Jump to content

Bugün Hallemediğim Windows8 Sorunu Oldu

STAN
 Share

Recommended Posts

şöyle oldu.sitelere bakarken elektirik gitti geldi.anakart f1contune geldi.elektirik gidince öyle edyor çünkü.neyse kontüne,ben windows 8 gelecek sandım o logo ekranında daire döndü 5-6 kere onarıma hazırlanıyor dedi.daha sonra onaramadı.20 defa denedim "windows bilgisayarınızı onarmayı tamamlayamadı"mesajı.gelişmiş seçeneklerde dosyalarınızı kaybetmeden onarın,bilgisayarınızı sıfırlayın gibi seçenkler vardı.komut istemiyle başlatma vardı da ne yazabilirdim bişey bilmemki.seçeneğin birinde 9 şık vardı 4 olan güvenli modda başlatma idi,ama onda bile başlatamadı.hiç bi kar etmedi denemediğim yol kalmadı.sistem geri yüklemede yapamadı hata verdi.dosyalarınızı kaybetmeden onarını seçtim medya aygıtınızı takın dedi.bu yüzden sandisk usb belleğe yarım saat windows 8 attım kullananlar bilir bunun ne kadar işkence olduğunu yazma hızı 1-2-3 mb.neyse kurtarmayı yaptı falan filan.metro geldi kurdugum uygulamalar yok.masa üstü bomboş.birtek geri dönüşüm kutusu var.altında kaldırılan uygulamalar diye html dosyada liste koymuş.kurdugu güncellediğim bütn herşey o listedeydi.ama c ye dokunmamış aynen duruyordu.zaten bilgisayarın o anki çalışmasıda hoşuma gitmiyordu.acronis image dosyası vardı sadece guncellemeler yüklü.bende o imaja geri döndüm ve saatlerdir programlarımı filan kurmaktayım hala sürüyor. başka seçenek yoktu o an.merak ettiğim,bi daha öyle sorun olursa (herkes yaşabilir)ne olacak ki.bu mu 8.windows 7 de böyle katı sorun oldugunda halledilebiliyordu.

ne olacak böyle sorunlar olduğu zaman?

Geçmiş olsun. Yapılabilecek şeyler bence böyle bir durumda bir live cd ile dosyalara erişerek yedeklemek olabilir. Ya da Windows 8 dvdsi ile windows onarmayı denemek olabilir. Fakat bu tip durumlara karşı en önce yapılacak şey verileri windowsun kurulu olduğu bölüme değilde yedek bir bölüme veya mümkünse taşınabilir aygıtlara atmak. Böylece sıkıntı olsa bile içiniz rahat olur. 

Muhtemelen sorunda elektrik gidince sistem dosyası hasar gördü. Bu yüzden windows açılamadı. Bu durumda windowsu onarmak en mantıklı seçenek olur.

selamlar. bende de bu şekil bişey olmuştu. kapandı açtım olmadı,

verilerimi yedekleyeyim dedim, hali hazırda kullandığım hdd yi taktım.

kabul etmedi. az daha sinirden gidiyordum :)

çalıştığım işyerinden sıfır hdd taktım, içindeki verilerimi kurtardım.

sonra sıfırlama yaptım uzun sürdü sıfırlama yapması ama

sorunum çözüldü. şu an sorunsuz kullanıyorum.

veri kurtarmak sorun değil. Sorun bunun halledilmesi. Öyle görünüyorki bunun cevabı yok. Windows 7 böyle bişey olduğunda 2 seçenek sunardı. Başlangıç onarma ve normal olarak başlat.8.1 çıksın,bu sorunun halledilir inşallah

tekrar döndüm image ile sırf 8.1 çıkacak ya nasıl ki diye sırf bunun için döndüm.eğer düzeltmezlerse sorunu windows yediye dönerim çekilecek der değil 8.birde şunu anladım windows 8 tabletler için notebooklar için netbooklar için.tamam hızlı performanslı stabil ama hata affetmeyen.masaüstü için eski windowsları artıyor şu an için.

tekrar döndüm image ile sırf 8.1 çıkacak ya nasıl ki diye sırf bunun için döndüm.eğer düzeltmezlerse sorunu windows yediye dönerim çekilecek der değil 8.birde şunu anladım windows 8 tabletler için notebooklar için netbooklar için.tamam hızlı performanslı stabil ama hata affetmeyen.masaüstü için eski windowsları artıyor şu an için.

Windows 7'nin altından gir üstünden çık bana mısın demiyor. Windows 8 out,   8.1'e bakalım artık.

STAN, o komut yüksek ihtimalle işe yarayacaktı. Elektrik kesintisinden önce HDD'de bir veri yazılıyorsa, kullandığın dosya sisteminin bozulmasına neden olabiliyor. O komut dosya sistemi hatalarını düzeltmeye yarıyor. Fiziksel bir sorun olsaydı, imaj yükleme işe yaramazdı.

Merhaba Arkadaşım Windows8 Deneme Sürümü Çıktığından Bu Yana Kullanıyorum. Windows8 de Anlattığın Gibi Bir Hata alıyorsan. Eğer Windows8 in kendi yedeği ile yedek almadıysan format atmak yada Hiren Boot CD ile Verileri Kurtamaktan Başka çaren yok. Bu Hata Windows8 ile yedek aldıysan secenekler kısmında kurtama bölümünde yedeği yükle diye bilgisayarı sıfırla diye alanlar var. bu çok önemli eğer yedek alamdıysanız geriye yükleme imkansız oluyor. Ben Genelde Acronis İle Yedekleme yapıyorum. En güzeli Sisteme Bütün Proğramları Yükledikten Sonra Belgelerimi D ye Taşıdıktan Sonra Acronis ile Tam yedekleme Almanız Problem Olduğunda O zamana Geri Dönebilirsiniz  tavsiye ederim.

Geçmiş Olsun.

Edited by hkapici