Jump to content

Ekran Kartı Sorunu

sametx68
 Share

Recommended Posts

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

universal serial bus (usb) denetleyicisi hatası  var ve Youtubede falan video izlerken sonlarına doğru kasıyo ve resimdeki gibi oluyo :S :S 

anakart suruculerını yukleyın tarayıcı bellegını bosaltın yada yenıden kurun

• 2 hafta sonra ...

arkadaşım şimdi cıkan bir çok notebook modelinde çift ekran kartı var üreticinizin sitesinden indirmez iseniz hata verir.sebebine gelince çift ekran kartlı bilgisayarlarda pil tüketimini minumuma indirmek için düşünüşmüş bi teknolojidir.normal ofice ve internet kullanımıda attıyorum intel hd ekran kartını kullanır eger grafik agırlıklı bi oyun kullanırsanız intel hd ekran kartınız çalışmasını diğer ekran kartına devreder diğer ekran kartıda haliyle çok enerji harcar pil tüketimi yükselir bu yüzden çift ekran kartı var.iki ekran kartı arasında geçişleri sağlayan ise nvidiadan örnek verecek olursakk nvidia optimus teknolojisi sağlar.bu yüzden indirdiğin sürücüler hata veriyor.en sağlıklısı üreticinin sitesinden indirmek

aklıma gelmişken söyleyim otomatik sürücü yükleyen programlar şimdilik buna destek vermiyor yuklenmiş gözükse bile ekran kartınızdan verim alamıyosunuz yada  geçiş yapamadıgı için daha önce oynadıgınız call off daty oyununu hiç takılmadan oynayan bilgisayarınız artık oynamayı bırakın açmadıgını göreceksiniz:))

• 4 hafta sonra ...

allah razı olsun sonunda oldu. Şimdi benim ekran kartım kaç gb ? :S pre_1367002870__ekran_alnts.png

az önce formatladım bilgisayarımı ve ekran kartını bu arkadasın verdiği yerden yukledim. su anda sadece Universal Serial Bus hatası veriyo. bide kendi sitesinde benim model yok :S Acer Aspire V5-551G

Merhaba . Universal serial bus sürücüsü söylemiş olduğunuz gibi web sayfasında yok daha doğrusu windows 8 otomatik seçili biz başka sistem seçemiyoruz. acer'in kendi driverlerini tanıyıp indirmeyi sağlayan bu uygulama var : http://global-download.acer.com/FilesDownload/HWID/HWVendorDetection.exe  bu program size yardımcı olabilir. eğer buda olmazsa yukarda verdiğim resimdeki ayarı deneyebilirsiniz.

hocam ben anlamadım bilgisayarın amd a serisi bir işlemciye mi sahip yoksa intele göre mi. eğer amd ise benim de aynı seri işlemcim var amd_catalyst_13.5_mobility_beta2 sürücüsünü sorunsuz olarak kullanıyorum özellikle w8 de. sb denetleyicisi için bu sürücüyü indir 13-1_vista_win7_win8_32-64_sb bu pek lazım değil ama bunu da kur 13-1_vista_win7_win8_32-64_raid burda link lerini vermiyorum özellikle de zaten arattırdın mı bulursun sıkıntı olmaması lazım 

Edited by ossolak33

Arkadaşlar öncelikle Bilgisayarımı bi tanıtayım. Acer Aspire V5-551G seri numaralı Amd A8-4555M APU with Radeon(tm) HD Graphics 1.60 GHz , 6 GB Ram ve pre_1378402419__ekran_alnts.png bu model ekran kartım var ve anlamadığım 1 Gb ekran kartı var diyerek verdiler bana  bu bilgisayarı burda 4 GB gösteriyo ve burda pre_1378402500__ekran_alnts2.png

bu şekilde gösteriyo, ve bilgisayarımın resmi sitesinde driveri daha önce vardı fakat su anda yok, ve Windows 8 uyumlu olarak görünüyodu, aldığımda ve su an Windows 7 kurulu, şu an 2 sorunum var  pre_1378402647__ekran_alnts3.png bu ve pre_1378402668__ekran_alnts4.pngbu...