Jump to content

Ekran Kartını Kuramıyorum

oca57
 Share

Recommended Posts

arkadaslar asus k52jc-ex393r marka laptopum var yaklasık 2 ay once pes 12 yı calıstırdıgımda ekrana vga yetersız dıye hata gelıyordu devam yoksay iptal butonları olan daha sonra bende laptopuma temız bır format cektım herseyı bastan kurdum fakat ekran kartını bır turlu kuramıyorum asagıdakı hatayı alıyorum nvdıa gforce 310m nvdıa nın sıtesınden de ındırdım ama hep bu hata gelıyor bu arada aygıt yöneticisinde de gorunmuyor ekran kartı.. burada bulunan bır pc tamırcısıne gıttım sen yapacagım herseyı yapmısın dedı ekran kartı cipi degısmesı lazım dedı bende laptopumu garantıye yollamak ıstemıyorum nasıl halldecem  bu sorunu

'' http://imageshack.us/photo/my-images/853/hataxf.jpg/ '' resim acılmaz belkıyardımlarınızı beklıyorum arkadaslar....

Edited by oca57

Eğer sorunun driverdan ise; linkten ilgili driverlarına ulaşabilirsin..

http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=tr-tr&m=K52Jc&p=3&s=245

Sorun bilgisayarında çift ekran kartı destediğinden kaynaklanıyor da olabilir.. Sistemin performansa bindiğinde harici ekran kartı ile çalışırken, boşta işlemci üzerinden grafik desteği vererek güç tüketimini azaltmış oluyor..

Şuan da büyük ihtimalle intel işlemcinin desteği ile grafik kullandığından (Intel GMA HD) nvidia driverı hata veriyor..

Nvidia driver kurabilmen ve asıl ekran kartı performansını görebilmen için grafik kartını ayarlarından değiştirip NVIDIA GeForce 310M kartını kullanman gerek..

Ayarlardan değişiklik yapabildiğin gibi, bios'dan da intel grafik kartını tamamen kapatarak sadece harici ekran kartı üzerinden de devam edebilirsin..

Edited by CuMHuR01

windows 7 ultimate kurulu hata olayı formattan once basladı bende drıverda hata vardır dedım  format attım kendı drıverlerını bır klasore toplamıstım laptopun oradan yuklemeyı denedım aynı hata nvidianın kac tane ekran kartı drıveri varsa uyumlu sıtede yuklemeye calıstıgımda aynı hatayı verıyor... bilgisayar ıyı guzel hos calısıyorda bır seyın eksık olması canımı sıkıyor....

forumlara baktım bıosta boyle boyle yapın dıyor ama oyle seyler yok bıosta ne yaptıysam caresını bulamadım garantıye gıderse laptop en az 1 ay surunur oralarda bende vermek ıstemıyorum içini de acmak istemiyorum masaustune benzemedıgı ıcın....

Eğer sorunun driverdan ise; linkten ilgili driverlarına ulaşabilirsin..

http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=tr-tr&m=K52Jc&p=3&s=245

Sorun bilgisayarında çift ekran kartı destediğinden kaynaklanıyor da olabilir.. Sistemin performansa bindiğinde harici ekran kartı ile çalışırken, boşta işlemci üzerinden grafik desteği vererek güç tüketimini azaltmış oluyor..

Şuan da büyük ihtimalle intel işlemcinin desteği ile grafik kullandığından (Intel GMA HD) nvidia driverı hata veriyor..

Nvidia driver kurabilmen ve asıl ekran kartı performansını görebilmen için grafik kartını ayarlarından değiştirip NVIDIA GeForce 310M kartını kullanman gerek..

Ayarlardan değişiklik yapabildiğin gibi, bios'dan da intel grafik kartını tamamen kapatarak sadece harici ekran kartı üzerinden de devam edebilirsin..

asusun sitesınden neredeyse hepsını ındırdım ama aynı hatayı alıyorum...

birde soyle bırsey var hanı pilde kullanırken laptopu sarjı azaldıgında ekran kararıyor ama laptop calısıyor daha sonra fn fonksıyonlarını kullanarak ekranı acıyorum bunun nedenı ne olabılır....

Nvidia optimus teknolojisi, ekran kartı geçiş sorunu çözümü

http://www.notebook.gen.tr/notebook-genel-f24/nvidia-optimus-teknolojisi-ekran-karti-gecis-sorunu-cozumu-t12764.html

Siteyi inceledin mi??

Kesinlikle içini açma, bir işi yaramaz çünkü..

