Jump to content

Ekran Kartı Ve Kasılmalar

pc-se7en
 Share

Recommended Posts

Merhabalar,

Günlük hayatta Masaüstü Pc'yi pek kullanmıyorum ancak Macbook Pro'daki Mac Os X işletim sisteminde zor olan 1-2 işlem için Masaüstündeki Windows'u kullanıyorum. 2 ay önce ekran kartı bozulmuştu ve bende çıkardım garantiye göndermedim. Ekran kartı ucuz bir karttı HD5450. Ekran kartı'nı çıkardıktan sonra Anakarttaki onboard kartı kullanmaya başladım ve Ekran kartını çıkardıktan sonra Sistemde bir yavaşlama, flash videolarda kasılma,çok sekmeli tarayıcı kullanımında donmalar gibi sorunlar yaşamaya başladım.

Bunun sebebi ekran kartımı ?

Anakart'ta GMA X4500 bulunuyor. Haliyle düşük seviyeli sadece 2D için uygun

Ekran Kartını Çıkarttıktan sonra Mevcut Onboard(Çakılı) Ekran Kartı Sürücüsünü Yükledinizmi?.Ayrıca Çıkarttığınız Ekran Kartının Sürüsünü Bilgisayarınızdan Kaldırdınızmı?(Hiç bir Kalıntı Kalmayacak Şekilde)

Öncelikle Yukarda Anlattıklarımı Yapmadıysanız Bunları Tam Anlamıyla yapın.Eğer Yaptıysanız, Ses Kartı Sürüsünü Bilgisayarınızdan Kaldırın.(Tamamen).Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın.

Windows 7 veya Windows 8 Kullanıyorsanız hiç bir ses sürücüsü kurmadan bırakın win 7 kendisi Yüklesin Sürücüyü...Bu şekilde deneme Yapmanızı Öneririm...

Sebebine Gelince;

Bu Tür Donmalar genelde Ekran kartı veya ses kartı sürücü yüklemesinden Kaynaklanabiliyor bazen..Çünkü Sürücü Yüklerken Beraberinde Sürücüyle beraber gelen Kodekleride Yüklemiş Oluyorsunuz.Bu Kodekler Donanım Çakışmasına neden Olabiliyor...En doğrusu Windows'un En doğru kodeği kendi kendine seçmesidir.Uygun olmayanı Arkaplanda yükleme yaparken donanım sınama işleminde zaten Yüklemeyecektir.

Bu Bilgiler Birebir tecrübe ve deneyimler sonucu Elde Edilmiştir..(Tarafımdan)

Tarafınızdan deneyimleriniz sonucu elde edilmiş bilgiler zaten bu tür sorunlarda temel olarak başvurulması gereken ilk çözüm yollarıdır.

Öncelikle imzanızı çok beğendim..Ancak bunu gerçekte uygulayan çok az var diyebilirim..."(İnsanlara teşekkür etmeyi bilmeyen kimse, Allahü teâlâya şükretmeyide bilmez) [Hadis-i Şerif]

"

Bu bilgileri belki bir başkasının işini görür diye verdim. Nerden Bileyim sizin Bu Konuda Bilgili Olduğunuzu....Size yaramazsa bir başkası sebeplenmiş olur kanaatindeyim...

Hic birinizin birinin sorunu çözme gibi amacınız yok.

Ekran kartını görseniz bomba zannedersiniz.

birkişide dememiş arkadaş yanlış yazmış doğrusu şu.

sadece sov yapıyorsuz.

Türkçe'mide sen mi sorgulayacaksın

Şimdi bişey yazarım uyarı alırım o yüzden yamıyorum ağzımı tutuyorum

sadece serserilik yapıyorsunuz

Edited by tutuklu8