Jump to content

Kvk Ya Gönderilen Telefon Garanti Harici Çıktı?

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Selamların En Güzeli Üzerinize Olsun Tnctrye Gönül Vermiş Dostlarım.

Yaklaşık 5 gün önce telefonumu kvk garantiye yolladım. Garantinin bitiminine daha 6 ay vardı.

Telefonun sorunu:Şarj soketinde temassızlık ve sol alt taraftan çok hafif toz alma sorunu vardı.

Dün garanti dahilinde gözüken telefonum bugün garanti haricinde gözküyor ve benden yapılması için 218,09 tl para isteniyor. Nasıl bir şirkettir. Resimde gözüken müşteri hizmetlerini defalarca aradım ama ulaşamadım. %100 garanti dahilinde olan sorunlardan benden yapılması için para isteniyor. Benim şimdi ne yapmam gerekir?

krwqk.png

Faturası mevcut ise fotokopisini beraberinde gönderseydin keşke.

Benimde bir sorunum var garanti ile alakalı. bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Turkcel T20 telefonun garantisini nasıl sorgulayabilirim?

Elbette faturasının fotokobiside gitti. Yani garanti dışı çıkabiliecek bir sebep yok ortada. Müşteri hizmetleri telefona bir cevap verse sorun hallolacakta...

Önce konuşman gerek. Konuşup bi karara varmadan hiçbir yere gitme sakın. Ortalık iyice karıştımı adamların yapacagı varsa bile yapmıyorlar.

Konuştum kvk müşteri hizmetleri sonunda telefonuma cevap verdiler.

Bana verilen cevap şu: 

Ben neden garanti dahilinde olması gereken telefon, şu anda garanti dışı gözüküyor diye sordum. Onlarda: sizin sorununuz ekranın sol altında toz birikintisi ve şarj soketinin yıpranması sonucu bozulması dedi. 

Bende ısrarla şarj soketi tamamen bozulmadı sadece temassızlık var dedim.

Servisimiz tozu temizlerler ancak şarj soketini garanti dahilinde tutamayız denildi. Çünkü bu sizin hatanız denildi.

Bende sadece şarj soketine 218 tl para almanız çok değilmi dedim. Müşteri hizmetlerindeki adam hemküm etti.  O zaman sadece tozu temizleyip telefonumu gönderin dedim. Onu bilemem dedi. Ve beni iyice sinirlendirdi. Bende onarımı durdurup iptal etmelerini söyledim. Onlarda tamam dedi ve telefonu kapattı.

İnşallah telefonum tek parça gelir ve az bozuk olan şarj soketinide tamamen bozmamışlardır. İptal ettirmeme rağmen hala alt resimdede görebilirsiniz fatura bilgisi kısmında 10 tl gözüküyor. İnşallah telefonumu teslim almaya gittiğimde benden o parayı isterlerde bende orada fırçayı basarım.

ks6yk.png

Edited by &ULTİMATE&

iletinizdeki resmi kaldırdım. IMEI numaranızı böyle açık şekilde vermeyin.

Dikkatsizlik ikinci resimde silmeyi unutmuşum. Sildiğiniz çok iyi olmuş.

Yeni resmi ekledim.