Jump to content

Android Tablette Kredi Kartının Sonradan Tanıtımı

temmuz
 Share

Recommended Posts

Android tablet 4.0.3.. İlk işletim sırasında kredi kartımın kaydını girmemiştim ve bu yüzden google player'dan app satın alamıyorum. Sistemimi sıfırlayıp yeniden kurmakta istemiyorum (Yeniden şu anki haline getirmek çok zahmetli olur). Sistemi kaldırmadan kredi kartı (sanal kartı düşünüyorum) kaydedebilirmiyim, nasıl?..

Satın al dediğimde kredi kartını sormuyor ve her seferindede 'Hata oluştu. Lütfen yeniden deneyin.' mesajı veriyor. Bunun nedenini aldığım yerin teknik desteğine sorduğumda bana ilk işlettiğimde e-mail vs hesapları girdiğim aşamada kredi kartı hesabı sorulduğunda (..ki vardı öyle birşey ve ben boş bırakmıştım.) girmediğim için olduğunu söylediler. Ve onlar ancak sistemimi sıfırlayıp yeniden kurarak bu bilgiyi girebileceğimi söylediler. Ama ben bir umut, buralardada soruyorum işte..

o zmn şöle bişi deneyin bakalım

uygulamalardan paly store a tıkladıktan sonra verileri temizleyin seçeneğini bi deneyin

oda oılmassa hometuşu+açma kapama tuşuna bastığınızda gelen ekranda  wipe data/factory reset gibi bir ifade olması lazim onun seçin ve reboot deyin

tabletim yanimda olmadığı iin aklımdan yazdim

Bu 'verileri temizleyin' seçeneği nerede? Google Play Store uygulaması içerisindemi? Ben göremedim..
Diğer önerini ise geçelim. Zira sistemi sıfırlamak istemediğimi ilk mesajımda belirtmiştim. Yoksa zaten problem kalmaz idi.
Edit: Google Play Store ayarları içerisinde 'Arama geçmişini temizle' düğmesi var ama bunun konumuz ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Edited by temmuz

kardeşim sende hiç yardimci olmuyorsunki ama  sanmıyorum filan dicenize açinda bi bakın tabletinizi.

tabletim elime şimdi geçti sorununuzun tam çözümü şu şekildedir. (tabletimin android sürümü 4.1 dir)

ayarlar menüsünde hesaplar altında google hesabınıza tıklayın ve sağ üst köşede seçenekler (üçnokta simgesi) e tıklayin ve hesabi kaldir a basin.

sonraki işlemlerde google hesabinizi isteyeceğinden kredi kartınızıda ayarlayabilirsiniz...

Kardeşim, beni ümitlendirdin. Olacak sandım ama olmadı. Ayarlar menüsünde hesaplar altında google hesabıma tıkladım ve tablette kayıtlı google (gmail) hesabımı kaldırdım. Sonra gmail yeniden girdim ama ardından kredi kartı hesap ayarları istenen bölüm gelmedi. Yani durum değişmedi.

Sana çok teşekkür ediyor ve başka önerilerin, vereceğin bilgiler falan olursa onlarıda bekliyorum

Ayarlara gir orda uygulamaları yönet kısmında google play bul verileri temizle önbelleği temizle kısmına tıkla bakalım olacakmı?

Kredi kartını niye ekliyorsun onuda anlamadım...

Veri temizleme. ön bellek temizleme falan işe yaramıyor.

Google play store'dan ücretli app alabilmek için gerekiyor kredi kartı kaydı.

Edited by temmuz

Free arıyor ve bulabiliyorumda ama android uygulamaları windows uygulamaları gbi uçuk fiyatlarda değil ve tersine çok ucuz. Dolayısı ile hem free araştırmaya değmez hemde daha güvenli olur diye düşünüyorum. Haksızmıyım?

kardeşim onu denedi olmadı bunu denedik olmadı play store u kaldırıp bida yükleyelim bari.

cihazınız root lumu acaba ?
Kardeşim, sen dersinde ben yapmazmıyım hiç? :give_rose: Ancak doğası gereği Google Play Store'da böyle bir uygulama yok. Neyse, internette aradım ve en son sürümünü buldum (3.10.10). Ancak önce tedbirli olmak adına tablettekini kaldırmadan yeni sürümü güncelleme gibi kurmak istedim. Bunu denemek için yaptım (İngilizceye dönüşmesini ihtimal dahilinde gözede alarak..) Başarılı olsaydım tabletten Google Play Store'u seninde söylediğin şekilde tamamen kaldırarak yeniden kuracaktım. Ama önce 'Bu bir sistem dosyası' şeklinde uyarıldım. Ben buna rağmen devam ettim ama sonuçta kurulmadı: 'Adı aynı olan, farklı imzaya sahip (Ben bold yapıyorum) mevcut bir paket zaten yüklü' mesajı ile uygulamayı yüklemedi.
Bu noktadan fazlasına cesaret edemedim. Yani önceki sürümü garanti sağlamadan baştan kaldırmayı göze alamadım. Farklı imza falan.. Neme lazım..
Sana bir kez daha teşekkür ediyorum.
Bu arada cihazım herhalde root'lu değil. Edited by temmuz