Eğer ekran kartları arası geçiş yapmadıysan, aldığın yere götür -bilgisayardan anlayan 1 kişi vardır heralde orda da direk 5dk da işini halleder.. 1 Ay filan beklemene gerek kalmaz..

Edited by CuMHuR01

Siteyi inceledin mi??

Kesinlikle içini açma, bir işi yaramaz çünkü..

Eğer ekran kartları arası geçiş yapmadıysan, aldığın yere götür -bilgisayardan anlayan 1 kişi vardır heralde orda da direk 5dk da işini halleder.. 1 Ay filan beklemene gerek kalmaz..

http://dlsvr.asus.com/pub/ASUS/nb/Drive ... 125942.zip

lınk acılmıyor...

kurmayı denedım kardesım olmadı ya ne yapsam olmuyor anlayamadım ben bu ışten bırsey....

hata aynı hata kac tane drıver ındırdıysem de hep aynı hatayı verıyor...

aygıt yonetıcısınde intelın surucusu var nvdia yok laptop recovery dı ben softvare dosyasındakı butun kurulum drıverlarını d ye tasıdım ılk formatımda kurulmustu boyle bır sıkıntı olmamıstı... modları denedım ama olmuyor elımde tam 6 tane ekran kartı surucusu var ve hepsı aynı hatayı verıyor bırı de farklı hata versın bea... ona yonelelım :D

yeni yani güncel driverlerı unutun çok hata veriyorlar pc ile gelen cd deki driver la deneyin şayet denemediyseniz driverleri direk system 32 driver içine kopyalayıp atın

olmadı başka işletim sitemi kurun birde tamirci çipi değişmesi gerekiyor demiş çipte sorun varsa aygıt yöneticisinde  gözükmez  nvidia 310m olarak gözüküyormu

o aldığın hata vga yetersiz pes in uyarısı sistemle ilgili değil pes uyarı veriyor bu ekran kartıyla stabil oynayamazsın diyor aygıt yöneticisinde nvidia ekran kartı gözüküyorsa driver problemi gözükmüyorsa donanım hatasıdır  birde 310 m olarak değilde başka sürüm denedinizmi mesela 610m gibi

not :460m ile bir denermisiniz

Edited by yawuz58

aygıt yonetıcısınde sadece ıntel hd surucu gorunuyor hanı drıver yuklenmemıs olsa bıle gorunmesı gerekmez mı solaltında soru ısaretı olurdu 

mesela laptopuma xp kurmaya calıstıgımdamavı ekran hatası verıyor uzun bır yazo yazıyor baslangıcı dılımın ucunda ama soyleyemıyorum

bu da aygıt yonetıcısının resmı

http://imageshack.us/photo/my-images/27/hata2t.jpg/

evet dediğiniz gibi driver yüklenmemiş olsa bile aygıt yöneticisinde gözükmesi lazım ama aygıt yöneticisinde yok bios ayarlarından kapalı filan değilse donanım hatası var 

sizin aldığınız hatanın anlamı :kurulum programı mevcut donanım ile uyumlu bir sürücü bulamadı bios ayarlarından intel onboard ekran kartını kapatırmısınız birde bakalım

nvidia gelecekmi

Edited by yawuz58

hocam öncelikle kolay gelsin geçenlerde aynı makineye windows 7 kurmuştum bende başta kuramadım ama ardından Öncelikle Bios ayarlarından Advanced sekmesindeki Boot VGA Controller Selection For kısmına gel buradaki Reserved iWindows 7 / Vista olarak değiştir kayıt edip çık  sorunun % 90 hallolacaktır  boşuna başka şeylerle uğraşma hadi kolay gele pes deki olayda nvidia optmius teknolojisinden kaynaklanıyor oyun oynarken sağ tık yapıp yüksek performansı kartla çalıştır dersen sorun kalmaz

Edited by mahmutu91

hocam öncelikle kolay gelsin geçenlerde aynı makineye windows 7 kurmuştum bende başta kuramadım ama ardından Öncelikle Bios ayarlarından Advanced sekmesindeki Boot VGA Controller Selection For kısmına gel buradaki Reserved iWindows 7 / Vista olarak değiştir kayıt edip çık  sorunun % 90 hallolacaktır  boşuna başka şeylerle uğraşma hadi kolay gele pes deki olayda nvidia optmius teknolojisinden kaynaklanıyor oyun oynarken sağ tık yapıp yüksek performansı kartla çalıştır dersen sorun kalmaz

biosta advanced bolumunde oyle bırsey yok sorunumda donanım gıbı gozukuyor ne yapalım boyle kullanacaz artık... :((

soyle boyutu fazla olmayan bır wındows 7 arıyorum 32 degılde 64 bıt olsun bu sefer onu denemek ıstıyorum

koylu kardesımın bir tane vardı 2.25 gb tı sanırım linkleri gorupte ındıremedım... onun gıbı bırsey olsa olur...

arkadasım senin indirip kuruduğun drıver  vista driveri ilk konuyu açtığında koyduğun resımdekı hatanın gelmesı yanlıs drıver kuruyor olman.

