Jump to content

Bilgisayar Uyku Modundayken Torrent İndirmek

kurt0619
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar böyle birşey mümkünmüdür Bilgisayar uyku modunda iken torrent programının çalışıp torrent indirmesi normalde sabaha kadar açık bıraktığımda uyuyamıyorum uyku modunda çalıştırma imkanım var mı ? bazı arkadaşlar yapmış ama hız 5 kb düşüyormuş. 

Merhaba arkadaşlar böyle birşey mümkünmüdür Bilgisayar uyku modunda iken torrent programının çalışıp torrent indirmesi normalde sabaha kadar açık bıraktığımda uyuyamıyorum uyku modunda çalıştırma imkanım var mı ? bazı arkadaşlar yapmış ama hız 5 kb düşüyormuş. 

Utorrent kullanırsan indirmeler bittiğinde pc kapatma seçeneği var. ben onu kullanıyorum. Uyku modunu kapatıyorum sadece ekran kapanıyor.

olur ama 3. katmana kadar inmen gerek :)

Monitörü kapatıp uyumayı dene, uyuyabilirsen bırak kalsın öyle hem seed etmiş olursun.Seed etmek istemezsen arkadaşın dediği gibi iş bitince kapatmaya ayarlarsın. Torrent olayına girmişsen bilgisayar sesiyle uyumaya alışman lazım :)

yatarken iş yapmak gibi bişe

bu işler için nas sürücü gibi şeyler var

biraz açıklarmısınız ? 

pc yi başka odaya koyunuz.

uykuda hiç bir işlem olmaz.

yada laptop da download yapınız

Malesef laptop yok :)

olur ama 3. katmana kadar inmen gerek :)

Monitörü kapatıp uyumayı dene, uyuyabilirsen bırak kalsın öyle hem seed etmiş olursun.Seed etmek istemezsen arkadaşın dediği gibi iş bitince kapatmaya ayarlarsın. Torrent olayına girmişsen bilgisayar sesiyle uyumaya alışman lazım :)

Kasadan gelen ses beni deli ediyor.Bir ara bıraktım gece yarım saatte bir uyanıyorum rüyamda pervane sesi geliyor :) gündüzde işte torrent açınca bütün hız torrente gidiyor intenette gezecek hız kalmıyor ttnet sağolsun 3 mb/sye düşürdü hızmızı indirmemi yapıyım nettemi geziyim bu hızla ? 

Edited by kurt0619

fan tozlanmış olabilir temizleyebiliyorsan fanı temizle.Türk sitelerinde genelde indirdiğinin en az yarısından fazlasını paylaşma zorunluluğu var.yoksa paylaşma oranın düşer ve siteden ceza alırsın.Ratio oranına dikkat etmen lazım.

İndirme yaparken hız limiti koyabilirsin.İnterneti fazla yavaşlatmaz o zaman.

fan tozlanmış olabilir temizleyebiliyorsan fanı temizle.Türk sitelerinde genelde indirdiğinin en az yarısından fazlasını paylaşma zorunluluğu var.yoksa paylaşma oranın düşer ve siteden ceza alırsın.Ratio oranına dikkat etmen lazım.

İndirme yaparken hız limiti koyabilirsin.İnterneti fazla yavaşlatmaz o zaman.

Fan vs temiz ama yinede ses yapıyor. Limit koymasına koyarımda o zamanda 4 saatte inecek dosya 12 saatte zor iniyor. Çözüm yolu yoksa mecbur gündüz indirmeye devam :)

Fan vs temiz ama yinede ses yapıyor. Limit koymasına koyarımda o zamanda 4 saatte inecek dosya 12 saatte zor iniyor. Çözüm yolu yoksa mecbur gündüz indirmeye devam :)

Çözüm yolu var :D Silikon kulak tıkacı;

product-nimo-silikon-kulak-4-lu.jpg

Kıyamet kopsa haberin olmaz. Askerde çok işe yaramıştı. Dünya ile bağlantını kesiyor :) 

Çözüm yolu var :D Silikon kulak tıkacı;

product-nimo-silikon-kulak-4-lu.jpg

Kıyamet kopsa haberin olmaz. Askerde çok işe yaramıştı. Dünya ile bağlantını kesiyor :)

Dün böyle birşey aradım bulamadım ellerimle kulaklarımı kapattımda yattım :D

intelin yeni nesi işlemcilerinde böyle bi özellik mevcut. intel smart coonnect.

http://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/architecture-and-technology/smart-connect-technology.html

bende masaüstü var yükledim sürücüsünü vs. ancak denemedim. 

Hemen bakıyorum inşallah işe yarar. 

