Jump to content

Masaüstü Çok Geç Geliyor

yunuscuk
 Share

Recommended Posts

Öncelikle herkese merhabalar,

Sorunum şu şekilde: Bilgisayarı açıyorum. Hoşgeldiniz yazısında bekletiyor.Ardından da duvar kağıdım görünüyor ama başlat çubuğum ve simgeler geç geliyor bu kez de.

İnternet ve forumlar üzerinden yaptığım araştırma sonucu:

-Tune up Utilities, Advanced System Care, Combofix vs.. programlarla bilgisayarı komple tarattım.

-Antivirüs programımla bilgisayarımı tarattım.

-msconfig'den başlangıç programlarının tamamına yakınını kaldırdım.

*Hiç bir şekilde sonuca ulaşamadım. Format atamıyorum. İş yerindeki bilgisayar ve muhasebe programı barındırdığından dolayı, aynı zamanda ana makina, başka bir yöntem bulmalıyım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı günler dilerim.

-Daha öncesinde de aynı programı aynı bilgisayarda çalıştırdım sorun olmamıştı. Donanımsal olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

-Onunla da yapmıştım tarama. Çok program denedim emin olun.

Tune up Utilities, Advanced System Care, Combofix ve benzeri programlar her nekadar sistemde iyileştirme yaptıklarını söyleseler de pek güvenmeyiniz.Hatta bu programların birkaçını sistemde kullanmak risklidir.Tavsiye etmem.Ben şu anda bu tür sistemle uğraşan programların hiçbirini kullanmıyorum.Sistemimde ağırlık da hissetmiyorum. Sizin sorununuz çalıştığını işte kulandığınız programlarla alakalı olabilir. Hangi işletim sistemini kullandığınızı da belirtmemişsiniz.Size şunları önerebilirim.

1.Disk temizleme disk birleştirme yapınız.

2. Masaüstündeki kısayollar hariç ,masaüstünde dosya veya klasör barındırmayınız.Bu açılışa etki edebilir.

3. Biraz uğraştırır ama şunu da deneyiniz.

Şu anki sisteminizin yedeğini acronis boot cd ile alınız. Bu yedeğininizin doğru alındığından emin olduktan sonra(validating etkin olsun ve mümkünse o yedeği sisteme acronis boot cd ile yükletin.) format atınız.(C diskinizin boyutunu değiştirmeden)Normal şekilde programlarınızı yükleyin(ara ara sistemi yeniden başlatarak açılışın süresine bakınız.) ama işyerinizde kullandığınız programları yüklemeyin.ve sisteminizi kontrol ediniz.Eğer sorun yoksa işinize özel yüklediğiniz programlar bilgisayarınızı yavaşlatıyor olabilir.Saygılarımla

İşletim sistemim XP. Haklısınız belirtmeyi unutmuşum. Dediğiniz yöntemi deneyeceğim. Elimdekileri kaybetmeden denemenin en mantıklı yolu da bu olsa gerek. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. İyi günler dilerim.