Jump to content

Msı N1996 Anakart Ses Sorunu

kurt0619
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar Foxcon anakartım bozulduğu için çok önceden beri duran kasada bu anakartı taktım pcye amma lakin ses sürücülerini vs yüklememe rağmen ses gelmiyor bir müzik açtığımda felan cızırtılı geliyor bu neden olabilir hep cızırtı geliyor. :S anlamış değilim. hopörler 2+1 ses sistemi. birde arkadaşlar bu anakartı kasaya montelediğimde pc açılmıyor sanırsam anakart kasadaki demire temas ediyor bende çözüm olarak kitab kabını koydum altına öyle monte ettim şuan normal çalışıyor ama ısısı 40 dan aşağıya düşmüyor bazen 50'yi bulabiliyor ?. cevap veren herkeze teşekkür ederim.

driverlerin tam yüklendiğine emin ol slim drivers adlı programı indir kur pc yi tarat ses driverini  yükle eğer çalışmassa anakart bozulduğu için hoperlör ü de bozulmuş olabilir birde ses simgesindeki kayıttan yürütme ayarlarına gir orada kullandığın ses donanımını varsayılan yap yakın zaman da bende böyle bir şey yaşamıştım...

yürütme ayarları yok :S normalde diğerinde hopörleri taktığımda bir jak takıldı felan yazardı o da yazmıyor :S 

o zaman denetim masasına gir ses e gir orada hoperlor filan olacak kullandığını varsayılan yap eğer varsayılansa ve slim drivers la ses driverini de eksiksiz kurduysan hala problem varsa aklıma gelen tek şey ses aygıtının bozuk olduğudur...

o zaman denetim masasına gir ses e gir orada hoperlor filan olacak kullandığını varsayılan yap eğer varsayılansa ve slim drivers la ses driverini de eksiksiz kurduysan hala problem varsa aklıma gelen tek şey ses aygıtının bozuk olduğudur...

Varsayılan Aygıt;çalma aygıtı yok. :S diyor ? 

Varsayılan Aygıt;çalma aygıtı yok. :S diyor ? 

dediğim gibi varsayılan çalma aygıtının bulunmamasının sebebi büyük ihtimalle driveri tam yükleyemediğinden veya hatalı yüklendiğinden slim driversi indir kur yükle ses kartını sonra tekrar o ses ayarlarına gel varsayılan olarak kaydet çalışmassa o ses çalma aygıtının anakart tan dolayı bozulmuş olmasındandır