Jump to content

Checkbox La Yapmış Olduğum Aio Ya Destek Istiyorum

G246kmenYildirim
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar  ben gökmen endüstriyel teknikeri ve pc teknik servisiyiz dükkanımız var ve yapmış olduğum programda biraz desteğe ihtiyacım var mümkünse çok sevinirim 

CheckBoxlarla oto kurulum programı yaptım format sonrası işimiz ve zamanımız değerli oldu için çok faydası oluyor amacım standart yüklenecek programları normal bir kullanıcılar için gerekli olanlar bunu önce sistemde yüklü olup olmadığına baksa ve ona göre kurması mümkün mü.....

şu anda seçilenlerin hepsi aynı anda kuruluyor..ama yüklü olup olmadığına bakmayı eklersek güzel olur nasıl yaparız örnek le yardımcı olurmusunuz ve şu anda tüm programlar aynı anda kuruluyor düzeltebilirmiyiz biri bittikten sonra diğerine geçse...

programım sistemi algılayıp xp için office 2003 ve seven7 içinse office 2007 açıyor standart kuruluma bunu bir butan veya ne olursa seçtiğimizde sistem algılamayı pasif yapsa olurmu beceremedim 

projemin apz dosyası yardımcı olursanız çok sevinecem 

http://www.mediafire.com/?r4g8owlsdhp5m96

Windows'un içinde kurulu programların listesi Regedit'te var. Ordan şu fonksiyonla arama yapabilir duruma göre işlem yapabilirsiniz:

Global Functions:

bulundu = false;
function isimAra(isim)
bulundu = false;
tKeys = Registry.GetKeyNames(HKEY_LOCAL_MACHINE, "SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Uninstall") -- anahtar isimlerini al
	for i,v in pairs(tKeys) do
	name = Registry.GetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE, "SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Uninstall\\" .. v, "DisplayName", true)
	nAra = String.Find(name, isim, 1, false)
		if nAra ~= -1 then
		bulundu = true;
		end
	end
end

Kullanım:

sDialog = Dialog.Input("Program Arama", "Aranacak ismi giriniz:", "", MB_ICONQUESTION)
isimAra(sDialog)

if bulundu then
Dialog.Message("", "program bulundu")
end

Aynen şart ile yapacaksınız. 1 tanesi için örnek vereyim:

if c1 then -- eğer 2. checkbox seçili ise
c1 = CheckBox.GetChecked("WinRAR3.80tr.silent") -- 1. checkboxun seçili olup olmadığına bak
c1_isim = "winrar"
isimAra(c1_isim)
	if bulundu == false then
	File.Run("AutoPlay\\Docs\\Medya Araçları\\K-Lite Codec Pack 9.7.5.exe", "", "", SW_SHOWNORMAL, true);
	end
end

Kurulum kodlarında WaitForReturn = false olarak ayarlandığı için hepsini aynı anda kurmaya çalışıyor. Yani:

File.Run("AutoPlay\\Docs\\DVD- CD Araçları\\Nero Burning Rom 8.EXE", "", "", SW_SHOWNORMAL, false);

File.Run ile başlayan tüm kodların sonundaki false 'ları true yapacaksınız.

çok tşk ederim ilginden peki sisteme göre ofisi seçtğini söyledim birde

bunu ille biri ben xp de 2007 kullanmak istiyorum der  bir buton veya checBox ile devre dışı bırakabilirmiyiz birde ben bu işi iyice öğrenmek istiyorum bana online destek vermek için bir iletim olanağımız varmı çok seviyorum bu işi kapmak itiyorum senin gibi bilgili olmak isterim

sadece ofis olayının yapıldığı apz şurada:

Online destek verme gibi bir ihtimalim yok. Ücret karşılığı deseniz gene olmaz çünkü çok zahmetli ve zaman isteyen bir iş. Kimsenin bu kadar zamanı olduğunu sanmıyorum. Biz AMS nin kendi yardım dosyası, örnek çalışmalar gibi kaynaklardan öğrendik, eğitim almadık. Çok istekliyseniz ve yaparken zevk alıyorsanız kolay öğrenirsiniz. Şahsen benim için böyle oldu.

• 2 hafta sonra ...

Aynen şart ile yapacaksınız. 1 tanesi için örnek vereyim:

if c1 then -- eğer 2. checkbox seçili ise
c1 = CheckBox.GetChecked("WinRAR3.80tr.silent") -- 1. checkboxun seçili olup olmadığına bak
c1_isim = "winrar"
isimAra(c1_isim)
	if bulundu == false then
	File.Run("AutoPlay\\Docs\\Medya Araçları\\K-Lite Codec Pack 9.7.5.exe", "", "", SW_SHOWNORMAL, true);
	end
end

selam arkadaşım anca fırsat buldum ama bu komudu kurulumu butonuna koydum fakat sistemde winrar olsada olmasada kuruyor bir yanlışlık var sanırım yukarıdaki gibi yazdım olmadı şart sağlandığı için gene kuruyor 

if c1 then -- eğer 1. checkbox seçili ise
c1_isim = "winrar"
isimAra(c1_isim)
if bulundu == false then
result = Dialog.Message("bilgilendirme", "sisteminizde win rar bulunmaktadır", MB_OK, MB_ICONINFORMATION, MB_DEFBUTTON1);

else
File.Run("AutoPlay\\Docs\\Sıkıştırma Açma\\WinRAR3.80tr.silent.exe", "", "", SW_SHOWNORMAL, true);
result = Dialog.Message("bilgilendirmeeeee", "win rar sistemde yok ", MB_OK, MB_ICONINFORMATION, MB_DEFBUTTON1);
end

şart sağlanmadığı halde gene kuruyor  istediğim sistemde varsa kurmaması hata nerede acaba 

• 2 years yıl...

Windows'un içinde kurulu programların listesi Regedit'te var. Ordan şu fonksiyonla arama yapabilir duruma göre işlem yapabilirsiniz:

Global Functions:

bulundu = false;
function isimAra(isim)
bulundu = false;
tKeys = Registry.GetKeyNames(HKEY_LOCAL_MACHINE, "SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Uninstall") -- anahtar isimlerini al
	for i,v in pairs(tKeys) do
	name = Registry.GetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE, "SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Uninstall\\" .. v, "DisplayName", true)
	nAra = String.Find(name, isim, 1, false)
		if nAra ~= -1 then
		bulundu = true;
		end
	end
end

Kullanım:

sDialog = Dialog.Input("Program Arama", "Aranacak ismi giriniz:", "", MB_ICONQUESTION)
isimAra(sDialog)

if bulundu then
Dialog.Message("", "program bulundu")
end
if q50 then  ----Nero 2015 Platinum------Nero 2015 Platinum-------------Nero 2015 Platinum--------------------------
Label.SetText("Label2", "Nero 2015 Platinum");
nPos = Progress.GetCurrentPos("Progress1")
Progress.SetCurrentPos("Progress1", nPos+1)
Progress.SetText("Progress1", "%" .. Math.Round(((nPos+1)/SecilenSayisi)*100), 2)
q50 = File.Run("AutoPlay\\Docs\\Nero 2015 Platinum 16.0.03000 Final TR.exe", "", "", SW_SHOWNORMAL, true);
Application.Sleep(100)
end ---Nero 2015 Platinum------------Nero 2015 Platinum---------------Nero 2015 Platinum---------------Nero 2015 Platinum-

Kurulum Kodlarım böyle buna göre bu sistede olan programı tekrar kurmaması için nasıl kullanabilirim 

yani yoksa kuracak varsa sıradaki kuruluma devam edecek 

Edited by G246kmenYildirim