Jump to content

Biosu Göçmüş Anakarta Bios Yazan Yer Tavsiyesi

skyforce
 Share

Recommended Posts

Selam arkadaşlar bana bios güncellemesi sırasında çıkan aksilik sonucu biosu göçmüş anakarta bios yazan yer tavsiyesi lazım. İnternette sitesi olan yerler tercihimdir.

Arada bir bios güncellemesi yapıyorum. Aksilik olacak diye ödüm patlıyor. En azından kendimi garantiye almak istiyorum. Anakartın biosu göçtüğünde kurtarma methodlarıyla kurtarılamayan olursa anakart elimde patlasın istemiyorum.

Yardımdıcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Selam arkadaşlar bana bios güncellemesi sırasında çıkan aksilik sonucu biosu göçmüş anakarta bios yazan yer tavsiyesi lazım. İnternette sitesi olan yerler tercihimdir.

Arada bir bios güncellemesi yapıyorum. Aksilik olacak diye ödüm patlıyor. En azından kendimi garantiye almak istiyorum. Anakartın biosu göçtüğünde kurtarma methodlarıyla kurtarılamayan olursa anakart elimde patlasın istemiyorum.

Yardımdıcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Mecidiyeköyde Profilo alışveriş merkezinin oralarda bilgisayacı ve elektronikçiler var.Önce orada elektronik tamircilerinden birine biosun entegre ise 5-10 liraya söktürüyorsun.Sonra Epogram yazılımı atan yerler var orada .Onlardan birine 15-20 liraya biosuna yazılımı attırıyorsun ve takrar biosu söktürdüğün yere biosu taktıyorsun.Kolay gele

Mecidiyeköyde Profilo alışveriş merkezinin oralarda bilgisayacı ve elektronikçiler var.Önce orada elektronik tamircilerinden birine biosun entegre ise 5-10 liraya söktürüyorsun.Sonra Epogram yazılımı atan yerler var orada .Onlardan birine 15-20 liraya biosuna yazılımı attırıyorsun ve takrar biosu söktürdüğün yere biosu taktıyorsun.Kolay gele

Ben Hataydayım bildiğim kadarıyla bunu hatayda yapan bir yer yok. Bundan dolayı bunu forumda sorma gereği hissettim. Bana bu işi Türkiye çapında yapan bir yer lazım. Burdaki pcciler böyle yerlerle anlaşmış durumdalar banada böyle bir yer lazım. Ben kargo ile gönderecem anakartı onlar yapıp geri yollayacak.

ankara istanbulda bile bu iş çok zor yapılıyor üztelik garantiside yok
çoğu zaman maliyeti anakart masrafını aştığı için perte çıkar.
zaten yeni anakartlarda çift bios özelliği olduğu için
bunlara artık gerek yok.

zaten yeni anakartlarda çift bios özelliği olduğu için
bunlara artık gerek yok.

Sadece masa üstü anakartlarını da düşünmeyin işin içinde notebook anakartlarıda var.

İzmirde bir çok anakart tamircisi 20 tl ye yapıyor.

çok sağol. Acaba aralarında internette sitesi olanını biliyormusunuz....

Neden sırf cevap yazmak için cevap yazıyoruz. Ben 2000 yılından beri biosu göçmüş anakartların harici bios flasher ile flaslama işlemi yapıldığını biliyorum. Ankara ve istanbulda bunu yapan çok yer var. Ama Türkiye çapında yapan yerleri bilmiyorum. O yüzden bu konuyu açtım. Lütfen gereksiz yere post kasmayın......

Bios yazmanın ne olduğunu bende biliyorum arkadaşım… bu işi yapanlar genellikle fahiş fiyata yapıyorlar,  yada yapamıyor kartı tamamen kullanılmaz hale getiriyorlar. Bende espri olsun diye yeri gelmişken atasözünü yazayım dedim… kişisel almayınız.