Jump to content

Wireless Adaptor Tavsiyesi

Share

Recommended Posts

s.a arkadaslar...masaüstü bilgisyarım için wireless adaptör almak istiyorum...25-30 lira civarlarında birşey...üst kattaki komşumdan alıcam bağlantıyı tam olarak bilgisyarımın üstündeki odada wireles modemi...fakat duvar yapısı nasıl ise bilmiyorum benim odam harici diger odalarda ceptelefonum galaxy s3 wirelesi göremiyor...kısacası anlatmak istedigim komsumun modemi pek iyi deil sanirim ..ama kendi odamda 8mbse kadar olan baglantısını 3-4 diş son hızla kullanabiliyorum....işimi görcek fiyat araligida uygun olarak gold sitesinde kargo dahil olarak...

http://www.gold.com.tr/U110530/Tp-link-Tl-wn722n-150mbps-Kablosuz-Ag-Adaptoru

http://www.gold.com.tr/U110571/Tp-link-TL-WN722NC-Adaptor

http://www.gold.com.tr/U210089/Flaxes-FW-15-AX-150-Mbps-11n-Harici-5DBI-Anten-Wireless-Adaptor-1-Km-Menzilli

bu 3 adaptörü gördüm...bunlardan hangisini tercih etmeliyim yada daha başka önerebilirmisiniz???...bu tplinklerin birde masaüstü standlı olanları var sanırım onlarda 35 lira veyada onumu alsam..teşekkürler..

Edited by mustibursa

amacım telefonu ortadan kaldırmak arkadaşım...telefon ile zaten sıkıntılı baglanmaktayım kopmalar yasıyorum sürekli...kendi odamda full cekmekte ve kendi odamda bilgisayarım...

Kusura bakma ben tam algılayamadım hala ne yapmak istediğini?  Kendi odandan üst kattaki modeme bağlanmak istiyorsun doğrumu?

Tp-link adaptör yeterli gelecektir sana. Mümkün olduğunca tavana yakın ve üstteki modem hizasında  bir yere konumlandırırsan daha iyi sonuç vereceğini düşünüyorum. Ara usb kablosuda çıkıyor kutudan. Kısa gelebilir. Eğer ara usb kablosunu uzatmak istersen max 3 metre uzatmanı tavsiye ederim fazlasında adaptör görünmeyebilir veya sinyal çok çok zayıflar

ALFA AWUS 036H

Ben bu ürünü kullandım. Bu ürünü şöyle anlatayım:

Apartmanın arkasından 300 metre uzaklıktaki bir wifi sinyaline apartmanın ön odasından muhteşem bir bağlantı hızı ile bağlandım. Ve hiçbir kesilme olmadan kullanabiliyorsun. Bu wifi laptobun kendisi görmemekte idi.  Ben ürün tam performanslı çalışsın diye pencere kenarına koyup kullanıyordum. Ve 300 metre uzaklıktaki sinyal gelen ana noktada da hız testi yaptık benim evde alfa cihaz bağlıykende hız testi yapmıştık. Sonuç: Yüzde 100 olumlu. Her iki taraftada hız testi aynı çıkmıştı. Bir dosyayı download ettik. Belki inanmazsın. Ben ondan daha hızlı indiriyordum :D

Kısacası bu ürünü sana öneririm. :)

Fiyatıda kdv dahil 65 tl. bence 20, 30 liralık ürün alacağına bu ürünü al keyfine bak. Zaten çokda pahalı bir ürün değil. 

He birde cep telefonu wifi sinyalini görmemekte diye yazmışsın. Bu cihazın şöyle bir özelliği mevcut. Gerçi bu özellik windows7 ile birlikte geliyor. Ama wifi adopter olmadan çalışmaz. Bunun kendi özel arayüz programı mevcut. Virtual wifi diye bir özellik var. bu özeeliği şöyle açıklayayım: Aldığın wifi sinyalini tekrar şifre koyarak, bilgisayarın açıkken etrafa wifi sinyalini dağıtabiliyorsun. Bu da ne demek oluyor. Artık cep telefonun wifiyi full çekecek anlamına geliyor.

Bu kadar yazı yeterdir umarım :D

http://www.wirelesssistem.net/ALFA-AWUS036H-USB-Wireless-G-Adapter-WiFi-HOLDER-DAHIL,PR-3.html

Edited by &ULTİMATE&

ALFA AWUS 036H

Apartmanın arkasından 300 metre uzaklıktaki bir wifi sinyaline apartmanın ön odasından muhteşem bir bağlantı hızı ile bağlandım. Ve hiçbir kesilme olmadan kullanabiliyorsun. Bu wifi laptobun kendisi görmemekte idi.  Ben ürün tam performanslı çalışsın diye pencere kenarına koyup kullanıyordum. Ve 300 metre uzaklıktaki sinyal gelen ana noktada da hız testi yaptık benim evde alfa cihaz bağlıykende hız testi yapmıştık. Sonuç: Yüzde 100 olumlu. Her iki taraftada hız testi aynı çıkmıştı. Bir dosyayı download ettik. Belki inanmazsın. Ben ondan daha hızlı indiriyordum :D

Fiyatıda kdv dahil 65 tl. bence 20, 30 liralık ürün alacağına bu ürünü al keyfine bak. Zaten çokda pahalı bir ürün değil. 

He birde cep telefonu wifi sinyalini görmemekte diye yazmışsın. Bu cihazın şöyle bir özelliği mevcut. Gerçi bu özellik windows7 ile birlikte geliyor. Ama wifi adopter olmadan çalışmaz. Bunun kendi özel arayüz programı mevcut. Virtual wifi diye bir özellik var. bu özeeliği şöyle açıklayayım: Aldığın wifi sinyalini tekrar şifre koyarak, bilgisayarın açıkken etrafa wifi sinyalini dağıtabiliyorsun. Bu da ne demek oluyor. Artık cep telefonun wifiyi full çekecek anlamına geliyor.

http://www.wirelesssistem.net/ALFA-AWUS036H-USB-Wireless-G-Adapter-WiFi-HOLDER-DAHIL,PR-3.html

peki şu şekilde söyleyim arkadaşım alfaları çok duydum fakat piyasada sahtesi çok herkes benimki orjinal diyor...orjinalin kutusu herkese göre farklı...sen nerden aldın ??nasıl anlıcam orjinal oldugunu ?..bu arada herkese teşekkürler yardımcı oldugunuz için..

ALFA AWUS 036H

ve bu yeni teknoloji n teknoloji destekli deil dimii?...sitede birkac modeli daha va nh nhr şeklindeo nlarda aynı fiyatlarda 65-70...

ve bu yeni teknoloji n teknoloji destekli deil dimii?...sitede birkac modeli daha va nh nhr şeklindeo nlarda aynı fiyatlarda 65-70...

n bandı yok bunda desteklemiyor.

Ama en stabil çalışanı bu dediğim sürümü. Diğer sürümleriden bazı hatalar çıkabiliyor. Hatadan kasıtım, çekim gücünden kaynaklı hatalar.

Birde bu ürünü alırsan yanında driver kurulum cdsi geliyor. Ben bunu önermiyorum. Hemen kendi orjinal sitesine grip orjinal güncellemeyi kurup kullanırsan tam performans alabiliyorsun

Bende bu siteden almıştım. Zaten araştırısanda en ucuzunu sadece bu sitede bulursun. Ve ürünleri  100 de 100 orjinal. Bunu bizzat kendinde arayıp bilgi alabilirsin.

Edited by &ULTİMATE&