Jump to content

Install.wim 4 Gb Sorunu

Share

Recommended Posts

Windows 8 güncelleme ve program entegreden sonra iso ya entegre için capture yapınca

install.wim dosyası 5gb a yaklaşmakta

bu yüzden fat32 usb disklere kopyalanamıyor.

imagex.exe /split Install.wim Install.SWM 4096 /check

komutuyla install.wim dosyasını böldüm

Install.SWM ve Install2.SWM

dosyası oluşturdu bunları fat32 usb içerisine kopyalayabiliyorum fakat

windows kurulumunda

install.wim bulunamadu hatası alıyorum

kurulumun yeni oluşan 

Install.SWM ve Install2.SWM

dosyalarından yapılabilmesi için hangi dosyalarda nasıl bir değişiklik yapmam gerekli?

Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. YUMI'nin 10 numara kendinden kodlamalı bi multiboot programı var ama FAT32'ye formatlayarak çalıştığı için 4.01 GB'lık install.wim'i kopyalayamıyor. Burada install.wim'i çok uğşraşmadan editleme yöntemi sunacak bir arkadaş varsa bir kaç bileşen silerek 4'ün altına indirebilirim. Zira 20-30 MB'lık bir şey silsem kurtaracak...

@susamlicubuk;

Yazmayı unuttum kusura bakma. NFTS üzerinden ISO olarak boot etme ile ilgili Sen bazı bilgisayarlar desteklemiyor açmıyor yazmışsın ama yine de bir denemeni öneririm Ben bugüne kadar bir sorun ile karşılaşmadım.

• Editor

Windows 7 de usb den kuruluyormu swm uzantılı dosyalar install.swm kopyalama işlemi bittikten sonra ikinci parçayı istiyor yani kurulumda gösterebiliyormusun DVD den kurulumda olabilir ikinci DVD yi takıp devam edebilirsin senin dediğin sekilde usb den ne windows7 için nede Windows 8 için en ufak bir makale yok DVD den anlatımlar var sadece

Windows 7 de usb den kuruluyormu swm uzantılı dosyalar install.swm kopyalama işlemi bittikten sonra ikinci parçayı istiyor yani kurulumda gösterebiliyormusun DVD den kurulumda olabilir ikinci DVD yi takıp devam edebilirsin senin dediğin sekilde usb den ne windows7 için nede Windows 8 için en ufak bir makale yok DVD den anlatımlar var sadece

Windows 7 install.wim dosyasını 4 e böldüm. 1 er gb olarak
install.swm,install2.swm,install3.swm,install4.swm
tek iso içerisine ekleyip
Sanal makine üzerinde o iso ile kurulum yaptım sorunsuz.
Windows 7 de sorun yok test edildi tarafımca :)
ama Windows 8 de aynı işlem problem çıkarmakta.
/ref komutundan bahsedilmekte ama
denedim birçok seçenek kurulumda aşağıdaki hatayı vermeye devam ediyor.

Windows Microsoft Yazılım Lisans Koşullarını Bulamıyor. Yükleme
kaynaklarının geçerli olduğundan emin olun ve yüklemeyi yeniden başlatın.

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar aşağı yukarı aynı sorunla karşı karşıya olduğum için konuyu hortlatma gereği duydum :).. öncelikle arkadaşın sanırım söylemek istediği disket imajlarının fat32 ortamında çalışmak zorunda kalmasından kaynaklı.. bunların çözümü ile ile ilgili nette sayısız makale okudum ama elle tutulur bişey bulamadım. ben bluelife kardeşimizin daha önce anlattığı iso üzerinden vista win7 kurulumu projesini kullanıyorum ancak ben de 4 gb sorunu ile karşı karşıyayım. bu konu ile ilgili iki sorum olacak

1) gimagex ile installwim içindeki bileşenlerin bazılarını sildikten sonra tekrar compress yapınca yaklaşık 700 mb düşmesi gereken boyut şişiyor çözümü var mı

2)iso dosyasını ikiye bölmek istedim. ancak onu da sadece bildiğim kadarıyla poweriso yapıyor o da daa formatında yapıyor. bunu bu şekilde grub4dos tan çağırabilirmiyiz? -nette biraz baktım ama bişey bulamadım- veya isoyu direkt partlara ayıran bildiğiniz bir program var mı?

NOT: Arkadaşlar şunu belirtmek istiyorum. bazı arkadaşlar ısrarla ntfs yi savunuyorlar ki kendilerine göre haklılar da..ancak özellikle fat32 şartlarında yukarıda belirttiğim sorulara cevap verirseniz sevinirim.. saygılar...