Jump to content

Asus F3Sg Power Ve Driver Sorunu

polat1989
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar benim asus f3sg modeli laptopum  var ancak son 2 aydır bi iki sıkıntısı ortaya cıktı.

1. Bilgisayar power tusundan değilde medya tusundan acılmaya başladı ama kapatırken power tusuna basılı tutuyorsun kapanıyor. Bios güncelledim acıp baktım temizledim falan ama nafile durum hala aynı.

2. Bilgisayarda daha önceden beri sürekli xp sp3 kullanıyordum değişiklik olsun diye sıkıldıgım için windows7 yükledim resmi siteden de driverlarını aldım. sorunsuz şekilde kurulumunu yaptım hersey güzel giderken ekran kartını yukleyipte yeniden başlattıgımda ses var makina calışıyor ama ekranda görüntü yok. acaba sistemde mi sorun oldu die win7 x86-x64 _ vista x86-x64 surumlerini değişik cd lerden deneyerek kaç defa yükledim bilmiyorum ama sorun yine aynı ekran kartını yukleyince yeniden başlatıyorum ekran simsiyah görüntü gelmiyor hiç ama pc çalışıyor ses falan geliyo.

ASUS F3SG

intel t8300 cpu

3 gb 800 mhz ram

nvidia gt 9300m ekran kartı

320 wd 5400 rpm hdd

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Edited by polat1989

Directx 10 kurdun mu sen sistemine ? 9500 gt var bende directx 10 kurduğumda masaüstü gelmiyor siyah bir ekranda taklıyor aynı şey senin 2.problemindede olabilir.

harici monitör taktım ona görüntü veriyor ama kendi paneline görüntü vermiyor ayrıca dxdiag da directx sürümü 11 i gösteriyor

arkadaşlar hala bi çözüm yolu bulamadım. aklıma bi iki şey geliyor ama yine de size danışmak istiyorum. 
1. xp de çalışıp da vista ve win7 de vga driverını yükleyince kendi ekranına değil harici ekrana görüntü veriyor acaba direct sürümünde sorun olabilir mi vista yada windows 7 de direct 11 i kaldırıpta directx 9 u kurma gibi bi şansımız varmı???
2. 1 yöntem çözüm olmazsa ekran kartının biosunu değiştirme yada güncelleştirme gibi bi imkanımız var mı? bu işlemi sorunsuz bi şekilde nasıl yapabilirim. çözüme ulaştırma ihtimali sizce ne olur. Ayrıca vista ve vindows 7 de gpuZ ile değerlere baktımda bios sürümünü pixel shader değerlerini falan göstermiyo unknow gibi bşyler yazıyor.

Edited by polat1989