Jump to content

Ekrana Goruntu Gelmiyor

kingeser
 Share

Recommended Posts

Arkadaslar aksam pc calisir vaziyette biraktım.Sabah kalktimda bilgsayari actigmda ekrana goruntu alamadim.Yaptiklarim:
1 - Monitor ile ekran karti arasndaki kabloyu kntrol ettim farkli kablo kullandim
2 - Ekran kartnda sknti vardi die dusundum yerindn cikartip tekrar taktim
3 - Ramlarden sorun var diyerekten ramlari cikarip taktim
4 - En son olarak anakartin kitlenicegndn suphelndim tum parclari cikarttm bios pikini cikartm cmosu temizldim anakart bos bi sekilde guc verdim.
Bunu yaptiktan snra hdm kablosu ile goruntu alamadim fakat analog ile goruntu aldim.
Parclari topladim kasaya montaji yaptim bu sefer analogtada goruntu yok.
Tekrar parcladim ayni iskemi yaptim fakat netice yok denemdgm hicbirsey kalmadi ya kafayi yicem sizce sorun nedir???

Ekran kartı üzerindeki kondansatörlerde şişme varmı?
Birde monitörde sorun olabilir şüpsesiyle konuya yaklaşıp, hdmi ile televizyon varsa oradan gözrüntü almaya çalış.

güç kaynağında bozulma olabilir benimde başıma böyle şeyler geliyordu 250 watt  sanırım vardı bende bazen ekrana görüntü gelmiyordu ramlerin  yerini değişiyordum 3 4 defa öyle geliyordu şimdi 450 watt aldım artık öyle olmuyor...

kardeş başka bi anakartla denedinmi?ayriyetten başka bir anakartla denediysen ve olduysa sorun belkide senin anakartındadır vga girişlerinde temassızlık olabilir kabloda olabilir,sonra güçle alakalı olabilir,anakartının kondansatörlerindede olabilir,anakartın güç girişinde bişey olmuş olabilir yani bununla ilgili sebep çok o yüzden bilmiyorsan çok fazla ellememeni tavsiye ederim ...

haydi kolay gelsin