Jump to content

Üniversite Bilgisayar Programcılığı Tavsiye?

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Bu sene YGSden aldığım puanla Bilgisayar programcılığı okumak istiyorum. Bana bu bölümü tavsiye edermisiniz? 

Bilgisayar Programcılığı Meslek Yüksekokul bölümünden mezun olduktan sonra ne gibi işler yapabilirim?

Lütfen gerçek anlamda bilgiisi olanlar yazsınlar.

Teşekkürler

Ben ilk olarak Samsun da bilgisayar programcılığı okudum ve sana tek kelime ile kesinlikle gitme derim, hayatında hiçbir değişiklik olmuyor, ben 2 sene kaybettim o yüzden geç sınava iyice çalış düzgün bir üniversitede lisans bölümlerinden birinde okumaya çalış.

Memur olmayı düşünüyorsan çoğragi bilgi sistemleri yaz

ama asla programcılık yazma biraz dilin ve maddi imkanın varsa çifte diploma sahibi olabiliceğin devlet üni leri var.

bir dönemi türkiyede diğer dönemi ingilterede okuyorsun. bu programları tercih edebilirsin.

Bilgisayar ile alakalı bir konuda diploma ile mezun olursanız aç kalırsınız iş için diplomanın üstüne bilgi birikimi gerekir. Geçinemeyen programcıda var milyarlarla oynayan programcıda var.

Benim düşüncemde böyle :)

Alakasız olacak ama okuyabiliyorsan sağlık sektörüyle alakalı bir bölüm oku.Bence

Bölümüm anadolu lisesi eşit ağırlık

Sağlık düsünmeye bende basladım.
Puanım ancak tıbbi laboratuvar tekniklerine tutmakta. Onada beni alırsalar :D
Ama saglıktan bir yer yazacam gibi

Sağlık Lisesine geçiş yap Acil Tıp Teknikerliği oku. Sizlerin lise bitmediği için geçiş yapmanıza imkan vardı. Memurluk düşünürsen Tapo Kad. Müd. geçen yıl 58 ile adam aldı. Yukarıda da söyledim Coğ. Bilgi Sis. yazabilirsin. Diğer bir konu elinde bir meslek varsa babadan kalma onlarıda es geçme. Bugün en basitinden torna tesviye kaynak işlerinde iyi para var. Sen ne yapmak istiyorsun önce ona karar ver.

bak kardeşim kafan çalışıyorki bu mantıklı soruyu burda sorabildin,kafan çalışıyorki o elindeki pc yi hakkı ile kullanabildiğin için bu sitedesin,bu siteki aklı çalışmayanlara bi faydada bulunamayan sitedir,

1:devlet memurluğu güzeldir maaşını alırsın fakat zahmetli ve yorucudur kazandığın ile yaptığın eşit olamaz

2: Özel sektör dersen devlet memuruna kıyasla adamın canını çıkartacak kadar duruma göre yüklenir ama paran dolgun olur karşılığını maddi olarak alırsın

3:sağlık sektörü dersen doktor hemşire laborant tekniker röntgen(Radyasyon)ilk guruba giriyorki son zamanlarda hastane çalışanlarına uygulanan şiddet olayları malum ortada ve yapanlara çok yazık yani yazıklar olsun

4: askeriye emniyet teşkilatı yani polislik dersen maaşı alırsın ama disiplin ve hukuk mesleğidir hukuk ile bağın yoksa bulaşma varsa olabilir

5: Babanın ananın parası çoksa özel eğitim veren pilot okulları var araştır fiziksel engelin yoksa yine radyasyon tehdidi var ama az mesai saygı ve bol para kazanırsın

6:Matematik bilgisayar satranç vs gibi hobilerden ziyade yerinde olsam yabancı dil öğrenmeyiaklıma koyar kendime öğreneceğim diyerek inanır ve yüklenirdim bu konuy çünkü gerek ülkemiz akdeni ve ege sahil kesimlerinde veya yabancı devletlerde akıl almaz faydasını görürsün

7:Petrol doğal gaz,çevre mühendislikleri gibi adı mühendislik olan müsbet bilimlerle hatta din bilimi ile ilgili okulları da tercih edebirsin

haricindekileri ben şahsen geçmiştim ama sen yinede mesleğini uygulayanlara sor ve kendi ağızlrından dinle derim umarım kafanda bi şeyler canlanmıştır fikren allah yardımcın olsun başarılar.

Sağlık Lisesine geçiş yap Acil Tıp Teknikerliği oku. Sizlerin lise bitmediği için geçiş yapmanıza imkan vardı. Memurluk düşünürsen Tapo Kad. Müd. geçen yıl 58 ile adam aldı. Yukarıda da söyledim Coğ. Bilgi Sis. yazabilirsin. Diğer bir konu elinde bir meslek varsa babadan kalma onlarıda es geçme. Bugün en basitinden torna tesviye kaynak işlerinde iyi para var. Sen ne yapmak istiyorsun önce ona karar ver.

Benim bu üniversite sınavlarına 3. girişim ve 3. kezde yine aynı puanı aldım YGSden  :)

Coğrafi. Bilgi.Sistemlerini biraz araştırdım ancak, devlet üniversitesinde bir bölüme dek gelmedim. Ama yüzeysel araştırdım.