2.si coğu sıtedekı laptop drıverı yanlıs  yanlıs derken kastım kımı drıver win7 professionalda kuruluyor kimi driver win7 ultimate  birde sana burada yardımcı olmak ısteyen arkadaslarım butun lınklerı asus un sıtesınden vermıs.o driveri nvidia nın sıtesınden ındır.

3.bılgısayarındakı ekran kartının gorunmemesı bılgısayarını formatladığın dvd den kaynaklanıyor.crack lı bır dvd olduğu ıcın ekran kartını kuramıyor ıcındekı dvd nın ıcındekı drıver senın ekran kartınla uyumlu değil(1 alt modelı veya 1 ust modelı olduğu için muhtemelen) kurmaya kalkıp kuramıyor ama ınstall bıraz ılerledığı ıcın sıstem bunu kurulmus olarak algılıyor. yapamazsan teamwiever kur yardımcı olmaya çalısayım ben sana 0542 630 25 19 müsait olunca bır ara benı

arkadasım senin indirip kuruduğun drıver  vista driveri ilk konuyu açtığında koyduğun resımdekı hatanın gelmesı yanlıs drıver kuruyor olman.

2.si coğu sıtedekı laptop drıverı yanlıs  yanlıs derken kastım kımı drıver win7 professionalda kuruluyor kimi driver win7 ultimate  birde sana burada yardımcı olmak ısteyen arkadaslarım butun lınklerı asus un sıtesınden vermıs.o driveri nvidia nın sıtesınden ındır.

3.bılgısayarındakı ekran kartının gorunmemesı bılgısayarını formatladığın dvd den kaynaklanıyor.crack lı bır dvd olduğu ıcın ekran kartını kuramıyor ıcındekı dvd nın ıcındekı drıver senın ekran kartınla uyumlu değil(1 alt modelı veya 1 ust modelı olduğu için muhtemelen) kurmaya kalkıp kuramıyor ama ınstall bıraz ılerledığı ıcın sıstem bunu kurulmus olarak algılıyor. yapamazsan teamwiever kur yardımcı olmaya çalısayım ben sana 0542 630 25 19 müsait olunca bır ara benı

eyw kardesım yardımların ıcın sagol da yenı bır wındows 7 ındırmeyı dusunuyorum bu seferkı 64 bıt olsun ıstıyorum varsa bıldıgın guzel bır win7 bana pm atar mısın....

64 kurma neden dıye sorucak olursan da bılgısayarın ekran kartları arasında geçiş yaptığı ıcın kasılmalar oluyor program geçislerı arasında 32 bıt ıdeal dır. 

bende lenevo g570 var  bende 64 bıt kurmustum fakat kasılmalar olusunca kaldırdım.32 bıtte en ufak bır kasılma yok. ve mumkunse win7 32 bır professıonal kur geçişli ekran kartlarında sorun cıkartıyor ultımate veya ıllede 64 bıt kurup denıcem dıyorsanda 64 bıtınde professıonal ını kur

64 kurma neden dıye sorucak olursan da bılgısayarın ekran kartları arasında geçiş yaptığı ıcın kasılmalar oluyor program geçislerı arasında 32 bıt ıdeal dır. 

bende lenevo g570 var  bende 64 bıt kurmustum fakat kasılmalar olusunca kaldırdım.32 bıtte en ufak bır kasılma yok. ve mumkunse win7 32 bır professıonal kur geçişli ekran kartlarında sorun cıkartıyor ultımate veya ıllede 64 bıt kurup denıcem dıyorsanda 64 bıtınde professıonal ını kur

bilimiyorum o kadar detay ben simdi koylu arkadasımızın yaptıgı windowsu ındırıyorum onu kurup deneyecegım ıcınde xp lite windows 7 32-64 bit var

bırde yenı laptoplara xp kurmak mantıklı mı drıver sorunu falan yasar mıyım daha hızlı ve stabıl calısmaz mı ....