Jump to content

Toplamış Olduğum Kasa Nasıl ?

ajdarbaba
 Share

Recommended Posts

selam arkadaşlar kendime oyun kasası almayı düşünüyorum topladıgım bu donanımlar nasıl 2.3 yıl sonra çıkan bir oyunu rahat kaldırırmı :)

[CODE]
ANAKART http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/msi-z77a-g43-z77a-g43-intel-z77-soket-1155-ddr3-2667mhz(oc)-dvi&hdmi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=59357
İŞLEMÇİ http://www.vatanbilgisayar.com/CPU%20-%20%C4%B0%C5%9Flemci/intel-bx80637i53470-core-i5-3470-soket-1155-32ghz-6mb-cache-22nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=61792
RAM http://www.vatanbilgisayar.com/ram/gskill-f3-12800cl9d-8gbxl-8gb-(2x4gb)-ripjawsx-ddr3-1600mhz-cl9-15v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=51959
HARDDİSK http://www.vatanbilgisayar.com/Dahili%20Harddisk/seagate-st500dm002-35-500gb-barracuda-sata-30-16mb-cache-7200rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=56368
EKRAN KARTI http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/sapphire-11200-14-40g-hd7850-oc-edition-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62359
KASA http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasas%C4%B1/xigmatek-cpc-t55ub-t61-midgard-pure-black-edition-600w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=53875
[/CODE]

Edited by ajdarbaba

bak arkadaşım 2-3 yıl beni götürsün diye bişi yok pcyi amaç için toplıcaksın yani sırf nette takılmak için en iyi parçalardan pc almak yanlış olur mesela öncelikle internet sitelerinden alışverişi pek tavsiye etmem daha sonra parçayı gidip kendin seç pazarlık yap pc öle toplanır ayriyeten harddisk hem pahalı hemde o paraya hafızası düşük daha ucuza bulursun ekran kartı güzel ama daha ucuza bulabilirsin ram iyi fakat kingston yada samsung tavsiye ederim bu arada harddisk olarakta seagate iyidir anakart iyi güzel ama fazla yani daha ucuza bulabilirsin kasa oyuncu kasası alman lazım çünkü bunlar bayağı bi ısıtır pcyi yani en az 2-3 fan lazım senin istediğin pc için normal bi kasa alamazsın oyun oynucaksan yani oyun oynucaksan bi kerede alıyım en iyisini deme en iyisini almaya çalış ama abartma çünkü teknoloji hızla gelişen bişi yani belkide 1 sene sonra bunlar en ezik parçalar bile olabilir bu yüzden fazla abartma iyisini al ama fazlasını ve gereksizini değil sonra hem parandan zarar edersin hemde çok sinirlenirsin bu arada 2 .el parçalara yönelmeye çalış ucuz istiyosan

biraz uzun oldu galiba ama neyse :D
haydi kolay gelsin !

[quote name='BPlC0nNecti0n' timestamp='1354031487' post='1259462']
1 . parçayı gidip kendin seç pazarlık yap pc öle toplanır
2. ayriyeten harddisk hem pahalı hemde o paraya hafızası düşük daha ucuza bulursun
3. ekran kartı güzel ama daha ucuza bulabilirsin
4. ram iyi fakat kingston yada samsung tavsiye ederim
5. kasa oyuncu kasası alman lazım çünkü bunlar bayağı bi ısıtır pcyi yani en az 2-3 fan lazım senin istediğin pc için normal bi kasa alamazsın oyun oynucaksan yani oyun oynucaksan bi kerede alıyım en iyisini deme en iyisini almaya çalış ama abartma
6. haydi kolay gelsin !
[/quote]

1. Vatan bilgisayarda pazarlık yaparak parça satın alabilen adamın elini öperim :D
2. 500 GB demekki adamın işini anca görecek daha düşük boyutlu bir HDD almak pekde iyi olmaz.
3. Ekran kartı uzun ömürlü kullanılabilecek bir ekran kartı. Daha ucuza bulacağı kart zaten ihtiyaçlarını karşılamayacak
4. RAM'da Samsung markasının ne işi var ?
5. İstediğin kasada kullansanda o sistem maksimum 50 dereceyi görür, ekran kartı zaten soğutucusu ile ön planda olan bir ekran kartı. Oyunlarda bile 55 derecelerde çalışan bir ekran kartı.
6. Benden alıntı yapma pls Telif hakkı isterim sonra :D

Haydi kolay gele !

