Jump to content

Kanser Hastası+Bakıma Muhtaç Raparo Almak

fesli
 Share

Recommended Posts

selamun aleyküm

arkadaşlar bir arkadaşım hoçkin lenfoma kanser hastası 2005 den itibaren bu hastalıkla mücadele etmekte ve çalışamamaktadır vücüdünda damar kalmamış iki kat merdiven çıkamıyor çıkıyor ama zorlanarak çıkıyor her hafta tekirdağdan istanbul beylikdüzüne hastaneye gidiyor kemoterapi alıyor ilaçları var hergün içmek zorunda bütün ilaçlarıda sgk karşılamıyor eşiyle birlikte yaşıyor iki kişiler ve evde çalışan yok yemesine dikkat etmesi lazım ilaçlarının gününde alınması ve içmesi lazım maddi hiçbir dayanağıda yok

1800 gün sigortası var hastaneye başvurdu ve emekli 0lmak istiyor askerliğini yapmamış çürük raporu var o zaman emekli ol demişler kendisi istemnemiş 

malülen emekli olası için bakıma muhtaç rapor vermeleri gerekiyormuş bu raporu alabilirmi alırsa nasıl alır alamazsa neden alamaz bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyoruz şimdiden teşekkürler

(9 nisanda heyet karşısına çıkacak)

Eğer gerçekten bakıma muhtaçsa elbette rapor verirler. Ki anlattıklarınıza göre gerçekten bakıma muhtaç olduğu görülüyor.

Bunun için bir sağlık kuruluşuna başvurdunuz mu?

Sağlık kuruluşlarından daha ayrıntılı ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Geçmiş olsun..

Eğer gerçekten bakıma muhtaçsa elbette rapor verirler. Ki anlattıklarınıza göre gerçekten bakıma muhtaç olduğu görülüyor.

Bunun için bir sağlık kuruluşuna başvurdunuz mu?

Sağlık kuruluşlarından daha ayrıntılı ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Geçmiş olsun..

evet dostum tekirdağ eğitim araştırma hastanesine 9 nisana randevu verdiler heyete çıkacak

sadece malül derlerse emekli olamıyormuş ama bakıma muhtaç verirlerse emekli olabiliyormuş

nasıl bir yol izlenmeli bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse çok iyi olur arkadaş da maddi sorunlarını kafasına takmaz en azından şuan milletin yardımlarıyla geçiniyıor 

Büyük geçmiş olsun. Ben kardeşimi akciğer kanserinden kaybettim. Malülen emekli olmak üzereydi olamadı. İlk önce yerel makamdan yardım isteyin yani mahalle muhtarından; sonra o arkadaşımıza söyleyin askeriyeden çürük raporunu alsın.(o kadar çok şerefsiz ve hak etmeyenler alıyorken) ve az da olsa bir emekli maaşı alacaktır; ve bakıma muhtaç olduğunu belgelediği zaman evde bakım için bir kişide (hemşire gibi) bakım için eve tahsis edilecektir.Kanser olan bir kız arkadaşım var ondan biliyorum. Bugün yarın elden ayaktan düşecek ve şimdiden o günlerin planlamasını yapıyor. Ne ayıp nede günah. Yüce Rabbim kimseye dert verip muhtaç ettirmesin.