Jump to content

Saç Dökülmesi

kayseri204
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar yaşım genç olmasına  rağmen saçlarım dökülüyor ve beyazlıyor hemde çok :( 

Genetik dökülme yok ama beyazlama var.

Yani dökülmeye karşı kullandığınız doğal şampuanlar var mı? Marka olarak.

Lütfen yaw,psikolojim bozuldu :(

bak ben dokktor moktor değilim ama fikrimi söyleyim kafanı öyle herşeye takma bir kulaktan girsin öbür kulaktan cıksın hafızanda tutmayı herşeyi ön bellek bosalt kafan rahatlasın git biraz ormana felan kamp yap temiz hava al sehirle baglantını kes dogal hayat yasa biraz ozaman bişeyin kalmaz teknolojiden uzak durmayıda unutma

Öncelikle Allah şifa versin zor bir durum, bende yağlanma ve dökülme var defne sabunu kullanıyorum ve şuanda büyük bir oranda azalma var ayrıca cildi ferahlatıyor ve gözenekleri açıyor, yıkadıktan sonra yüzüm yumuşacık  oluyo :) tavsiye ederim. Tekrar geçmiş olsun.

bak ben dokktor moktor değilim ama fikrimi söyleyim kafanı öyle herşeye takma bir kulaktan girsin öbür kulaktan cıksın hafızanda tutmayı herşeyi ön bellek bosalt kafan rahatlasın git biraz ormana felan kamp yap temiz hava al sehirle baglantını kes dogal hayat yasa biraz ozaman bişeyin kalmaz teknolojiden uzak durmayıda unutma

dediklerinizde haklısınız ama ilk başta şampuan olarak öneri almam gerek.

dediklerinizde haklısınız ama ilk başta şampuan olarak öneri almam gerek.

Öncelikle Allah şifa versin zor bir durum, bende yağlanma ve dökülme var defne sabunu kullanıyorum ve şuanda büyük bir oranda azalma var ayrıca cildi ferahlatıyor ve gözenekleri açıyor, yıkadıktan sonra yüzüm yumuşacık  oluyo :) tavsiye ederim. Tekrar geçmiş olsun.

deniyecem 

Öncelikle geçmiş olsun benimde saçlarda geçen sene tarif edilemiyicek bi dökülme oluşmaya başladı ben direk cildiye uzmanına gittim doktora

bişey verdi eczanede 5-10 ilacı karıştırıp bi şişeye koyup bana verdiler 2 günde bi uyguladım bide şampuan yazdı prozonic her saç tipi için var misal benimki yağlı kepekliydi o zaman aşırı hala aynı şampuanı kullanıyorum tavsiye ederim verdiği karışımı normalde şişeyi bitirene kadar

kullanmam lazımdı iş yoğunluğundan birde işgüzarlıktan 3 kere uyguladım ama ilk kullanımdan sonra ve şampuanı da üzerine uygulamıştım 2 gün sonra dökülme tamamen durdu tek tük oluyodu şimdi de tek tük oda normaldir herhalde tek tük dediğim 1-2 tel şampuanı düzenli kullandığımda oda olmuyo...

Bu arada kan değerlerim ve diğer tahlillerde bi anormallik bulamamıştı doktorum... yaşım 27

Edited by neskali

BIOXCIN Kullan dedemin saçını çıkarmıştı

şuan kullanıyorum maalesef sonuç yok :)

Öncelikle geçmiş olsun benimde saçlarda geçen sene tarif edilemiyicek bi dökülme oluşmaya başladı ben direk cildiye uzmanına gittim doktora

bişey verdi eczanede 5-10 ilacı karıştırıp bi şişeye koyup bana verdiler 2 günde bi uyguladım bide şampuan yazdı prozonic her saç tipi için var misal benimki yağlı kepekliydi o zaman aşırı hala aynı şampuanı kullanıyorum tavsiye ederim verdiği karışımı normalde şişeyi bitirene kadar

kullanmam lazımdı iş yoğunluğundan birde işgüzarlıktan 3 kere uyguladım ama ilk kullanımdan sonra ve şampuanı da üzerine uygulamıştım 2 gün sonra dökülme tamamen durdu tek tük oluyodu şimdi de tek tük oda normaldir herhalde tek tük dediğim 1-2 tel şampuanı düzenli kullandığımda oda olmuyo...

