Jump to content

Asus A8N5X

omer41

Recommended Posts

arkadaşlar ilginç bir gözlemim var pek tutarlı bir yorum yapamadım. belki ortak olarak bir kanıya varabiliriz düşüncesiyle paylaşıyorum.

donanım hakkındaki bilgim fena değildir hatta bir çok kişi bilgisayar alacağı zaman gelip bana danışır. bende özellikle geçen sene en çok tavsiye ettiğim anakart AMD s939 larla iyi performans verdiği için vede fiyatı makul olduğu için Asus A8N5X olmuştur.

ama gel gör ki şu son 2 haftada çok garip birşey oldu. 3'ü benim tavsiye ettiğim kişiler olmakla beraber toplam 4 bilgisayardada aynı sorun var. bilgisayar açılmıyor. anakarttan açıldığını gösteren bip sesi gelmiyor. bios reset falan filan demeyin onları bile denedim. Voltaj sorunu yok. güçkaynaklarının çıkışlarını tek tek ölçtüm. zaten fanlar cdrom falan çalışıyor. hadi şebeke voltajında sorun vardı diyelim bu PClerin ikisinde UPS var hemde güç kaynakları şu anda sağlam. bios çok fazla ısınıyor. zaten 2 si garantiye gitti. birinin sadece bios ötekinin tüm cipset yanmış. şimdi ötekilerde garantiye gidecek.

hadi arıza elektronik aksamlar için normal birşeydir diyelim fakat 2 hafta içinde 4 anakart ve hepsinin sorunu aynı.

ben işin içinden çıkamadım.aklıma herhangi birşey gelmiyor malesef.

ilk akla gelen şey şebeke voltajı olur ama 2 tanesinde dediğim gibi UPS var hadi onu geçtim neden sadece bu markaya oluyor.

değişik görüşü olanlar yazarsa sevinirim

Aslında ilk aklıma gelen sogutma sistemlerinin yetersizligi olurdu ama birden fazla pc olunca işler değişiyor onun için rekabet sonucu bir ürünü hangisi piyasaya once sokarsa o pazarı kapatıyor ve buda anakartların vede cogu diğer parcanın karsımıza uzun sureli testlerden yoksun bir şekilde cıkması demek oluyor. Hepsindeki aynı hata bunun acık bir gostergesi :(

ben de anlamam lakin cevap vermeden de gecemedim. power supply olabilir bunun nedeni. ama baska bir neden de olabilir. Ben olsam ilk onu bir baskasiyla degistirir ana kart baglanti yerlerini de tekrar isikli mercekle kontrol ederdim. zamaninizi aldigim icin kusura bakmayin.

• 2 hafta sonra ...

Usta bende teknik servisdeki deneyimlerime dayanarak konuşuyorum bana gelen 10 amd işlecili makinadan 9 da ısı sorunu ve yüksek güç tüketimi sorunu vardı hatta bitanesi gözümüzün onunde hurda oldu yani anlıyacan amd makina aldınmı iiyi bir powersupply ve iyi hava sürklasyonu olan bi kasa vede işlemci soğutucusu onun için bence intelden şaşmayacaksın.. biraz reklam gibi oldu ama gerçek buuuu. Ben MSI ın 25 tane amd ana kartını sattım 18 tanesi bana geri geldi işlemcisiyle birlikte ... :blink:

Usta bende teknik servisdeki deneyimlerime dayanarak konuşuyorum bana gelen 10 amd işlecili makinadan 9 da ısı sorunu ve yüksek güç tüketimi sorunu vardı hatta bitanesi gözümüzün onunde hurda oldu yani anlıyacan amd makina aldınmı iiyi bir powersupply ve iyi hava sürklasyonu olan bi kasa vede işlemci soğutucusu onun için bence intelden şaşmayacaksın.. biraz reklam gibi oldu ama gerçek buuuu. Ben MSI ın 25 tane amd ana kartını sattım 18 tanesi bana geri geldi işlemcisiyle birlikte ... :blink:

aynı anakarttan ben de kullanıyorum, konuyu görünce hemen baktım. bende hiçbir sorun olmadı şimdiye kadar. bir seneyi biraz geçti kullanalı. ısı sorunu da yaşamıyorum diyemem ama sorun sadece ekran kartımda, silencer diye bi teknoloji yapmışlar, fansız ama ısınıyo. onun dışında bi sorun yaşamadım hiç...

• 4 hafta sonra ...

Kardeşim ben a8n5x anakartı yaklaşık 4 ay kullandım amd athlon 3200+ ve amd athlon 3800+ dual core ile iki işlemcidede anakarttan yüksek performans aldım. özellikle dual core ile. sonra 4200+ dual core 940 işlemciye gecerken sattım ve satarken çok üzüldüm kartın özelliği şu power supply 400 watt olmalı ve bios ayarlarının doğru yapılmış olması gerekli özellikle sata disk kullanıyorsan raid özelliğini kullan ama iyice bak dikkatle incele verilerini kaybetme.... şu an msi kullanıyorum ama o kadar ii deil kartın kıymetini

BİL.......... Hiç yüksek ısıya şahit olmadım A8N5X ile

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...