Jump to content

Windows 7 Home Pre. 64Bit Ses Sorunu

kadir_ozerol
 Share

Recommended Posts

Sayın Arkdasların ve Mod um Bilgisayarımda Windows 7 HomePremium 64 Bit kurulu Realtek High Definition un en son driverı olan R2.70 i kurdum fakat driverda sorun yok ses çalıyo gösteriyo ama ses bana gelmiyor:!!!!! yok hoparlore falan bak demeyin 50 turlu denedim :) Sorunumu çözene şimdiden Allah razı olsunn...

Sistem :

ANAKART :ASUS M5A78L-M LX

CPU: AMD FX-8150 X8 3.6 GHZ 18MB CACHE

RAM : KİNGSTON 8X2:16 GB 1333 MHZ CL9

EKRAN KARTI : ATİ RADEON HD 5830 XTREME

POWER SUPPLY : HİGH POWER ECO 600 WATT

HDD: SEAGATE 2 TB 7200RPM

[quote name="bilalozkan7" post="1283449" timestamp="1361060993"]Driver'ı yanlış kurmuşsun ki. Asusun sitesinde senin anakartının Realtek driver'ı versiyon 6 olarak görünüyor. Al bu linktekini indir ve kur. Senin driver'ın bu. (Windows 7 64 Bit için)   [url=http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/Realtek_Audio_V51006526_V6016526_XPVistaWin7.zip]http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/Realtek_Audio_V51006526_V6016526_XPVistaWin7.zip[/url][/quote] Arkadaş haklı :-) :-)

bilalozkan7 arkadaşım dediğin işlemleri uyguladm eskisini kaldırıp 2.67 sürümünü kurdum (Verdiğin Linkten) fakat gene ses yok : bu arada Onboard Realtek High Definition Audio : Biostan HD Audio Controller : enabled de HD Audio seçili çözemedik gitti sorunu ses çalıyo gösteriyo her türlü ama ses gelmiyo neler denedm nelerr :) ama sonuç fırtt :!!!!!! Modum ve diğer arkadaslarda yardım etsinde çözelim şu sorunu Lütfen..!!!

aslında hemen hemen herkes bilgisayarla ilgili kurulumları biliyor gibi ama bazen insan bakar görmez olur

tabi göremeyince çözümsüz kalırız

sabır ile

bilgisayarınıza ait uygun driver olmak şartıyla

bilgisayarınızda hangi driveri  kurarsanız yada kaldırırsanız

garantili çözüm

explorer ile alakalı bir kurulum ise ayarlarınızı sıfırlayın

önce driverinizi kaldırırsanız hemen kurmayın.. mutlaka bilgisayarınızı kapatıp Yeniden açın

daha sonra kaldırdığınız driverin program files vs yerlerde kalıntısı var mı bir bakın

eğer yok ise yeniden kurun ve tekrar bilgisayarınızı kapatıp Yeniden açın

Edited by yineben