Jump to content

Macbook Pro Komple Sıfırlamak

SoundMax
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.  Elimde MacBook Pro var mac işletim sistemi var içersinde. ben bunu komple silip windows 7 veya 8 yükleyebilirmiyim? Driver problemi vs çıkarmı ?

Veya buna içindeki sistemi komple silerek sıfırdan Mac nasıl yükleyebilirim. Hangi aşamaları izlemeliyim internetten Lion sürümünü indirdim türkçe fakat iso olarak indi bunu sanırım windows kurulu pc ler için yapmışlar ben o indirdigim isoyu MacBook Pro da kurulum yapamazmıyım bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim teşekkürler....

Bootcamp yapabilirsin driver sorunu çikmazda lisanslama sorunu çikabilir windows kurmak akil işi değil ama benden söylemesi bootcamp yapip 2 sistem birden kullan yada VMware fusion derim

Bootcamp ile driverları alırsın sıkıntı olmaz. Ancak Windows kullanan bir  Mac bana ilginç gelir. Çünkü bazı insanlar bilgisayarına Mac Os kurmak için uğraşırken sen silmek için uğraşıyorsun

Merhaba arkadaşlar.  Elimde MacBook Pro var mac işletim sistemi var içersinde. ben bunu komple silip windows 7 veya 8 yükleyebilirmiyim? Driver problemi vs çıkarmı ?

Veya buna içindeki sistemi komple silerek sıfırdan Mac nasıl yükleyebilirim. Hangi aşamaları izlemeliyim internetten Lion sürümünü indirdim türkçe fakat iso olarak indi bunu sanırım windows kurulu pc ler için yapmışlar ben o indirdigim isoyu MacBook Pro da kurulum yapamazmıyım bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim teşekkürler....

Herhalde şaka yapıyorsun arkadaşım….. elinde altın değerinde bir cihaz ve bu cihazlarda harikalar yaratan OS X işletim sistemi varken, windows kurmak istemen ilginç gerçekten….. çok istiyorsan, ikinci işletim sistemi olarak gene windows kurabilirsin. Açılışta hangi işletim sistemini istiyorsan seçersin… ama inan windows a hiç ihtiyaç hissetmezsin…. hatta windows lu günlerine acırsın….

İlginize tesekkurler fakat ben sadece bilmek istedim deniyecegim hangisi ile memnun kalirsam onu kullanacagim. Uzerinde farkli ulkenin dilini kullanan bir mac var ben bunu silip windowsda yaptigimiz gibi herseyini silip sifirdan bir mac kurmak istiyorum uzerine update falan yapmadan turkce bir max son surum. Bunun yani sira onerilerinize tabiki acigim yeni bi mac kullanicisi olarak.

Yeterki sunu sifirlayip turkce bir mac kurayim link ve anlatim paylasabilirseniz memnun kalirim tekrar tssekkr

Bu sitede aradığını bulabilirsin.

İlginize tesekkurler fakat ben sadece bilmek istedim deniyecegim hangisi ile memnun kalirsam onu kullanacagim. Uzerinde farkli ulkenin dilini kullanan bir mac var ben bunu silip windowsda yaptigimiz gibi herseyini silip sifirdan bir mac kurmak istiyorum uzerine update falan yapmadan turkce bir max son surum. Bunun yani sira onerilerinize tabiki acigim yeni bi mac kullanicisi olarak.

Yeterki sunu sifirlayip turkce bir mac kurayim link ve anlatim paylasabilirseniz memnun kalirim tekrar tssekkr

ben daha acık yazayım en iyisi. bende bir masa üstü windows 8 kurulu bilgisayar var.

bu bilgisayar uzerınden içinde mac kurulum dosyoları barındıran bir usb yapabilirmiyim? o usb ilede elimdeki mac book proya format atabilirmiyim. hangi isoyu veya dmg yi onerırsınız usb için ve adımlarını gerekirse resımlı anlatımlarını paylaşırmısınız.

şaunki sistem Mac OS X 10.6.3 (10D2125)
Kernal Vesiyon: Darwin 10.3.2

bunun ıcın bı usb denedım fakat kurulumu yaparken diski seçtirmedi bu versıyonun ustune bu olmaz diye bir uyarı geldi ben nasıl yapabilirim bunu komple sıfırlarım turkce olarak kullanırım dıskıde ıkıye bolerım bi yardım lutfen yaw 3 gundur cozemedım

şaunki sistem Mac OS X 10.6.3 (10D2125)
Kernal Vesiyon: Darwin 10.3.2

bunun ıcın bı usb denedım fakat kurulumu yaparken diski seçtirmedi bu versıyonun ustune bu olmaz diye bir uyarı geldi ben nasıl yapabilirim bunu komple sıfırlarım turkce olarak kullanırım dıskıde ıkıye bolerım bi yardım lutfen yaw 3 gundur cozemedım

Orjinal Sürüm yani Hakintosh olmayan gerçek Mac Os X lazım ve usb ile uğraşma Dvd üzerinden bu işlemi yap

sitede vardı orjinal mac osx 10.8 onu indirdikten sonra

bu programla(windows'un usb dvd tool gibi bir program) macte çalışır.

http://liondiskmaker.com/downloads/LionDiskMaker.zip

işlemlerine başlatıyorsun.

sonra mac'in kapalıyken alt tuşuna basılı tutarak açma düğmesine başıyorsun açılıyor. boot menüsü...

not: Disk'i komple silmeyi unutma...(benim ssd harddiskim o yüzden disk'imi siliyorum)

Edited by gavara

• 5 ay sonra...