1.kardeşim illa vatandanmı alması lazım alınacak çok yer var... ben sadece önerdim
2.ben daha düşük boyutlu al demedim o paraya daha yüksek boyutlusunu başka yerden alabilirsin demek istedim sakin ol :D
3.ben orda sadece fikrimi söyledim daha ucuz derken 5 -10 lira civarı kastetmiştim
4.samsung ramlerde var samsungun parçalarıda iyidir rahat ol
5.oyun oynucaksa oyuncu kasasıyla oynaması en mantıklısı değilmi hem bi daha parça toplaması kolay olur hemde ısınma derdi olmaz kasanın
6.knk senden alıntı değil bu rahat ol ben hep derim bunu ama illede teif hakkı dersen bi ara faceden görüşelim ...

eğer yanlış bişi sölediysem özür dilerim üstad!

haydi kolay gelsin

Edited by BPlC0nNecti0n

istanbul da oturuyorsan mecidiyeköy den almanı tavsiye ederim orda birçok pc parçası satan yerler var üstelik alacağın parçaları belirlediysen sorun yok vatandan almak mecbur değil vatan dan alsan bile ayriyetten montaj parası alıyorlar tanıdıgın bi iş yeri filan varsa bazı yerler şirketlere satış yapıyor şirket adına alırsan uyguna alabilirsin ben 2010 senesinde Ati Hd3650 ekran kartı almıştım vatanda 150 tl di Art Sistem den 90 tl ye aldım iş yeri adına fatura iş yerine kesilmiyor yanlış anlaşılmasın burda müşteriyi işyeri olarak gösteriyorlar bence iyice araştır o zmn vatandan bi pc toplamıştım 2400 tl tutuyordu Art sistemde aynı pc yi 1900 tl ye geliyordu benim tavsiyem iyice araştır 500 tl az para değil 500 tl ye ayriyetten ram veya ekran kartı işlemci modellerini yüksek tutabilirsin :)

[quote name='yasin_92' timestamp='1354204381' post='1259940']
istanbul da oturuyorsan mecidiyeköy den almanı tavsiye ederim orda birçok pc parçası satan yerler var üstelik alacağın parçaları belirlediysen sorun yok vatandan almak mecbur değil vatan dan alsan bile ayriyetten montaj parası alıyorlar tanıdıgın bi iş yeri filan varsa bazı yerler şirketlere satış yapıyor şirket adına alırsan uyguna alabilirsin ben 2010 senesinde Ati Hd3650 ekran kartı almıştım vatanda 150 tl di Art Sistem den 90 tl ye aldım iş yeri adına fatura iş yerine kesilmiyor yanlış anlaşılmasın burda müşteriyi işyeri olarak gösteriyorlar bence iyice araştır o zmn vatandan bi pc toplamıştım 2400 tl tutuyordu Art sistemde aynı pc yi 1900 tl ye geliyordu benim tavsiyem iyice araştır 500 tl az para değil 500 tl ye ayriyetten ram veya ekran kartı işlemci modellerini yüksek tutabilirsin :)
[/quote]

helal olsun kardeşim nihayet benim dediğimi anlayan biri çıktı :D internet siteleri en az 20 lira kar koyar en az !

aynen kardeşim iyice araştırmak lazım :D yerinde olsam 2 hatta 3 adet pc toplardım ilkini bütçen kadar topla bütçeni 200 tl aşan bi pc topla ve bütçeni 400 - 500 tl aşan bi pc topla sonra araştır parçaları ucuza buluyorsan 2. ve ya 3. pc yi bile alabilirsin kendine iyice araştırma yap bu arada sana önerim intel-nvidia uyumudur amd-atinin yazılım olarak çok geride oldugunu ve artık windows 8 e geçtiğimiz için ilerde sorunlarla karşılaşacagını hatırlatmak isterim o yüzden tavsiyem intel-nvidia uyumudur

kardeşim ben pc toplamaya hazırlanıyorum yani para biriktirorum bazı parçaları hurdacıdan almayı düşünüyorum 1500 liralık pcyi hurdacıdan sağlam parçalarla üzerine yağmur deymiş bile olsa WD-40 spreyiyle temizleyince sağlamsa çalışıyo 1500 liralık kasayı 450 liraya topladık arkadaşla şu an arkadaş kullanıyo çokta memnun kendi parçalarıyla internet sitlerinde satılan aynı parçanın fiyatlarına bakıp zevk alıyo hergün gülüyodur şimdi :D