Jump to content

Hangi İşletim Sistemi Olursa Olsun Hata Alıyorum

krmzntns
 Share

Recommended Posts

[size=4]Merhaba arkadaşlar öncelikle masaüstü sistemimi yeniledim.[/size]
[size=4]MSI [font=Tahoma, Verdana, sans-serif]760GM-P21 (FX) anakart[/font][/size]
[size=4][color=#000000][font=Tahoma, Verdana, sans-serif]Athlon II X2 270 AM3 3.4GHz 2MB Cache 45nm İşlemci[/font][/color][/size]
[size=4][font=Arial, Helvetica, sans-serif][background=rgb(244, 243, 236)]HI-LEVEL 4 GB 1333 MHz DDR3 RAM (Soğutuculu)[/background][/font][/size]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif][background=rgb(244, 243, 236)]bu üç parçayı aldım. Sonra dikkatli bir şekilde bilgisayarın parçalarını değiştirdim. Hdd ve ekran kartını değiştirmedim. Elimde ki w7 cd ile format attım. Sonra ie oslun chrome olsun firefox olsun sürekli çöküyorlar. Ardından da win gezgini çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. [/background][/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif][background=rgb(244, 243, 236)]Sonra w8 indirdim bu sefer onla format attım yine windows gezgini çalışmayı durdurdu hatası.[/background][/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif][background=rgb(244, 243, 236)]Ardından for[/background][/font][background=rgb(244, 243, 236)]mat dvd lerini yeniledim ama sonuç aynı.[/background]
[background=rgb(244, 243, 236)]Ubuntu 12.04 kurmaya çalıştım fakat onda da sorun aldım. Biraz araştırdım ama bu sorunların bir ara da olduğu çözümü bulamadım.[/background]
Sorum ise bu sorunlar yukarda ki 3 donanımdan en az birisinden mi kaynaklanıyor ?
Yardım edecek arkadaşlar şimdiden teşekkürler

Windows altında aldığın " ...... çalışmayı durdurdu" hatası altındaki kodu biliyor isen sorunu çözmemiz daha kolay olacaktır. BIOS ayarlarının donanımına göre yanlış olması, IRQ çakışması, yanlış veya eksik sürücü yüklemesi, hatalı diskten dolayı veri aktarımı başarısızlığı, yükleme yaptığın Windows 7 DVD'sinin modlanmış olması vs vs bir sürü hata sayılabilir. Bu yüzden hata kodunu yollar isen çözümü bulabiliriz.

Haydi kolay gele !