Babadan kalma meslekte yok ne yazikki :) Dediğim gibi anadolu lisesi mezunuyum. Keşke diyorum zamanında Sağlık Meslek Lisesine gitseydim diye hep kafamı duvarlara vuruyorum :D

bak kardeşim kafan çalışıyorki bu mantıklı soruyu burda sorabildin,kafan çalışıyorki o elindeki pc yi hakkı ile kullanabildiğin için bu sitedesin,bu siteki aklı çalışmayanlara bi faydada bulunamayan sitedir,

1:devlet memurluğu güzeldir maaşını alırsın fakat zahmetli ve yorucudur kazandığın ile yaptığın eşit olamaz

2: Özel sektör dersen devlet memuruna kıyasla adamın canını çıkartacak kadar duruma göre yüklenir ama paran dolgun olur karşılığını maddi olarak alırsın

3:sağlık sektörü dersen doktor hemşire laborant tekniker röntgen(Radyasyon)ilk guruba giriyorki son zamanlarda hastane çalışanlarına uygulanan şiddet olayları malum ortada ve yapanlara çok yazık yani yazıklar olsun

4: askeriye emniyet teşkilatı yani polislik dersen maaşı alırsın ama disiplin ve hukuk mesleğidir hukuk ile bağın yoksa bulaşma varsa olabilir

5: Babanın ananın parası çoksa özel eğitim veren pilot okulları var araştır fiziksel engelin yoksa yine radyasyon tehdidi var ama az mesai saygı ve bol para kazanırsın

6:Matematik bilgisayar satranç vs gibi hobilerden ziyade yerinde olsam yabancı dil öğrenmeyiaklıma koyar kendime öğreneceğim diyerek inanır ve yüklenirdim bu konuy çünkü gerek ülkemiz akdeni ve ege sahil kesimlerinde veya yabancı devletlerde akıl almaz faydasını görürsün

7:Petrol doğal gaz,çevre mühendislikleri gibi adı mühendislik olan müsbet bilimlerle hatta din bilimi ile ilgili okulları da tercih edebirsin

haricindekileri ben şahsen geçmiştim ama sen yinede mesleğini uygulayanlara sor ve kendi ağızlrından dinle derim umarım kafanda bi şeyler canlanmıştır fikren allah yardımcın olsun başarılar.

Uzunca yazmışsın teşekkrüler. olislik hep aile engel oldu. Zaten gitsemde almazlar çünki 1 cm ile boydan kaybediyorum :)

Özel eğitim almak çok isterdim ancak maddi imkanlar elverişli değil.

Dil öğrenmeyi bende kafaya koydum ancak. Önce bir bölüme yerleşmek zorundayım. ondan sonra dil öğrenebilirim.

Teşekkrüler.

Bütün dediklerinizi dikkate alacağım

Ben coğrafi Bilgi Sistemleri okuyorum Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde Bölümü tavsiye ederim araştır iş imkanı çok geniş bi bölüm ben meslek lisesi bilgisayar bölümünden mezunum ama bu bölüme devam ettim bilgisayar programcılığının önü açık değil

Coğrafi bilgi sistemelri bölümü Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yükselokulunda var bn 2. sınıf öğrencisiyim bölüm ile ilgili bilgi istersen özelden ulaş telefon numaramı vereyim Bu bölüm örgün eğitim olarak özel fatih üniversitesinde vede birde Maküde var Geleceğini düşünüyorsan bu bölümü yaz derim

Coğrafi bilgi sistemelri bölümü Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yükselokulunda var bn 2. sınıf öğrencisiyim bölüm ile ilgili bilgi istersen özelden ulaş telefon numaramı vereyim Bu bölüm örgün eğitim olarak özel fatih üniversitesinde vede birde Maküde var Geleceğini düşünüyorsan bu bölümü yaz derim

Şimdi bu bölümü buldum YGS 1 ile almış. Ben eşitağırlık öğrencisiyim. Ve ygs 1 puanım çok düşük şansım varmıdırki?

@byroggo

Ahahah

Beni hep yanlış bilgilendirler. İlla katip olabilmek için adalet okumak v.s dediler.

Ben Kpssden 78 puan aldım. Bu senenin başvurusunuda  kaçırdım :D

Edited by &ULTİMATE&

Valla kardeşim katip olmayı düşünüyorum inşallahta olacam yani benim gibi birisine süper iş en azından devlet işi olmadı tüdemsaşa dayımgilin yanına girer kaynak öğrenirim vagon yaparım :dribble:ama idealim düşüncem bu inşallah olur herkez hakkında hayırlısı :)

Benim liseye yazılacam yıl raylı sistemlerle acil tıp teknisyenliği çok süper bölümdü ama maalesef ikinci sınavımda düşük aldım bunu okul ile işi bir arada idare etmeme bağlıyorum hayırlısı ticaret meslek lisesiymiş şuan muhasebe ve finansman okuyorum meslek olarakta aklımda katiplik var :)

Kardeşim iş programlama olunca okumak yetmiyor. Programlama aşk ister. Okumadan da yazabilir, kendini geliştirebilirsin. Bunun en güzel örneği benim. Bölümümle hiçbir alakası yok ama küçüklükten beri uğraşıyorum, seviyorum.

2 yıllık bitirdim programcılık %90 da herkes der sana tr deki üniversiteler hocalar bişey ogretmez nalet ettim gittiğime okuyacaksanda 4 yıllık bak yada sağlık bölümüne bak ben bile artık lisedede bilgisayar okumama rağmen seneye de olmazsa sağlığa yönelebilirim programcılık 2 yıllık uzaktan davulun sesi hoş gelir cinsinden