Jump to content

Bios Hdd Şifresi Kırma

ozanaus
 Share

Recommended Posts

elimde 500 gb notebook sata hardisk var, biostan şifre verılmıs, ne yaptımsa şifreyı kıramadım, mecburen hddyi değiştirmek zorunda kaldım, bu şifreyi bir şekılde kırma ya da hddye format atmanın ımkanı varmı?

masaüstüne takınca hdd görüntüsü

resimde görüldüğü gibi işlem yapılmıyor

pre_1371833275__hdd.png

dıskı başlat dedıgımde gelen hata

pre_1371833345__hdd2.png

Edited by ozanaus

• Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ben hdtune pro, hdd regenerator ve hiren boot taki live cd de tüm programlarla denememe rağmen bir türlü şifre kırılmadı. sitelerden araştırdığıma göre yazılımının baştan yüklenmesi gerekiyormuş. konu üstüne çalışan arkadaşlar varsa elimde 4 tane kırılmayı bekleyen hard disk var.

Hocam aynı olay benim dizüstü pc'ninde başına gelmişti yanlışlıkla hdd'ye şifre koymuştum ne yaptıysamda kırılmamıştı.. Bataryayı-bios pilini söküp bir kaç gün beklemiştim ama nafile :) Yapacağın şey basit tabi ben dizüstü kullandığını farz ediyorum masaüstünde denemedim çünkü  :) Bataryayı çıkart sonra bios pilinide çıkart en son çıt çıtlı çakmaklar olurya bastın mı elektrik çarpar onunla bios pil yuvasına (+/-) bir kaç kez şok ver düzelir diye umuyorum çünkü bende işe yaramıştı..  :innocent:  Eğer olmazsa da pc çalışıyorken de deneyebilirsin bu yöntemi yalnız sorumluluk sana ait :shiftyninja: (Bu şekilde de denedim ve sonuç aldım benim pc'de) :thumbsup:

Low level format denedinmi?

hıc format yemıyor, hata veriyor

bilgisayarın fişini çek bataryalı ise bataryasını sök

sonra BİOS pilini çıkar 5 dakka bekle tekrar yerine tak

veya burdan cevapal:

BiOS ŞİFRELERİ ve BİOS ŞİFRESİ KIRMAK

0r

konuyu iyi okuyun lütfen bios şifresinden bahsetmiyorum, biostan hddye şifre verılmıs, yanı ben biosa girebiliyorum zaten, kaldıkı bios şifresi için konu açmam ben

Hocam aynı olay benim dizüstü pc'ninde başına gelmişti yanlışlıkla hdd'ye şifre koymuştum ne yaptıysamda kırılmamıştı.. Bataryayı-bios pilini söküp bir kaç gün beklemiştim ama nafile :) Yapacağın şey basit tabi ben dizüstü kullandığını farz ediyorum masaüstünde denemedim çünkü  :) Bataryayı çıkart sonra bios pilinide çıkart en son çıt çıtlı çakmaklar olurya bastın mı elektrik çarpar onunla bios pil yuvasına (+/-) bir kaç kez şok ver düzelir diye umuyorum çünkü bende işe yaramıştı..  :innocent:  Eğer olmazsa da pc çalışıyorken de deneyebilirsin bu yöntemi yalnız sorumluluk sana ait :shiftyninja: (Bu şekilde de denedim ve sonuç aldım benim pc'de) :thumbsup:

hocam olayın bios ile alaksı yok, ben hddyi masaüstü pcye bağladım gene şifre istiyor, format atmayı denedim yemiyor, zaten laptopa yeni hhd takıp formtı da tıp müşteriye teslım ettim, şifreli 500 gb bende kaldı

hocam olayın bios ile alaksı yok, ben hddyi masaüstü pcye bağladım gene şifre istiyor, format atmayı denedim yemiyor, zaten laptopa yeni hhd takıp formtı da tıp müşteriye teslım ettim, şifreli 500 gb bende kaldı

Hocam ben o şekilde çözmüştüm kısa devre yaptım bios zaten otomatim olarak sıfırlandı hdd'ye koyduğum şifrede bu sayede kalktı.. :ball:

Hevesini kırmak gibi olmasın ama neyi denersen dene şifre kırılamayacaktır.

Hdd üreticilerinin kendi yazılımları var cihaz ile çalışan

Salvationdata nın ve PC3000 in Veyada Atola firmalarının sifreler için çözümleri mevcut

Nacizane tavsiyem ise MHDD ile deneyebilrsin 1 keresinde başarılı olmuştum belki 200 hdd şifresi kırma denemelerimden sadece 1i başarılı oldu

Amatör olarak veri kurtarma işi ile ugrastıgım için tavsiyelerim bu yönde

hddnin içindkiler önemli değil benım için yeterki hdd açılsın, benim de pek umudum yok ama belki bişeyler çıkmış ya da çözen olmuştur umuduyla bakıyorum, programı denyecem tşkler

Edited by ozanaus

Youtube 3 vidyo buldum umarım işinize yarar

[spoiler]

[media='http://www.youtube.com/watch?v=hPW9Hqo7_Sk&gl=TR']http://www.youtube.com/watch?v=hPW9Hqo7_Sk&gl=TR
[/media]

[media='http://www.youtube.com/watch?v=VCYCyBuEArA&gl=TR']http://www.youtube.com/watch?v=VCYCyBuEArA&gl=TR[/media]

[media='http://www.youtube.com/watch?v=R1hfKeEvsn4&gl=TR']http://www.youtube.com/watch?v=R1hfKeEvsn4&gl=TR[/media]

[/spoiler]

Edited by register

notebook un marka ve modelini verirsen yardımcı olabilirim ama faturasının resmini çekip onuda upload edersen aksi halde senin olduğunu bilemem az çok nedenini anlamışsındır.

dostum netbook benım deil, müşterinindi, kaldıkı şifreyı kıramayınca yeni hdd takıp teslım ettim, hddyi bana bıraktı, bende şifersini kırsam harici hdd olarak kullanacam

hmm anladım o halde bir notebook bulman şart aynısı olmak zorunda değil youtube da bunların videoları var notebook un marka ve modeline göre yeri değişiyor ama genelde ram a yakın bir yerde jumper ı var şase yaptırıp bios u sıfırlıyorsun. büyük ihtimalle senin problem böyle çözülür aksi halde diskpart komutu ile bir bakmak lazım. hatta dur bir deneme yapıp sonucu yazayım hemen