hocam yanlış anlamayında herhalde çok pinpiriklisiniz :whistle:  :D çok fazla çekingen davranıyorsunuz boşverin yav herşey olacağına varır :D

neyse anladığım kadar siz  play i kaldirmadan tekrar kurmaya çalişmişsınız ve normal olarak başarısız olmuşsunuz. benim aklıma gelen  son çare olarak play store  u arkasında kalıntı kalmadan kaldırmalı ve yeniden kurmalıyız.

önce verdiğim linkteki dosyaları indirin ve tabletinize atın (içerisinde root app ve play store türkçe son sürüm bulunmaktadır)

- Uygulamaları indirdikten sonra Tabletin içerisine kopyalayınız.
- Tablete kopyaladığınız Uygulamalardan "Root App Delete" uygulamasını yükleyiniz.
- Uygulamayı çalıştırdığınız Ana Menü Ekranında "SysApp" sekmesini yıklayınız.
- Açılan ekranda Adobe google play store uygulamasını tıklayınız.
- Tıkladığınızda karşınız çıkan seçeneklerden "Disable" seçiniz.
- Sonraki adımda yine Ana Menü'de "Recyler" sekmesini tıklayınız.
- Son olarak Açılan ekranda google play store uygulamasını tıklayınız.
- Tıkladığınızda karşınız çıkan seçeneklerden "Uninstall" seçiniz.
- Uygulama Kaldırılacak uyarısına Tamam deyiniz.
Bu işlemden sonra Root App Delete uygulamasından çıkabilirsiniz.
Böylece mevcut olan google play store sistemden kaldırılmış oldu.

daha sonraa verdiğim apk yi yükleyin

benden bu kadar hadi kolay gelsin :D

Not: linki eklemeyi unutmuşum :D

http://www.mediafire.com/?sz7si2ffwzoo33q

Edited by MuhammetAka.

Kardeşim, niye zamanında söylemiyorsun?! :lol:  Bu şekilde oluyormuş yahu!

Beni kendin gibi herhalde genç düşünüyorsun ve baştan beri maceracılık telkin ediyorsun. Ben ihtiyarın tekiyim ve o maceralara girmekte zorlanıyorum. Neyseki son önerin sonuç verdide maceraya girmekten son anda kurtuldum (Neredeyse dediklerini yapıyordum).

Sana ettiğim teşekkürler mutlaka azdır. Birde üsteki mesajını beğeneyim bari :D

Android ile ilgili diğer açtığım konulara bakarmısın lütfen. Senden bu konularda beklentilerim çoğaldı ve zaten TNCTR'deki nadir Android'cilerdensin.

kardeşim şimdi aklıma takıldıda acaba normal tarayıcıdan play e girip giriş yaptiktan sonra satin almayi denedinizmi ?

Kardeşim, niye zamanında söylemiyorsun?! :lol:  Bu şekilde oluyormuş yahu!

Beni kendin gibi herhalde genç düşünüyorsun ve baştan beri maceracılık telkin ediyorsun. Ben ihtiyarın tekiyim ve o maceralara girmekte zorlanıyorum. Neyseki son önerin sonuç verdide maceraya girmekten son anda kurtuldum (Neredeyse dediklerini yapıyordum).

Sana ettiğim teşekkürler mutlaka azdır. Birde üsteki mesajını beğeneyim bari :D

Android ile ilgili diğer açtığım konulara bakarmısın lütfen. Senden bu konularda beklentilerim çoğaldı ve zaten TNCTR'deki nadir Android'cilerdensin.

Estağfurullah! (Böylemi yazılıyordu?).. Boşver sen yaşımı falan, benim ruhum genç zaten. Yoksa buralarda işim ne?! Torun, tosun ile vakit geçirecek adanm değilim ben. Ayrıca senin samimiyetini ve ifade tarzınıda sevdim (Herşeyin sıcağı iyidir; havanın, çayın, çorbanın olduğu gibi :D ).

Kendine iyi bak!

hiç yapamadın pc den tarayıcıdan hangi uygulamayı kurmak istiyorsan seçersin kurarsın zaten gmail hesabın tabletinle ilişkilendirilmiş uygulamaya tıklayınca cihazını seçersin

Evet, bazan bu şekildede yapmaktaydım ama ücretlilerde bu aklıma gelmemişti doğrusu. Ücretliyide denedim sonradan ve tablet browser'larından daha kolay olduğunu gördüm. Sağol..