Jump to content

Ga-Z77-D3H Performans Alamıyorum Mause Donuyor

EASMurat
 Share

Recommended Posts

bak kardeşim sisteminde sorun var halletmeye çalışıyorsun ne kadar güzel.ben bu forumda çok aktif biri değilim ama bilgisayar işnde çok iyiyim eğer yardım istiyorsan sana tavsiyem her zaman profesyonel yardım al. team vieverden sana elinden gelen her türlü yarmı yapmaya çalışırım.düşün taşın ona göre bi karar ver. en ozından olumlu veya olumsuz.

Format yeni bitti Ondan dolayı şimdi girdim daha özellikle sergilenen bi tavır değil ama ne yapacaksınız merak ettim cidden Online iseniz, mesaj atayım time kodunu buyrun girin bakalım bu arada formattan sonrada düzelmedi hala sorun ama şimdi Arkadaştan Onun 2.4GHZ kablosuz mausesini taktım, onu deniyorum artık bahane bulunacak bişi kalmadı bu arkadaşta girsin bi PC ye Klavye mauseyi deneyip ANAKARTI PARÇALIYCAM SANIRIM :(

Ben belki bu mesajımda sizin sorununuza bir yanıt veremem ama belki çözüme yönelik bir yol açabilirim.

Size bir anımı anlatayım.Daha önceden bir eve taşınmıştım.Bu evde şu an kullandığım masaüstü bilgisayarımı açtığımda yarım saat geçmeden sistem mavi ekran hatası verip kendini kapatıyordu.Sistemi virüssüz ve sorunsuz olduğundan emin olduğum yedeğe çeviriyordum ama durum yine aynı oluyordu.Bilgisayarcıya götürdüm.Orada saatlerce kaldı.Oyun oynadılar.Bilgisayarım bana mısın demedi.Sorunsuz çalıştı.Bir sorunu yok dediler.Eve getirdim. Ama yine sorun devam ediyordu.

Meğer oturduğum ev toprazsız elektriğe sahipmiş.Ben de bilgsayarı bağladığım fişe topraklama çektim ve ondan sonra hiç hata vermedi.

Size tavsiyem şu olur.Sorun verebileceğini düşündüğünüz seçenekleri eleyiniz.Yine kendimden örnek vereyim.Dizüstü bilgisayarımda hp 1132 mfp yazıcı kurulu.Bugün güncelleştirmeleri açtım.Ve bu yazıcı için güncelleme var dedi.Ben de kurdum.Kurduktan sonra yazıcıyı bağlayıp açtığımda bir ekran geliyor.Ve on tıklamadan yazıcıyı bilgisayar görmüyor.Hayret edilecek bir şey.Ben de önceki acronis yedeğime dönüp o güncelleştirmeyi kurmadım.Sorun da kalmadı.

Aklıma gelen bir şey var.Şunu mümkünse deneyin.MSDN Windows7 kurun.Kurulumda otomatik güncelleştirmeleri kapatın.Ve sisteminizdeki donanım sürücülerini kurup sistemi bir iki gün çalıştırın.Ne tepki veriyor bir görün.Bazen windows7 sistemdeki donanımlarınızı, güncelleştirme ile yeni sürücüler yüklüyor.Farkında olmamış olabilirsiniz.Saygılarımla

kardeşimbak bu işin sonu yok ben bıktım Suzer Holding IT Departmanında çalışıyorum Utanıoyorum kendimden beceremedim diye . Simsar.com.tr yani uranium PC ye götürücek konustum aramız baya iyidir , müsaitsen pazartesi günü beraber götürelim bire bir takip edip test ediyolar  hallediyolar  :dribble:

Yeni aldım eski güç kaynağı varken de böyleydi  750 W high power aldım yine böyleydi yorumun için çok teşekkürler

arkadaş dediğimi anlmadın galiba ne kadar güç kaynağı alırsan al yinede evine gelen elektriği kullnıyosuun başka apartmanda yada başka bi yerde deneyin diyorum 

