Jump to content

Windows 8'de Usb Hdd/flaş,sd Kart Takınca Bekleme.

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Merhaba. Windows 8'i ilk çıktığı günden beridir kullanıyorum. Tüm pc'lerimde o kurulu. Masaüstü bilgisayarımda ise hem windows 8 hem windows 7 hem de xp kurulu. Şimdi ben windows 8 açıkken usb hdd veyahut flash disk taktığımda en az takmamdan sonra 2.5 en fazla 6-7 dakka süren bir bekleme kaçnılmaz oluyor taki bilgisayarın bu usb aygıtını görmesi için.

Lakin Windows 7'de hiçbir şekilde en ufak bir bekleme olmuyor. Usb hdd'yi takar takmaz bilgisayarım görüyor. Aynı şekilde sd kartı da öyle.

XP'de denedim o da biraz bekletiyor lakin hiçbirşekilde windows 8 kadar eziyet edici değil.

Sizce bu ürünler windows 8 destekli olmadığı için mi böyle yapıyor? Lakin bu seferde her ürünümüz sıfır mı olacak windows 8 ile uyumlu olması için yani yeni mi almamız gerekecek?

Aydınlatırsanız sevinirim. İyi akşamlar..

Genelde bu hatalar ile karşılaşan kişilerde Microsoft Defender kapalı olmadığı için bu hata alınıyor, ancak sistemin ve usb diskinin yapısıda tanımayı geciktirebilecek eylemlere yol açabiliyor. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için,

BIOS üzerinde;

USB Legacy [enabled] olarak ayarlayın,

Windows üzerinde,

Aşağıdaki hizmetlerin devredışı olmadıklarını teyid edin,

Aygıt ilişkisi hizmeti

Aygıt kurulum hizmeti

Aygıt yükleme hizmeti

Kabuk donanım algılaması

Microsoft iSCSI başlatıcısı hizmeti

SSDP bulma hizmeti

Tak kullan

Taşınabilir aygıt numaralandırma hizmeti

UPnP aygıt ana makinası

Ayrıca Windows Defender'i ister uygulama üzerinden kapatın yada bu uygulama için çalışan servisi devre dışı bırakın. 

Haydi kolay gele !

@teyyare;

1. Usb legacy enabled .... tamam,

2. Windows hizmetlerine baktım ve çoğu elle bazılarıda otomatik ama hiç devredışı yok....tamam,

3. Windows Defender ben kapatmamama rağmen her yeni win8 kurduğumda zaten otomatik kapalı olarak geliyor. Her zaman kapalı yani... tamam,

Ya bu benim yavaşlıktan beklemekten çektiğim nedir yahu :) :( :D