Link atarmısınız ben indirdim ama exe hiç bir işlem yapmadı cmd ekranı açıldı kapandı.

[spoiler]http://www.hepsiburada.com/liste/logilink-ns0045-gigabit-lan-nas-server-1-x-35-sata-hdd-icin/productDetails.aspx?productId=bd302286&categoryId=102820&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d102820%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c%252bmin_actual_price_pl%26sc%3d8%26fh_secondid%3dbd302286%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013121%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013121_102820%257d%26fh_refview%3dlister[/spoiler]

örnek olarak şu ürün bittorrent download desteği ve birçok özelliği var pc kadar elektrik tüketmez hem ekonomikte

ağ üzerinden ulaşılıyor bu cihazlara

En son çare bu iş :D

Edited by kurt0619

@kurt0619 özelliği kullanabilmen için intel i3,i5,i7 serisi, sandy ya da ivy bridge işlemcilerinden birine sahip olman gerekli. var ise anakart üretici sitesinde intel smart connect driverı ve yazılımı paketini indirip kurman gerek.

@kurt0619 özelliği kullanabilmen için intel i3,i5,i7 serisi, sandy ya da ivy bridge işlemcilerinden birine sahip olman gerekli. var ise anakart üretici sitesinde intel smart connect driverı ve yazılımı paketini indirip kurman gerek.

i5 serisine sahibim şuan anakartın dvdsini taktım ve içinde varmış 2 tane tecnology var biri rapid storage biride intel smart connect deniyorum şuan.

Yükledim pc tekrar başladı programa tıkladım ama hiçbir şey yapamıyorum sunucuya erişilemiyor felan diyor anlamadım. 

pre_1362821772__ekran_alnts.png

Edited by kurt0619

dediğim gibi ben kullanmadım, yalnızca böyle bi teknolojinin varlığından haberim var. yardım sekmesinden belki yardım alabilirsin.

yerdım sekmesinde şunlar yazıyor.

Intel® Smart Connect Technology Hakkında

Avantajlar:

Intel bu teknolojiyi bilgisayarınız uyku modundan çıkarıldığında e-posta ve sosyal medya güncellemeleri gibi en son bilgilere sahip olmanız için tasarladı; bu güncellemeler gerektiğinde yeni verilere sahip olabilmeniz için bilgisayarınız uyku modundayken alınır!

Nasıl Çalışıyor?

Intel® Smart Connect Technology, desteklenen uygulama içeriklerini (e-posta, sosyal medya, dosya paylaşımı) yeni ve güncel tutar. Buna “Her zaman Güncel” denir ve kablosuz sinyal mevcutsa bilgisayarınızı bekleme veya “uyku” modundan uyandırarak çalışır.

Bu teknoloji bilgisayarı çok uzun süre “uyanık” tutmaz – yalnızca bilgisayar bekleme moduna girdiğinde çalışan uygulamaların İnternet ve güncellemeye ulaşabilmesi için gereken süre kadar tutar.

İnternet'ten aktif olarak bilgi alan uygulamalardan bazıları şunlardır:

• E-posta - Popüler hizmetlerden (Hotmail*, Yahoo! Mail*, Gmail* vs.) e-posta okuma ve oluşturma, ayrıca bu uygulamaları kullanarak bir ağ bağlantısı olmadan bile e-postaları görüntüleme:

• Microsoft Outlook*
  • Microsoft Windows Live* Mail
  • Mozilla Thunderbird*

• Sosyal Medya – Popüler sosyal medya hizmetlerine (Facebook*, Twitter*, LinkedIn* vs.) tek bir uygulama ile erişim:

• Sobees*

Temel Kullanım:

1. Kablosuz bağdaştırıcının açık olduğundan ve bir ağa bağlanabildiğinden emin olun
  2. Desteklenen uygulamalardan herhangi birini veya tümünü açın
  3. Bilgisayarınızı uyku moduna (bekleme modu) alın

Bu kadar! Siz diğer işlerinizi gerçekleştirirken uygulama içeriği güncel tutulacak!

Özellikler:

Her Zaman Güncel

Intel® Smart Connect Technology ve standart kablosuz NIC'e sahip bilgisayarlarda, bilgisayarınızı uyandırarak içerikleri güncel tutmak için Grafik Kullanıcı Arabirimi'mizi kullanarak “Güncelleme Sıklığı” seçeneğini için ayarladığınız zamanlama kullanılır.