Sorunu çözüyorum sanırım denemeler devam ediyo ama " YAGMURADAM " arkadaşımızın söylediği mantıklı şimdilik elektrikle alakalı bi sorun yok, ayrıca şebeke gerilimiyle alakalı yorumlar yazmış arkadaşlar ama şunuda küçük bi not olarak bilsinler şebeke ile PC arasında  "güç kaynağı varsa, onun görevi  zaten Şebekeden gelen akımı düzeltmektir "   :) bu anlamda hiçbir sorunla karşılaşmazsınız tabi aldığınız güç kaynağının kalitesiylede alakalıdır bu ayrıca topraklama 4ohm bu anlamda süper bi toprak hattıda var, benimde okul okuduğum asıl mesleğiminde elektronik olduğunu düşünürsek bu manada hiç bir sorun yok !!!
Ama Yağmuradam güzel bişi yazmış " Şunu mümkünse deneyin.MSDN Windows7 kurun.Kurulumda otomatik güncelleştirmeleri kapatın.Ve sisteminizdeki donanım sürücülerini kurup sistemi bir iki gün çalıştırın.Ne tepki veriyor bir görün " demiş banada çok mantıklı geldi 20. format oldu artık sıfır PCye :D ama attım formatı, güncelemeler iptal orjinal MSDN değil Köylü arkadaşımızın yaptığı 9in1 Windows 7 Ultimate kurdum onunla çalışıyor şuan PC bikaçgündür kullanıyorum sürücüler yani diğer donanımlarda takılı yani kurulu buna rağmen neredeyse Yok denecek kadar az şekilde takılmaya başladı mause yani hani yeni arabaları açmak için uzun yola çıkarlar ya ben konunun ilk başındada yazdım yeni aldığımdan işyerinde sürekli pc ile olduğumuzdan evdekini kullanmaya pek vakit yoktu oyunla işim yok zaten 1tane bile oyun kurulu değildir makinamda onun için uzun soluklu kullanma şansım olmamıştı şimdi bu aralar böyle sorunların olduğunu gördüm neyse konunun özüne dönelim, Yeni arabaları motoru açılsın die uzun yola çıkarlar ve gaza yüklenirler ya bende öyle bişi yaptım PC kapamadan sürekli müzik dinledim bişeyler yaptım yani sürekli çalıştırdım sanırım benim PCnin motoru açılmaya başladı takılmalar neredeyse sıfıra indi... Herkesi ve " By.Ramses " arkadaşımızıda bilgilendirmek istedim... Zira onunda sorunu benimkiyle aynı sayılır ona SSD kullan demişler benimki SSD değişen hiç bişi yok ferformansı görürsün felan yazmışlar ama göremiyoruz işte o performansı :) konununun başına bakın PC özelliklerini yazdım yani benim Solid State Disk (SSD) ama bu sorunla alakası yok, tabiki hala test aşamasında yani sorun tam anlamıyla çözülmüş değil eskiye göre gözle görülür hissedilir bi fark var...

BiLGiSAYARIMIN VE KASANIN GÖRÜNTÜSÜ [spoiler]  
pre_1358640044__kasa.jpg

pre_1358640289__masaustu.jpg

pre_1358640513__kasa_ici.jpg

[/spoiler]

Edited by eleavucasigmaz

Sorun hala devam ediyor yokmu yardımcı olacak biri yahu :( Windows altında takılmalar azaldı ama sıfır değil yine hala takılıyor biosuda güncelledim diğer yaptığım ayarlarıda yazdım konuyu incelerseniz, Ama nafilee haalaaaa MAUSE TAKILIYOR :( hele Bios 3D menüsünde resmen tank bir yerden biryere gitmiyor mause çok aşırı dona dona çalışıyor yada PC'yi Güvenli modda çalıştırınca resmen bir KANI oluyor hareket etmesi için sonsuz bi uğraş gerekiyor :( Ne olur bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olsun deliricem  30 günde doldu Anakartı verememde :( NAPICAM ???

