Jump to content

Sınırlı Bağlantı Veya Bağlantı Yok Sorunu

kolofaruk1
 Share

Recommended Posts

Öncelikle merhaba arkadaşlar dün akşam itibarı ile bilgisayarımdan internete bağlanmaya çalıştığım zaman sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorunu ile karşılaşıyorum.. Evimde 2 bilgisayar var biri masaüstü diğeri laptop masaüstü kablolu sorunsuz bağlanırken  laptop ne kablolu ne kablosuz bağlanmıyor.. Sorun laptopta herhalde.. internette bir kaç çözüm yolu denedim fakat hiç birisi işimi görmedi  :/ yardımlarınızı bekliyorum çok teşekkürler şimdiden..

1- Antivirüsün güvenlik duvarı engelliyor olabilir.
2- O bilgisayarda ultrasurf vb. proxye ip giren programlar kapatılınca bazen ipyi silmiyor bu yüzden olabilir. Çözüm araçlar->internet seçenekleri->bağlantılar->yerel ağ bağlantıları tıklanır proxy seçili ise iptal edilir.
3- Yerel ağ ayarlarında elle yanlış dns girilmiş olabilir.Otomatik Dns alma seçilip denenmeli

aklıma gelenler bunlar.

bir ekleme daha yaparak;

ağ bağlantıları-bağdaştırıcı ayarlarını değiştir-yerel ağ bağlantısı yada ethernet sizde adı neyse sağ tık özellikler-yapılandır-üst menüden gelişmiş-akış denetimini devre dışı bırak - tamam tıklayın.bağlantı kapanıp açılcak souç nedir?

Edited by STAN

sorununun nedeni arkadaşım driver nı günçellemen gerekiyor aynı sorun bendede olmuştu bende güncelledim ve sorun ortadan kalktı

günçelleme yaptıktan sonra ağ bağlantı ayarlarından bir kaç ayardaha yapman gerekiyor onlarıda yaptıktan sonra ortadan kalkıyor

eğer yapamassanız teamvıwer danda yardımcı olabilrim arkadaşım......

1- Antivirüsün güvenlik duvarı engelliyor olabilir.
2- O bilgisayarda ultrasurf vb. proxye ip giren programlar kapatılınca bazen ipyi silmiyor bu yüzden olabilir. Çözüm araçlar->internet seçenekleri->bağlantılar->yerel ağ bağlantıları tıklanır proxy seçili ise iptal edilir.
3- Yerel ağ ayarlarında elle yanlış dns girilmiş olabilir.Otomatik Dns alma seçilip denenmeli

aklıma gelenler bunlar.

bir ekleme daha yaparak;

ağ bağlantıları-bağdaştırıcı ayarlarını değiştir-yerel ağ bağlantısı yada ethernet sizde adı neyse sağ tık özellikler-yapılandır-üst menüden gelişmiş-akış denetimini devre dışı bırak - tamam tıklayın.bağlantı kapanıp açılcak souç nedir?

Dns diyince kafamda bir ampul parladı ve neden olmasın dedim :) googleden bir kaç hazır dns baktım ve elle dns verdim  4.4.4.4.   4.4.2.2  
Di verdiğim dns  fakat gene bi problem vardı modemin arayüzüne girebiliyorum ama neden internete bağlanamıyorum ? Sonra bilgisayarı yeniden başlatıp dns yi tekrardan otomatik hale çevirdim ve sorun çözüldü :) belki çözümü bu değildir ama benimkisi böyle çözüldü teşekkürler arkadaşlar ve tnctr şu ana kadarki hiç bir sorunum yanıtsız kalmadı :)