Jump to content

Resimdeki Acronisi Nasıl Yaparız ?

Share

Recommended Posts

Universal seçeneği işaretlendiğinde sürücüler dışarda bırakılarak imaj geri yüklenir. Böylece başka bir bilgisayara yüklenen imaj mavi ekran hatası vermez.

Adı üstünde. Universal yani evrensel.

pre_1368199529__acronis-universal-restor

Edited by reyiz

anladım şimdi son bi soru

Masaüstünde bir çalışma yapacam leptopa atacam formatı olur demi bütün drvr ları yükler yani ?

Universal seçeneği işaretlendiğinde sürücüler dışarda bırakılarak imaj geri yüklenir. Böylece başka bir bilgisayara yüklenen imaj mavi ekran hatası vermez.

Adı üstünde. Universal yani evrensel.

pre_1368199529__acronis-universal-restor

Edited by yusuf1284

@yusuf1284

Acronis universal restore ile sistemi geri yüklerken senden driver paketini isteyecek

Ya cd'nin içinde olacak ya da sen yolu göstereceksin

pre_1368200667__111111111111.png

Bende bayadır uğraşıyorum

Şöye 1 yöntem kafama yattı

Xp'de tüm programlar ve sürücüler kurulu iken bunu başka 1 pc'ye aktarırken sysprep kullanıyoruz

Ama sürücüler yüzünden mavi ekranla karşılaşıyoruz

Device remover ile tüm sürücüleri silip, sysprep yapıp imajı aldığımız da sıkıntı çıkmaz diye umuyorum

http://www.pro-it-education.de/software/deviceremover/

Yöntemi deneyip sonucu yazarım

Edited by register

@yusuf1284

Acronis universal restore ile sistemi geri yüklerken senden driver paketini isteyecek

Ya cd'nin içinde olacak ya da sen yolu göstereceksin

pre_1368200667__111111111111.png

Bende bayadır uğraşıyorum

Şöye 1 yöntem kafama yattı

Xp'de tüm programlar ve sürücüler kurulu iken bunu başka 1 pc'ye aktarırken sysprep kullanıyoruz

Ama sürücüler yüzünden mavi ekranla karşılaşıyoruz

Device remover ile tüm sürücüleri silip, sysprep yapıp imajı aldığımız da sıkıntı çıkmaz diye umuyorum

http://www.pro-it-education.de/software/deviceremover/

Yöntemi deneyip sonucu yazarım

teknik serviste adamdan hiçbirşey istemedi adam acronis disk ile c yi sildi tekrar oluşturdu sonra recovrde diski seçti sonrasına hiç elemedi bilgisayar açılana kadar 

drvr ekranı geldiğinde EasyDrvrpack adında bir program açıldı drvrları önce denetledi sonra yükleme ekranına geçti 

Edited by yusuf1284

Arkadaşlar teknik serviste gördümde acronis ile imaj yüklüyoruz ya bunlar bütün pclere aynı imajı atıyolar drvpack filan acronis yedeklemeyi bitrdikten sonra bilgisayar açılmadan çalışyor şöyle bir ekran geliyor yani 

mxnkn.jpg

bunu nasıl  yaparız imajla mı yoksa kullandğı acronis ile mi ?

bu acronis ile değil sysprep ile yapılmış sistemdir. Bu sistemi adam sysprep ile yapmış ve acronis ile yedeği geri yüklemiş. Yani bu aslında easy sysprep yöntemidir.

ben imaj istemiyorum nasıl yapılyor kendim yapmak istyorum...

o zaman buraya bak:

http://www.tnctr.com/topic/187915-easysysprep-kullanymy-win7-icin-video-eklendi/

Edited by sere

yusuf1284

Benim  derdim easydrvpack'i eklemek değil yöntemim şu şekil:

Xp full kuruluyken ccleaner tüm seçenekler seçilkeyken temizlik yapmak

Ardından tüm geri yükleme noktaları varsa silmek

Device removerle tüm sürücüleri silmek

Pc'ye 1 zararı yok zaten C:\WINDOWS\Driver Cache\i386\driver.cab içinde gerekli driverler var

Sysprep yapmamın amacı crackli programlar, xp olsun ofis olsun yani hdd'nin id'sine göre key üreten her türlü program için tek tek crackle uğraşmamak

Ardından sysprep uyguladağımda sistem kapandığında mini xp'le açıp C:\pagefile.sys dosysını silmek 2gb yer kaplıyor maksat imajın boyutunu küçültmek

Sonra ister acronis ister ghost ile imajı alıp usb'den başka makinalara imajı atmak

Drpsu ile sürücüleri kurdun mu tamamdır

Faydalı olması dileğiyle;

acronis universal seçeneği ile pek sağlıklı sonuç alınmıyor gibi.ben alamadım.hdd  hariç bilgisayar parçalarını değiştirmiştim.windows 7 imajı vardı universal restore seçip yaptım.bi türlü iyi halde çalışmadı windows.windows 8 imajıda vardı ve onda öyle bi sorun yoktu.zaten donanım değişikse kendi kendine ilk başta bi kaç düzeltme yaptı windows öyle açıldı.