Intel® Smart Connect Technology ve genişletilmiş kablosuz özelliği bulunan bilgisayarlarda, uygulama yalnızca güvendiğiniz bir ağ varsa (Windows Bağlantı Yöneticisi Profil Listenizde) bilgisayarınızı uyandırır ve yeni içerik alır. Aksi halde, güvenilir ağ bulunana kadar veya siz güç düğmesine basarak ya da kapağını açıp bilgisayarınızı uyku durumundan çıkarana kadar ara sıra güvenilir ağ için tarama yapar.

Daha Fazla Güç Tasarrufu Modu

Daha Fazla Güç Tasarrufu için ayarlanan saatlerde Intel® Smart Connect Technology, enerjiden tasarruf etmek ve mobil bilgisayarların pil ömrünü uzatmak için bilgisayarı daha uzun aralıklarla uyandırır. Bilgisayarınızda Intel® Rapid Start Technology etkinse, güçten daha fazla tasarruf etmek üzere sistemi daha derin bir uyku durumuna sokması için bu özelliği kullanır.

Uçak Modu ve Intel® Smart Connect Technology

Havayolu düzenlemeleri, uçak kalktığında ve inişe geçtiğinde elektronik aygıtların kapatılmasını gerektirir. Intel® Smart Connect Technology bilgisayarınızı uyandırdığından, havayolu düzenlemelerine uygun hareket etmek üzere Radyoyu Devre Dışı Bırak/Etkinleştir düğmesinin nerede olduğunu öğrenmek için Bilgisayar Kullanım Kılavuzu'na bakın.

Sık Sorulan Sorular   Intel® Smart Connect, Bilgisayarımı Hazırda Bekleme modundan çıkarır mı?

Hayır, özellik sistemi yalnızca Uyku modundan veya Intel® Rapid Start Technology karma uyku durumlarından çıkarır.

Intel® Smart Connect Technology'nin kullanılması pilin bitmesine neden olur mu?

Hayır. Özellik, pil daha kritik düzeye gelmeden duracak şekilde tasarlanmıştır.

Bilgisayarım neden uyanmıyor ve tam olarak kullanıcı arabirimindeki Güncelleme Sıklığı kaydırma çubuğu ayarına göre güncellemiyor?

Teknoloji, bilgisayarınızdaki pil ve sıcaklığı akıllıca kontrol eder ve sıklıkla bilgisayarı ayarladığınız Güncelleme Sıklığı'ndan daha uzun süre uyku durumunda tutar. Bu, katılımsız işlemler için bilgisayarınızın en iyi yapılandırmada kalmasını sağlar.

Intel® Smart Connect Technology bilgisayarımı uyandırmak için hangi Wi-Fi ağlarını kullanacak?

Teknoloji daha önce eriştiğiniz WiFi ağlarını kullanacaktır. Bilgisayarınızın bağlantı yöneticisi yardımcı programı (örn. Intel® PROSet) bunları yönetmek için kullanılabilir.

Intel® Smart Connect Technology bilgisayarımdaki tüm programları güncelleyebilir mi?

Tüm uygulamalar, kullanıcı müdahalesi olmadan İnternet'ten e-posta veya içerik yenileme yapacak şekilde tasarlanmamıştır.

Bu özellik en iyi, veri almak üzere İnternet ile proaktif olarak çalışacak şekilde tasarlanmış programlarda işe yarar. Bu uygulamalara örnek olarak Microsoft Outlook*, Microsoft Windows Live* Mail, Mozilla Thunderbird* ve Sobees* verilebilir. Bu kapsamlı bir liste değildir. Ortam İndirmeleri (satın alınan fimler, kitaplar ve müzik) gibi işe yaradığı diğer programlar ve kullanımlar da bulunur.

Intel® Smart Connect Technology güncellemesi olup olmadığını nasıl bilebilirim?

Güncelleme olup olmadığını öğrenmek için bilgisayar üreticinizin web sitesini ziyaret edin.

Teknik destek için veya Intel® Smart Connect Technology sorunlarını bildirmek için kiminle görüşebilirim?

Bilgisayar üreticiniz, bu ürünle ilgili sorularınız veya endişeleriniz için size yardımcı olabilir.

Daha fazla bilgi için lütfen http://www.intel.com/support/go/smartconnect adresini ziyaret edin.

Intel® Smart Connect Technology kablolu (LAN) bağlantılarla çalışır mı?

Evet, kablosuz bağlantı yoksa ve bir kablolu bağlantı bulunuyorsa Intel® Smart Connect Technology kablolu bağlantıyı veya WWAN bağlantısını kullanır. Intel® Smart Connect Technology, bir ağ bağlantısı sağlaması için Microsoft* Windows Bağlantı Yöneticisi'ni kullanır.

* Diğer isim ve markaların hakları sahiplerine aittir.