Jump to content

Portaldosites Den Kurtulmak Istiyorum

bitlilimon
 Share

Recommended Posts

Alıntıdır:

Portaldosites Nasıl Silinir-Portaldosites Nasıl Kaldırılır
Son zamanlarda tarayıcılara izinsizce yüklenen yada yüklediğiniz programlarla yüklenen birçok yazılım bulunuyor.Tabi bunları silmek biraz zor olabiliyor.Portaldosites arama motoruda bunlardan bitanesidir.Her tarayıcı için Portaldosites arama motorunu silmek farklıdır.Nedeni ise her tarayıcının ayarı farklıdır.
uninstall.png
Unknown olan bölümü dendetim masası program ekle kaldırdan siliniz.Daha sonra bilgisayarınızı güvenli modda ama network yani ağ bağlantıları ve güvenli mod seçeneği ile bilgisayarınızı açınız ve ismini vereceğim program ile bilgisayarınızı tarayınız.MalwareBytes Anti-Malware
SafeMode-Networking.png
ie-settings-search.png
Bu aşama Unknown yazılımını kaldırmakla ilgiliydi.Şimdi ise her tarayıcıya göre diğer ayarlarını yapacağız.
İnternet Explorer için tarayıcı ayarlarına giriniz ve genel ayarladan arama bölümüne geliniz ve arama motorlarından Portaldosites linkizi kaldırınız.
unknown-search.png

Google Chrome için ise gene tarayıcı ayarlarından giriyoruz.
chrome-settings.png
arama motorlarını yönet seçeneğine girdiğinizde resimde gösterdiğimiz gibi seçili seçeneği silmeniz gerekmektedir.
chrome-remove-search.png

Demek ki bilgisayarınızda virüs aktif durumda ve tekrardan değişimleri gerçekleştiriyor. Virüsten kastım malware, yani reklamcı yazılım.

MalwareBytes yazılımı ile bilgisayarınızda taramam yapıp yukarıda anlatılanları tekrar uygulayınız.

Kolay gelsin..