Uzaya ilk insanli ucuclarda ABD ile Rusya arasinda ki cekisme malum. Bir sorunla karsilasiyor 2 tarafta.Yer cekiminden dolayi mürekkepli kalemle yazamiyorlar.ABD bunun icin 100 milyonlarca dolar harciyor uzun zaman ugrasiyor sonucta su an bildigimiz tükenmez kalemi buluyorlar ve onu kullanip cözüyorlar.

Rusya ise sadece kursun kalem kullanarak sorunu cözüyor.

Diyecegim o ki insan bazen burnunun ucunu göremiyor.Anlattiklarinizdan sorun sadece maus da ise ve kablosuz ise pilini yenileyip denemenizi öneririm yada baska bir maus deneseniz(denedinmi bilmiyorum).Cünkü benimde kablosuz maus genelde pili azaldigi yada bitmeye yakin ayni sorun u yasarim donmalar yavas hareketler.pil degisince sorun kalmaz.

Umarim halldersiniz sorununuzu kolay gelsin

Uzaya ilk insanli ucuclarda ABD ile Rusya arasinda ki cekisme malum. Bir sorunla karsilasiyor 2 tarafta.Yer cekiminden dolayi mürekkepli kalemle yazamiyorlar.ABD bunun icin 100 milyonlarca dolar harciyor uzun zaman ugrasiyor sonucta su an bildigimiz tükenmez kalemi buluyorlar ve onu kullanip cözüyorlar.

Rusya ise sadece kursun kalem kullanarak sorunu cözüyor.

Diyecegim o ki insan bazen burnunun ucunu göremiyor.Anlattiklarinizdan sorun sadece maus da ise ve kablosuz ise pilini yenileyip denemenizi öneririm yada baska bir maus deneseniz(denedinmi bilmiyorum).Cünkü benimde kablosuz maus genelde pili azaldigi yada bitmeye yakin ayni sorun u yasarim donmalar yavas hareketler.pil degisince sorun kalmaz.

Umarim halldersiniz sorununuzu kolay gelsin , 

selam

mouse değiştir veya başka bir usb uca tak , böyle bir makina 800 dpi mouse olmamış zaten

Edited by giga

kesınlıkle ana kart dıyorum bende bı arkadaşımda var aynı cıgabayte tek fark arkadşımın ram 8 olması  oda yanı şikayetten yakınıyor çok yavaş kasıyo bence sen ana kartın garantısı varsa değiştı asus al ustune parada vermek gerekıyosa ver değiştır kesınlıkle düzelir gıbı gelıyo bana çünkü i7 işlemcı cıgabayte ana kartlar anlaşamıyo hadı kolay gelsın

kardeşim parçaların iadesi olmasu gerekmez garantisi var

bu ince bir sorun bilgisayarı görmeden fazla birşey yapamayız

birde team vieverden bilgisayarına bağlanmamı kabul edermisin biede oyle deneyelim bakalım

pm atarsın

engaranti yolparçaları tek tek denemek teknik serviste iken bir sürü bilg,sayar geliyor bana ben böyle buluyorum 

