Jump to content

Laptop Touchpad Tuş Sorunu

Extended
 Share

Recommended Posts

Selam Arkadaşlar Acer5750g Laptop Kullanıyorum Fakat Touchpad Kısmını Kullanmıyordum Bugun Farkettim Sol Tuşu Çalışıyor Fakat İçine Birşey Girmiş Gibi Tam Basmıyor Sağ Tarafta İse Böyle Bir Sorun Yok Tık tık Diye Ses Çıkarıyor solda çıkarmıyor bunu nasıl söküp takabilirim ...

l6qhk.jpg

Selam Arkadaşlar Acer5750g Laptop Kullanıyorum Fakat Touchpad Kısmını Kullanmıyordum Bugun Farkettim Sol Tuşu Çalışıyor Fakat İçine Birşey Girmiş Gibi Tam Basmıyor Sağ Tarafta İse Böyle Bir Sorun Yok Tık tık Diye Ses Çıkarıyor solda çıkarmıyor bunu nasıl söküp takabilirim ...

l6qhk.jpg

Mousepad i çok kullnıyorsan zamanla bu hale gelebilir :) 

Videoyu izleyin fikir sahibi olursunuz 

http://www.youtube.com/watch?v=maoRU9NhyJo

yok hıc kullanmıyorum 1 senedır aldım alalı :) sankı ıcınde bırsey var gıbı sag a basınca tık die ses geliyor sol a basınca basılıp basılmadıgı bellisiz :)

Açıp bir kontrol edin dicm ama garantisi varsa hiç dokunmayın :) 

Garantisi bitince internetten parca temin edip değiştirirsiniz :) 

sanırım öyle olucak galiba

Bir önceki notebook'um hp dv6000 di. Bende klavyesini, lcd ekran kapağını, kulaklık jack girişini değiştirmiştim parçaları temin ederek. Şansınız varsa bir şekilde düşüyor. Sahibinden.com dan almıştım. Gitti gidiyorda da buluna bilir ama nedense orası biraz daha pahalı :)

Eğer Tecrübeniz yoksa Sökmeyi hiç denemeyin 

Bilgisayarı Söküp Takma sırasında dikkatinizden kaçan birşey olursa farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz

extra masraf çıkarabilirsiniz. Bu konuda Deneyimli kişilerden destek almanızı tavsiye ederim.

Eğer Tecrübeniz yoksa Sökmeyi hiç denemeyin 

Bilgisayarı Söküp Takma sırasında dikkatinizden kaçan birşey olursa farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz

extra masraf çıkarabilirsiniz. Bu konuda Deneyimli kişilerden destek almanızı tavsiye ederim.

Hocam çıkardığı vidaların ve söktüğü kabloların yerlerini unutmaz ise sorun yok. Sökme videosunun olması zaten büyük avantaj.  

Extended hocam birde şunu belirteyim. Bilgisayarcılara çok bağlı kalmayın. Örnek veriyorum  benim dv6000 in flexi kablosu arızalandı. Bilgisayarcı tanesine 10dolar istedi. Ben Gittigidiyordan 5 tanesini 5tl'ye aldım. Ayrıca bide bilgisayarcıya taktırsan kendi el emeğinide alıcaktı. Ben kendim taktım çok kar'a geçtim.

Edited by yasak_ask