Jump to content

Yeni Başlayanlar Için Programlama Dili Önerisi

ilx_199
 Share

Recommended Posts

Merhabalar,

Bilindiği üzere ülkemizdeki çoğu meslek liselerinde dersler boş geçer, bu yüzden meslek lises öğrencilerinin çoğu liseden ileriye gidemiyor. Bende veritaban programcılığı öğrencisiyim fakat 2 senedir hiçbir ders işlenmiyor ve birşey bile öğretilmiyor. Ama şanslıyım ki elimin altında sürekli internetim var. Biraz geç olmasına rağmen bir programlama dili öğrenmek istiyorum ve sizden öneriler bekliyorum.

Algoritma'dan başlamayı düşünmüyorum, açıkcası ileride bana ekmek kapısı olucak birşeyler öğrenmek istiyorum. Başta vb.NET ile başlamayı düşündüm fakat C#'ı biraz bildiğim için daha cazip geliyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

ilk adımı atmak en zorudur 

umarım başarılı olursun

bendende iki tane

1- kursa git

2- ayrıca ingilizce dil öğren

Kurs ücretleri ne kadarki  mesela Visual basici öğrenmek istesek kaç aylık eğitim veriliyor ve ücret ?

arkadaş visual basic mi kaldı(kullanım oranı çok azaldı anlamında,yanlış anlaşılma olmasın :)).Sektörün lider iki dili java ve  c#'tır.İkisinde de iş imkanları iyi.Ama kolay öğrenilecek bişey istiyorsan c# ;framework 4.5 ile çok kolaylaştı.Ben javacıyım ama c# ile yazılması gereken bişey olduğunda internetten bakarak kolayca yazabiliyorum.

ilk adımı atmak en zorudur 

umarım başarılı olursun

bendende iki tane

1- kursa git

2- ayrıca ingilizce dil öğren

Kursa gidecek kadar vaktim yok, ingilizcem yeteri kadar iyidir :) sağolasın.

arkadaş visual basic mi kaldı(kullanım oranı çok azaldı anlamında,yanlış anlaşılma olmasın :)).Sektörün lider iki dili java ve  c#'tır.İkisinde de iş imkanları iyi.Ama kolay öğrenilecek bişey istiyorsan c# ;framework 4.5 ile çok kolaylaştı.Ben javacıyım ama c# ile yazılması gereken bişey olduğunda internetten bakarak kolayca yazabiliyorum.

Haklısın, visual basic ölü bir konu, java ile c# arasında kalmıştım.. c# dersleri indirmeye başladım :) sağolasınız.