Bu arada kan değerlerim ve diğer tahlillerde bi anormallik bulamamıştı doktorum... yaşım 27

Bizim ilçede cildiye yok maalesef.Doktorun yanına  gitmek mesele.netten araştırdım.

Sarımsak özlü şampuan öneriyolar ama,şimdi hangi marka ?

şuan kullanıyorum maalesef sonuç yok :)

Bizim ilçede cildiye yok maalesef.Doktorun yanına  gitmek mesele.netten araştırdım.

Sarımsak özlü şampuan öneriyolar ama,şimdi hangi marka ?

nasıl olmaz ya devlet hastanesi yokmu nerde yasıyosun marstamı :D

genetik olan hiç bir şeyin çozumu olmaz demekle soze giriş yapıyorum 4 sene bayan kuaforluğu yaptım sac dokulmesinde uzmanım sıkıntınız eyer gerçekten genetik değilse sac neden dokulur bundan bahsedeyim 1 hormon duzensizliğinden yani piskolojik nedenlerden 2 sık sık şampuan değiştirmeden yani şampuan aslında bi şuruptur ve bunye o şuruba alışır ve başka şuruba alerji gosterir 3 sacını yıkayınca mutlaka sackurutma makınesıyle kurut yoksa sacların nezle olur komik geldiyse bana deil saçına gul 4 bakımsızlıktan yanı saclarını tarzan gıbı uzatmaya çalışırsan ve berbere gitmezsen saclar dokulur gelelim cozumune çozumu bioxin veya 100 yaşındaki amcaların anlattığı gibi sarımsak ozlu sampuanlar deil hepsi sadece duzanbazlık hiç bişey sac cıkarmaz sadece dokulmeyı keser canlı sac dokusu varsa ve duzenlı beslenırse cıkar ama zaten cıkıcağı vardır gerçekten dokulme sorunu var ise çozum loreal aminexil not olarak unutmayın normal bir insanın gunde 100 tel sacı dokulur bu arada daha ciddi bilgi almak isteyen olursa ozelden yazsın burdan cvb vermeyeceğim saygılar

1. Marketteki şampuanlardan uzak dur. Saçını doğal sabunla yıkamaya çalış.

2. www.saracoglu.at sitesinde lavanta kürü var. Bu zor gelirse aynı siteden lavanta özlü şampuanı al.

3. Tiroidle ilgili bir hastalığının olmadığından emin ol.

Dostum bende aynı sorun var şu aralar aklımda register arkadaşında önerdiği çam yağı var onu kullanmak istiyorum ama artık hep yeni gördüysek denemekten saçlarında iyice yıprandığını fark edebiliyorum..

Dostum bende aynı sorun var şu aralar aklımda register arkadaşında önerdiği çam yağı var onu kullanmak istiyorum ama artık hep yeni gördüysek denemekten saçlarında iyice yıprandığını fark edebiliyorum..

artık baban bile inanmıodur bu tip haberlere :)

Profilimdeki resim gerçekten benim resmim. Bu güne kadar kafamdaki saçı hiç dert etmedim döküldü, umurumda olmadı, Beni sevecek beğenecek olan dış görünüşümle değil beni yüreğimle sevsin. Zaten seviyor da.

Profilimdeki resim gerçekten benim resmim. Bu güne kadar kafamdaki saçı hiç dert etmedim döküldü, umurumda olmadı, Beni sevecek beğenecek olan dış görünüşümle değil beni yüreğimle sevsin. Zaten seviyor da.

Allahına kurban şirin babaa :D bende saç özürlülerdenim ve hiç sıkıntı etmedim kendime...