Jump to content

Veri Kurtarma Sorunu

saltek
 Share

Recommended Posts

Arkadaslar kusura bakmayin lutfen konuyu nere acacagimi bilmedigim icin bole bir konu acmak

zorunda kaldim.Bilgi sayar´ima virus girdiyi icin sitede bakmadigim yer kalmadi cd olmadigi icin bende FLASH bellege yuklene bilen veri kurtarma programi ariyorum lutfen yardim ederseniz sevinirim :(

ne ıcın ıstıyorsun programı anlamadım.pc ne vırus gırdı temızleyemedın de format atıp ta oylemı yedeklerı kurtarıcan?

oyle bır sorunun varsa combofıx ındır pc nı guvenlı modda aç combofix i çalıstır.%90 virüsleri temizlıyor

ComboFix temizlemiyor, siliyor.

Yüksek ihtimalle bilgisayarınıza klasörleri gizleyip, dosyalarınızın adında virüs yayan bir zararlı bulaşmıştır. Başka bir bilgisayara taktıysanız da o virüsler silinmiştir fakat dosyalarınız gizli bir şekilde kalmıştır.

Umarım biçimlendirme yapmamışsınızdır. Daha önceden de bu sorunu olanlar oldu, çözümü burada: http://www.tnctr.com/topic/220052-usb-scr-virusu-coezumu-bulundu/

Kolay gelsin!

arkadaslar ilginiz icin  cok saolun sanirim genis bir anlatim yapmadim kusura bakmayin.Söyle anlatayim en guzeli bu sanirim 

bana tam olarak 

usb Boot , Veri Kurtarma

lazim ben avusturyada yasiyorum ve turkiyedeki gibi deil vrusler.Burda bir ekran geliyor direk karsina asla izin vermiyor masa ustu acilmasina .Tam acilcagi zaman bir resim var ve orda kredi karti numarasi istiyor.Bende pc ye girip nekadar veri varsa 

resim video v.s almam lazim fakat site icinde bakdim ugrastim linkler ölü,Bir tane bile veri kurtarma cd si goremedim saglam linkli

bana hemen lazim kardesim fakat ben hiren botu kullanmayi bilmiyorum bir ara indirmisdim sinirlendim kirdim umarim cikartiginda resimli anlatim yaparsaniz sevinirim su ozellik buna yariyor bu ozellik suna cunki benim gibi anlamayanlar yararlanir insl.

İnternette RK10_Free_LinuxDOS_RCD_ea.iso adlı paragorn rescue cd dosyasını bul. elinde de 1 gb yada üstü flash belleğin var ise  netten "xboot" adlı yazılımı indirerek iso dosyanı flash belleğine yazdırabilirsin.Daha sonra boot ederek pc ni başlat ve yönergeleri takip et. verilerini kurtarabilirsin.Tecrübe ile sabittir.

İnternette RK10_Free_LinuxDOS_RCD_ea.iso adlı paragorn rescue cd dosyasını bul. elinde de 1 gb yada üstü flash belleğin var ise  netten "xboot" adlı yazılımı indirerek iso dosyanı flash belleğine yazdırabilirsin.Daha sonra boot ederek pc ni başlat ve yönergeleri takip et. verilerini kurtarabilirsin.Tecrübe ile sabittir.

pekala kardes normal format gibimi kuruluyor yoksa usb denmi calisoyr cunki kurtarim derken hepsini silmek var isin icinde :(

O zaman USB kullanabilirsiniz Hiren's Boot CD'den yararlanmak için..

http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

Kolay gelsin.

isosunu indirip sonrami usb ye yazdircaz

Kısaca dilim döndüğünce prosedürü yazıyorum; Dosyayı indir. xboot programı ile flash belleğine yazdır. PC açılırken F12 ye bas ve gelen menüden flash belleğini seç. Format filan atmaz korkun olmasın.Zaten yükleyememişsen eror hatası alırsın. Aynı şeyi hirenboot için de yapabilirsin aynı prosedür ile onu da flash belleğine yazdırıp daha sonra dediğim yolla çalıştırıp MiniXP var için ordan başlatarak gerekli dosyalarını kurtarabilirsin. Tabi dosyalarını yedekleyebilmen için (boyutuna göre) dvd - usb gibi şeylere ihtiyacın var. Yada hepsini D'ye yedekleyip sadece C'ye format atarsın.

Evet iso dosyasını indirip, iso kalıbını usb ye yazdıracaksın.

Edited by Revenge

Kısaca dilim döndüğünce prosedürü yazıyorum; Dosyayı indir. xboot programı ile flash belleğine yazdır. PC açılırken F12 ye bas ve gelen menüden flash belleğini seç. Format filan atmaz korkun olmasın.Zaten yükleyememişsen eror hatası alırsın. Aynı şeyi hirenboot için de yapabilirsin aynı prosedür ile onu da flash belleğine yazdırıp daha sonra dediğim yolla çalıştırıp MiniXP var için ordan başlatarak gerekli dosyalarını kurtarabilirsin. Tabi dosyalarını yedekleyebilmen için (boyutuna göre) dvd - usb gibi şeylere ihtiyacın var. Yada hepsini D'ye yedekleyip sadece C'ye format atarsın.

Evet iso dosyasını indirip, iso kalıbını usb ye yazdıracaksın.

Verdigin bilgi icin cok ama cok tsk ederim kardesim son ricam var sana  RK10_Free_LinuxDOS_RCD_ea.iso

internette bu dosyayi bir turlu bulamiyprum bana link atsan burda yazmak yasaksa ozelden atarsan cok sevinirim

Tamam upload ediyorum 5 dakkaya linki paylaşacağım, eğer bunu kullanamazsan hirenboot cd deki MiniXP ile rahatça dosyalarını kurtarabilirsin. onu da indir garanti olsun.

Dostum öğrenciyiz paylaşımlı internet kullanıyoruz, biraz sabır :)

Edited by Revenge

Makinamda Wmware workstation programı kurulu olsaydı sana adım adım nasıl yapacağını gösterebilirdim ama internet çok yavaş ve saatimi alır onu indirmek.Ama bence en garantisi Hirenboot cd onunla daha kolay kurtarılabiliyor.Tabi harddiskinde bir problem oluşmamış ise.Paragorn rescue cd biraz zahmetli uğraştırıyor ama o da kurtarıyor.

hmm bir sey olmadi zaten format atmadim tek sikinti avusturyada virus var cok yaygin olan  bir resim geliyopr pcnin karsisina gitwk bilmiyor.Normal baslat menusu geliyor tam acilinca hemen resim gelip sistem o sekilde kaliyor bunu burda halledenler var fakat bi turlu ben basaramadim :(

Hirenboot cd'nin içinde antivirüs tarama programları da var.Onlardan biriyle(kaspersky tercihimdir) tarat bilgisayarını. Üstte arkadaşların yazdığı combofix'de virüsleri güzel temizler,o da kaliteli bir programdır. Sen önce dosyalarını yedekle de sonra onu halledersin.

Bu da benim söylediğim kurtarma iso'su;

[url=https://hotfile.com/dl/224351988/77cecd6/RK10_Free_LinuxDOS_RCD_ea.iso.html]https://hotfile.com/dl/224351988/77cecd6/RK10_Free_LinuxDOS_RCD_ea.iso.html[/URL]

Merak etme virüsten eser kalmaz ;) 

Edited by Revenge