Jump to content

I5 Entegre Grafik Kaybodu Nvida Kaldı

fatih337
 Share

Recommended Posts

arkdaşlar yaklaşık 2 ay önce casper marka laptobumu garantiye gonderdim garantide anakart ve harddisk değişmiş yenileri takılmış bunlar iyi güzelde aygıt yöneticisinden baktığımda daha önce intelinde bir ekran kartı gözüküyordu ama artk yanlızca nvidianın ekran kartı gözüküo bu durumda batarya pek uzun şarj tutmuyor 

casper tw9 laptobun markası 

garanti süreside sona erdi sanırım ama değişen parçarı garanti kapsamına sokarlarmı bilmiyorum

Şu sayfadan sistemine uygun driveri indirip kurmayı dene

http://www.casperdriver.net/casper-driver/casper-notebook-driver/casper-nirvana-tw9-notebook-driver-download.html

Yine olmaz ise Driver Scanner programları ile sistemi tarat ve driverları güncelle istersen bunu yaparken AIDA64(Everest Ultimate) programı ile sistemin ve donanımların bir raporunu çıkart öyle bakalım.

Edited by AliKeskin

Sorunun Çözümü Burada :) Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsan Onu İndir Kur Kesin Çözülücektir Sorun.

Windows 7 / 8     x32 Bit

http://downloadmirror.intel.com/22373/a08/Win32_152812.exe

Windows 7 / 8     x64 Bit

http://downloadmirror.intel.com/22375/a08/Win64_152812.exe
Edited by Extended

Sorunun Çözümü Burada :) Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsan Onu İndir Kur Kesin Çözülücektir Sorun.

Windows 7 / 8     x32 Bit

Windows 7 / 8     x64 Bit

peki daha sonra tekrar gizlenebiliyormu bu entegre grafik ?

laptoplarda ekran kartı 2 çeşit gözükür. birisi entegre grafiktir digeride vga ...anlatmak istedigin resimde 

2KdRc.png

ewet garantiye göndermeden önce aynı bu şekilde idi şimdi ise intel hd graphics yok gözükmüyor yanlızca nvdia ekran kartı bulunmakta ve hiçbir sorunlu aygıt bulunmamakta yeni donanım ara falan dediğimde de gözükmüyor 

entegre grafik kartı anakartta değil işlemcide oluyor sandy bridge (bahsettiğiniz optimus sistemler için) tabanlı sistemlerde 

öncelikle sorun donanımsalmı onu anlamak lazım işlemci modeline bak ve intelin sitesinden bu işlemcide entegre grafik varmı onu öğren yoksa casperle temasa geçmelisin zira farklı işlemci takmış olabilirler. Eğer işlemcide entegre grafik varsa da temiz bir format at, bios ayarlarını resetle ve tekrar kontol et. sonucu buraya yaz yardımcı olalım.

entegre grafik kartı anakartta değil işlemcide oluyor sandy bridge (bahsettiğiniz optimus sistemler için) tabanlı sistemlerde 

öncelikle sorun donanımsalmı onu anlamak lazım işlemci modeline bak ve intelin sitesinden bu işlemcide entegre grafik varmı onu öğren yoksa casperle temasa geçmelisin zira farklı işlemci takmış olabilirler. Eğer işlemcide entegre grafik varsa da temiz bir format at, bios ayarlarını resetle ve tekrar kontol et. sonucu buraya yaz yardımcı olalım.

CPU Türü Mobile DualCore Intel Core i5-460M, 2800 MHz (21 x 133)   AIDA64 Extreme Edition programının verdiği bilgiye göre işlemcim bu format attım herşey aynı değişen olmadı biosatan nereye bakıcam bir bilgim yok bios konusunda

işlemcinin ekran kartı çalışması için anakrtın onboard ekran kartı olması gerekir.ikisi birlikte çalışır.tek başına işlemci ekran kartı olması birşey ifade etmez..

arkadaşım daha önce vardı diyorum garantiden sonra kayboldu yukarısını okursan görürsün bilgilendirmen içn tşkkler

birde şunu dene bakalım bilgisayar sağ tıkla yönet de ve aygıt yöneticisine tıkla ordan görüntü bağdaştırıcısına bir kere tıklaa ve yukarıdan eylem kısmına ordanda eski donanım ekle de ve görüntü bağdaştırıcısına tıkla listeden intel hd grapich seç ve ileri deyip işlemi bitir son olarak casperin sitesinden driveri indir kur olacakmı