gerek sistem ve gerek ağları iyice bir kontrol ediniz.

Not: Ağ virüslerinin yayılma hızları ve etkileri de azımsanmayacak derecede tehlikeli ve önemlidir.

5. Sonra bütün makinelere aynı anda imajları gönderiyorum. demişsin

bu olayı biz nasıl uygulayabiliriz. yardımcı olurmusun eğer böle bir şey varsa çok güzel olur

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...