Jump to content

Mavi Ekran Sorunu..!

forzailhan
 Share

Recommended Posts

Asus P5LD2-SE Anakartım 1Gb Ram GeForce 8400gs Ekran Kartım var...Format attıktan sonra driverları yükletikten sonra aradan 10 dakika gecmeden mavi ekran veriyor...ama win7 veya 8 kurduğumda böyle bir sorun yok...acaba bıos un veya diğer driverların güncellenmesimi lazım..!  şimdiden tesekkürler:::))

Microsoftun kendi sitesinde "DUR 0x00000050" veya "DUR 0x0000008e" için
Bu sorun, bilgisayarınıza HaxDoor virüsünün bir türevi bulaşmışsa ortaya çıkabilir. 

HaxDoor virüsü gizli bir işlem oluşturur. Ayrıca, virüs dosyaları ve kayıt defteri anahtarlarını gizler. HaxDoor virüsünün yürütülebilir dosya adı değişebilir, ancak dosya genellikle Mszx23.exe adını alır. Bu virüsün çeşitli türevleri bilgisayara Vdmt16.sys veya Vdnt32.sys adlı bir sürücü yerleştirir. Bu sürücü, virüs işlemini gizlemek için kullanılır. Bu dosyaları silerseniz, HaxDoor virüs türevleri onları geri yükleyebilir.
şeklinde yazıyor

çözümünüde vermiş

Windows tabanlı bir bilgisayarda "DUR 0x00000050" veya "DUR 0x0000008e" hata iletisini alabilirsiniz

umarım senin probleminde çözülür.

MaSK arkadaşımızın vermiş olduğu açıklama, araştırma yapmış olmasına rağmen ufak bir kod benzerliği çakışması nedeni ile bu durum için geçerli olamaz. Nedeni ise HaxDoor virüsü ile verilen hata kodları hex 240 (0x00000240) parametresini aşamaz. Ancak senin vermiş olduğun hata kodu (0xBF812623) grafik sürücüsü için atanmış olan bellek noktasını işaret etmekte. Vermiş olduğun hata kodu ile ilgili detaylı açıklama;  

0x0000008E (0XC0000005,0XBF812623,0XB73CB86C,0X00000000)

0x0000008E : Kernel mod exception not handled (Çekirdek modu özel durumu işlenemiyor) 

0x00000005 : A memory access violation occurred. (Bir bellek erişim ihlali oluştu.)

0xBF812623 : Özel durum oluşturan belek başlangıç noktası.

0x00000000 : Null (boş değer)

Bu hata genellikle sürücü kaynaklı olarak gözükse bile, XP işletim sistemi (Win7 ve Win8 kurduğumda böyle bişey yok dediğine göre XP kullanıyorsun) altında vurgulayıcı ve yazı tipi rengi özelliğini kullandığınızda oluşabilecek durumlardan birisidir. Bu hatayı düzeltmek için aşağıdaki linkteki düzeltmeyi yükleyin. Ayrıca anakartınıza ait chipset sürücüsünü yüklememiş olma ihtimalinide göz önüne alıp bu sürücünüzünde güncel sürümünü yüklemenizi öneririm.

Microsoft hotfix 

Haydi kolay gele !

bundan 1 ay once   4 gb rem taktırdım bendede aynı sorun oldu mavi ekran gelip resetliyordu  remi cıkarttım hıc bır sorun yok remı garantıye yolladım yenısını gonderdıler suan 6 gb rem takılı hıc bır sorun yok sıkıntı rem deymıs pcyı kasıyormus