Jump to content

Bilgisayar Bir Anda Kapanıyor

mesale0077
 Share

Recommended Posts

güç sorunu gibi.leptopu tamirciye götür test edin yeni adaptör ve bataryayla.

sorun çıkmassa ya alırsınız ya almazsınız :)

umarım adaptör ile ilgilidir

yeni batarya almak istemem çünkü pc 9 senelik bir makina

alırsam sıfır alırım ama bu makinadan ayrılmak zor

bana ilham veriyor ,ilham kaynağım  :) aslında hddsini başka makinaya takma şansım olsa iyi olurda

işte ilham kaynağım :)

Aynı sorun bende de vardı hp compac notebook kullanıyordum bataryası yoktu Orj. şarj makinesi var vs.

sorunu lite win 7 yükledim çözüldü.neredeyse hiç kapanmıyor. bu süreçte servise falan da gitti yok anakartında

yok şarjında ama söyledikerinin hiç biri sorunu çözmedi tesadüfen kurduğum bi işletim sistemi nateboku düzeltti

o sistemi de buradan indirmiştim. normal sistemleri bile kurarken bile kapanıyordu bi dene istersen lite sürümlerden. Geçmiş olsun.

Edited by d_drms

Adaptör veya batarya yan sanayi mi?

hayır orjinal batarya ve adaptör makinanın kendisine aittir.

Aynı sorun bende de vardı hp compac notebook kullanıyordum bataryası yoktu Orj. şarj makinesi var vs.
sorunu lite win 7 yükledim çözüldü.neredeyse hiç kapanmıyor. bu süreçte servise falan da gitti yok anakartında
yok şarjında ama söyledikerinin hiç biri sorunu çözmedi tesadüfen kurduğum bi işletim sistemi nateboku düzeltti
o sistemi de buradan indirmiştim. normal sistemleri bile kurarken bile kapanıyordu bi dene istersen lite sürümlerden. Geçmiş olsun.

benim demek istediğimde bu bir sorun bulamıyorlar ,işletim sistemine geçmek isterdim lakin format atmak istemiyorum programlarım var ve piyasada artık bulmak zor onları
lakin düşünmüyor değilim. 

Anlattığın kadarıyla batarya sorunu. Geçmiş olsun.

batarya zaten bittikti ,konu başında yazmıştım
lakin adaptördeyken kapanma yapmasını anlayamadım
makina dell laptop
herkese yardımları için sağolun hala sorun devam ediyor

böle bir sorunda burda ne yazarsak bakmak gibi olmuyor...ehil olan birinin mutlaka bakması gerek...belki sorun çok basit birşeydir ama burdan ne yazarsak yazalım deneyince bazen olmayabiliyor...en iisi cihaza başka zararlar vermeden anlayan birine göstermek.saygılarımla...

laptop cipsetinde sorun varmış

anakartı değiştireyim dedi 100-120 tl para biçti

tek çekirdekten iki çekirdekli yapalım dedi

değermi deymezmi bilmiyorum

ayrıca seskartıda gitmişti ,ses kartı ve ekran kartında iyi olur dedi

kompile 100-120 tl istedi bakalım

bu arada yeni bataryaları görmedi

orjinal adaptör taktık gene kapandı .

hocam bataryayı çıkarıp direk adaptörden kullandıgındada kapanıyosa chip settendir ama makinanın temizliğini yaptırırsan büyük ihtimal düzelir (termal macunun yenilenmesi fanların temizliği)chip set arıza yaparsa ya ekrana görüntü alamazsın yada bilgisayarında hiç hareket olmaz 

yan sanayi batarya  yada  sarj cihazi  ise sorun  olabir yada  bilgisayar cup  cipset isinma sorunu   varsa olabilir  hdd  de sorun olabilir anakart da sorun olabilir bence leptop  kendi servisine göttür 200 tl filansa yaptir ama  söyle bir sorun var herkez orjinal ankart takmiyor ya baska pc den sökme yada  yan sanayi  anlicagin 200 tl de bosa gidebilir  

adaptör girişi gitmiş jack temassızlık yapıyormuş sorunu buldum

şimdi anakartmı değiştiremek istesem 100-120tl tabi ses kartıda olmuş olacak arızalıydı

jack değiştirmek istesem 40-50 tl arası yapılacakmış

servise gittim biz sadece makinayı göndeririz dedi o kadar

şimdi ne yapayım

120tl anakart degısımı mumkun ıse yapın eskısını ısteyın

power soket gırısı degısmeyecekse 35tl ye yapılır

ses kartı harıcı takılabılır 15tl

hdd yı usb adaptor ıle baska pcye baglayabılırsınız

jack takma bölünü toplu ine ile  oynat  jack takinca eger zor giriyorsa yapmisindir  öyle bir dene bu arada anakart deyistirmeni  bana biraz ters geliyor cünkü  önceki yorumda dedigim gibi  herkez orjinal ankart takmiyor ya baska pc den sökme yada  yan sanayi  anlicagin 200 tl de bosa gidebilir ve ayrica 3 ay dan fazla kullanamam sansin da olmaya bilir benim bir abim pc tamiri yapiyor ondan duydum internetten serviisi aramis gettitmis  anakart 3 ay sonra bozulmus 

amd imiş ana kart birde hardisk sorunu çıktı bakalım

benim iğne uçlu anakarttaki iğne uçlu değilmiş

anakart aynı dell firmasının üst modeli imiş

anakarta f00 hardisk 100 diyor

arkadaşım yenisinde ateş pahası oldu ya dolar yükseldi fiyatlar tavan yaptı

benim tek çekirdekli takacağı çift çekirdekli olacakmış

neyse bakalım

Ark aynı sorun vardı işlemcinin tırnakları sorunlu dediler değiştirdi bi işe yaramadı bi yer anakart hasarlı  anakartlar üç katmanlıymış üst veya alt katmansa yaparız orta katmansa yapamayız dediler ordanda sonuç çıkmadı ark bilg müh. okuyor yeni bilg aldı aciliyet sebebi ile en son ram slotunda sorun olabilir demişlerdi ne oldu bilmiyorum :S

sorun bataryanın takılı olmasından kaynaklanabilir.

yani bitik bataryadaki entegre zamnla kısa devre yapabiliyor. bataryayı çıkarıp denemek gerek. ama bilgisayar da harbiden eski imiş:)

bir de adaptorun artık eski elektriği veremiyor olabiir. o zaman adaptoru değiştirmen gerekir.