Jump to content

Çanak Anten

kayseri204
 Share

Recommended Posts

Turksat ile hotbird aynı çanaktan olmaz. Turksat 42 derece, hotbird 13 derece.. Uyduların yönleri birbirlerine yakın olmalı, 9 derece, 13 derece, 19 derece gibi falan.. Yoksa bu aparatlar iş görmez.

34ero'nun verdiği linkteki çok iddialı. Ama ben sanmıyorum.. Turksat harici diğerleri belki olabilir (Arapsat'ta biraz zor..). Çanağın çapı, lnb'lerin kaliteleride önemli ama yinede Turksat diğer uydulara çok uzak kalıyor.

Edited by temmuz

Turksat ile hotbird aynı çanaktan olmaz. Turksat 42 derece, hotbird 13 derece.. Uyduların yönleri birbirlerine yakın olmalı, 13 derece, 9 derece gibi falan.. Yoksa bu aparatlar iş görmez.

hacım hala olmaz diyorsunuz adam yapmış işte bide anlatmış açı derecesi yüksek olduğu için 26 dereceye çevirmiş anteni yani türksat ile hotbirt in ortasına çevirmiş

arabsat yazmış adam bencede olur ben şahsen uğraşsam yaparım bende zaten merkezi sistem var gerek yok

http://www.elektrotekno.com/about12148.html

Edited by yawuz58

Arkadaşım sen uyduların dünyanın heryerinde aynı açıylamı göründüğünü sanıyorsun? 

tabiki dünyadan farklı ben zaten bunu anlatmaya çalışıyorum avrupadan yapılanlarda türksat en sağda duruyor türkiyede tam tersi türkiyede türksat uydusu ayarlamak aslında çok kolay tam güneye bakıyor güneyi herkes bilmez kıbleyi herkes bilir kıble türkiyeye göre güneydedir

Edited by yawuz58

90 lık canakla coklu uydu sinyali yakalayamazsın.

Batıdaki oturanların sinyal yakalama şansı daha fazladır doğuya göre.

Ama 90 lık tek çanakla kayseride tek uydu olmak kaydıyla mesela 42  26 19 16 13 9 7 dereceleri sadece 1 lnb takılı olmak kaydıyla güzel yakalarsın.

Her yörenin anten düşüş farkı ayrıdır.Sinyal farklı gelir.

Yukarda 2 bölümde yazdıklarımı lütfen dikkatli okuyun. Uydu Cihaz canak yazılım konusunda 12 - 13 yıldır bulunuyorum.

Yazdıklarım hep denenmiş şeylerdir.

Egerki Batıda iseniz alırsınız.

Doğuya doğru giitkçe en kaliteli canakla bile coklu (Multifeed) sinyal alamazsınız.

Atıyorum örnegin İstanbul  Trakya  Canakkale  izmir Aydın vs gibi aynı çizgide iseniz randıman alırsınız.

Zaten Çanaklar genellikle İstanbul baz alınarak deneniyor.