Jump to content

Oyun Oynarken Bilgisayar Kapanıyor

salihcan39
 Share

Recommended Posts

dell inspiron n5110 laptobum var.i7 işlemcili 4 gb ram 1 gb ekran kartına(nvidia 525m)  sahip.bilgisayarım oyun oynarken(borderland 2,prototype) kapanıyor.tahminimce ısındığından dolayı kapandığını düşünüyorum çünkü işlemcinin olduğu taraf dehşet ısınıyor.bilgisayarıma daha yeni format attım ama sorun devam ediyor.ne yapmamı önerirsiniz dell teknik servisi arayım mı ??

Edited by salihcan39

kardeşim fan sesi geliyormu

o serilerde hep aynı problem

sorun şu yafan tozu toplayıp ızgaralardan yeterince hava geçiremiyor 

yada tamamen durmuşl oluyor

dostum fan sesi geliyor sürekli ses var dediğin gibi sanki yeterli hava alamıyormuş gibi nefes alır verir gibi fan sesi var

soğutucu alıp daha fazla o fana toz doldurarak fanı bozma

garantiye ver temizlesinler yada garanti önemli değil diyorsan benim gibi sök temizle

yapamam diyorsan ver garantiye temizlesinler soğucuyla kullanmak sorununu geçici olarak çözer

bence garantin devam ediyorsa dell müşteri hizmetlerini ara bi cagrı actır.Evine gelsinler.Muhtemelen fanını temizlerler yada deistirirler.Daha sonrada arkadasların dedigi gibi bir extra sogutucu al isin hal olsun.Yalnız alacagın sogutucunun ortasında tek ve büyük bir pervane olanları var onlardan SAKIN ALMA.Bir ise yaramıyor.Küçük Küçük 2 yada 4 tane olanlardan Al ve dönme hızlarına dikkat et bence sorun fan Driver degil...

ben donanımdan ziyade driverlardan kaynaklandığını düşünüyorum driverleri nasıl yukledin pcye

kardeşim eğer driverle olsaydı oyunlar hiç açılmazdı ama pc kapanıo bizim pc de de aynısı oluodu fanı temizledik düzeldi hiç kapanmıo artık