Jump to content

Kasanın Içindeki Led,power,reset Kabloları

eray_zonguldak
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar kasa değişikliği yaptım nu yüzden anakart falan bütün donanımları yeni kasaya taşıdım fakat  Kasanın içindeki led,power,reset kabloları bir türlü takamadım anarkartın kitapçığına göre yaptım fakat olmadı yardım ?? 

Anakartın Markası :Asus P5L-MX

k4qpr.png

Takmadan önce kasayı yatır kapağı aç elektriğini tak kardeşim. Ondan sonra eline tuttuğun yeri yalıtımlı bi tane tornavida al. Daha sonra Orda tek tek dokundur iki tele birden hangisinde açılırsa power odur. Çalışırken reset atarsa oda odur anladın umarım :)

nasıl yani biraz açarmısın :D

yani şöyle açayım arkadaşın dediğini

kasayı yatır elektrik kablosunu tak eline bir adet küçük kablo al 2 ucunu sıyır (dikkat et çarpılma :) ) sonra anakart üzerinde PWR soketini ara tek tek küçük kabloyu gezdir ne zaman ki kasa çalıştı o POWER kablosunu oraya bağla sonra aynı işlemi reset düğmesi içinde uygula...telaşlanma bi sıkıntı olmaz buna deneme yanılma deniyor :)

yani şöyle açayım arkadaşın dediğini

kasayı yatır elektrik kablosunu tak eline bir adet küçük kablo al 2 ucunu sıyır (dikkat et çarpılma :) ) sonra anakart üzerinde PWR soketini ara tek tek küçük kabloyu gezdir ne zaman ki kasa çalıştı o POWER kablosunu oraya bağla sonra aynı işlemi reset düğmesi içinde uygula...telaşlanma bi sıkıntı olmaz buna deneme yanılma deniyor :)

Ya kardeşim sanki düşüncemi anlarmış gibi adamı neden yanlış yere sevkediyosun anakartı yakarsa ödicekmisin maddi hasarı. Ben öyle demek istemedim küçük kablo nerden çıktı.

nasıl yani biraz açarmısın :D

Şöyle kardeşim hani şu anakartın sağ alt köşesinde olan Dikik küçük küçük Bilgisayarın power usb gibi bağlantı kablolarının takıldığı bölüm var. Oraya aralarına tornavida değdiriceksin elektrik takılıyken. Ona göre doğru kabloyu bulmuş olursun.

Ya kardeşim sanki düşüncemi anlarmış gibi adamı neden yanlış yere sevkediyosun anakartı yakarsa ödicekmisin maddi hasarı. Ben öyle demek istemedim küçük kablo nerden çıktı.

Şöyle kardeşim hani şu anakartın sağ alt köşesinde olan Dikik küçük küçük Bilgisayarın power usb gibi bağlantı kablolarının takıldığı bölüm var. Oraya aralarına tornavida değdiriceksin elektrik takılıyken. Ona göre doğru kabloyu bulmuş olursun.

Öyle bi söylemişsin ki sanki adam doğru mu anladım diye sormuş bende söylediğini açtım biraz :) heralde biz öyle dedik diye yapmaz böyle birşey dimi akıllı adam anlamayınca tekrar soruguluyor :) Şakayı kakaya çevirme lütfen

Kardeşim kitapcıkta nasıl deniyorsa o şekilde uygula dostum hala olmuyor diyorsan adımları tek tek yap ve fotografını çek ver bakalım nerde yanlışlık var çözeriz...

Edited by Source

power reset ten  filan ters takarsan birşey olmazda led leri ters takarsan yanmaz led ışıkları yanmazsa iki kablonun yerini değiştirirsin ama usab laeri ters takarsan

kasanın usb girişlerini yakarsın yapılmasıda kolay ama yapabilirsen ethernet koblosu ve havya lazım kolay gelsin yapamazsanız kitapçıktaki yerleri ve anakarttaki

takılma yerlerinin fotolarını koy söyleriz neyi nereye takacağınızı

Edited by yawuz58

Resimler sana yardımcı olacaktır. Eğer power led birleşikse, ortasında boşluk olacak şekilde 3 lü değil 2 li ise (alttaki resimde) onları ayır tek tek tak. Yine olmazsa kabloların resimlerini çek ona göre bakalım.

IMG_6827.jpg

IMG_6835.jpg

IMG_6833.jpg

Normal kasalarda beyaz eklenti yok!