bir çok bilgisarın sorununu

Edited by tutuklu8

Selamlar yeniden kendi deneyimlerimide yazıyorum başkalarının başına gelirse bilgi alsınlar diye, öncelikle ZoRRo_NL ve giga Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, yeni bi fikir verdiler başladım bütün forumlarda "dpi" nedir neden gereklidir dpi'den daha hızlı bişi varmı okuya okuya taaa LAZER MAUSEYE kadar geldim ama birçok şey öğrendim bu arada daha önceden yazmıştım By.Ramses 'inde söylediği gibi Pil vs konusunu yazdım eğer okuduysanız sonuna kadar yazılan bütün yorumları ama sonuç şimdi daha tatmin edici Çünki Aklıma gelen ne varsa yapmıştım sadece yeni fikirler ve yardımcı olacak arkadaşlarında bilgilerinden faydalanmak istiyordum neyse uzun lafın kısası,  giga 'nın dediğini yaptım, " mouse değiştir veya başka bir usb uca tak , böyle bir makina 800 dpi mouse olmamış zaten " demişti gittim yeni lazer logitech bir mause aldım modelide "M705" Şuan mause sorunu kalmadı diyebilirim. Ramses arkadaşımada öneririm mausenin extra tuşları var eğer farklı alanlarda kullanmak istersen oyun vs çoklu ateşmi bişiler dediler :) Bilmiyorum oyunla alakam yok çünki kısaca extra tuşlara bişeyler atayabiliyorsun hassasiyet ve hareket olarak inanılmaz farketti mause şimdide uçuyor geleceğim yerin üzerine tıklayamıyorum :D 800dpi mausenin hakkaten hareket problemi varmış ben bunu bu makinada gördüm şimdi beni yine tam olarak tatmin etmesede ( belki daha bukadar hızlı mause alışamadığımdandır ) bilemiyorum, sorun kalktı ekran kapanmaları ilede ilgili yeni monitörüm geldi aldım onuda 2. gündür test ediyorum tes edip mauseyle birlikte size bir bilgi vereyim die bekledim kapatmadım hala test ediyorum herhangi bi kendiğilinden kapanma sorunu yok ben anakarttan diye düşünmüştüm ama Vatan tatatatamm daki arkadaşlarda sağolsunlar yardımcı oldular, bi sorun olduğunda getir bu sefer mause kasa komple bi teste tabi tutalım a..dan Z'ye dediler oyunla işim yokdemiştim makinayı zorlayamıyorum elimdeki programlarıda gayet iyi çalıştırıyor şuan bi takılma yok  2 gündür PC açık yani kısaca biraz pahalı bu mause ama LAZER MAUSE Sorunu çözdü gibi... Zaman ne gösterir bilemem herkesede duyurmuş olayım dedim...

kardeşim sorun mause'dan miymiş geçmiş olsun darısı diğer arkadaşın başına 

iyiki sorunun çözmüşsun keşke once başka fare deneyip oyle uğraşsaydın buşuna eziyet çektin 

neyse sonucun olumlu olduğuna sevindim

Valla Açıkcası tam Çözülmedi ama eskisi kadar sıkıntı yok, Bu lazer mauseler acayip hassas birde mauseyi bi noktaya bıraktım diyelim tekrar hareket ettirmek te zorlanıyorum yani algılıyor algılamasına ama durduğu zaman yeniden harekette biraz sürüklüyorsun ondan sonra harekete başlıyor bunu çoğu insan farketmez bile belki ama hareketinde sıkıntı var yine tam anlamıyla yüzde yüzlük bi performans yok, Mause değiştirseydin diyen arkadaş değiştirdim denedim diye yazdım zaten daha önceki yorumlarımda ama lazer mause pahalı bi mause 95 liraya aldım ben mesela ! Okadarlık bi mauseyi nerden bulayım yada kim kullanırki sürekli benim gibi biraz manyak olması lazım insanın :) çoğu kablolu USB mause kullanırken ben hem kablosuz hemde lazer aldım hassasiyet okadaqr iyiki tıklayacağım noktaya gelemiyorum gelsemde oradan farklı biyere hemen sürükleyemiyorum ağar bi durum varya hadi hayırlısı :(

Ayrıca bu anakartın bütün değerlerinin normal olduğunu ölçecek bi Program yokmu ? deli olacam biyerde bi sorun var, Son bişey bu harddisklere tıkladığımda çalışıyorlar ben win7 sürekli kullanan biri değilim bunu kapatmanın bi çaresi varmı sürekli dönsün benim harddiskim tıkladığımda açılana kadar birde onu bekliyorum i7'li bi makina var sözde gerçi bu harddiskin perfonmansıyla alakalıda olsun arkadaş benim harddiskim sürekli döndün istiyorum bi tıklamayla anında ulaşayım ben harddiskime bunu açan yada Hddnin kapanmasını açan bi ayar varsa yardımlarınız bekliyorum !!!