Jump to content

Sanal Bilgisayar Hangisini Önerirsiniz

FırtınaLimanı
 Share

Recommended Posts

( Vmware denemedim   )                  (    Virtual Box     denedim begenmedim ) 

arkadaslar bendaha önce Virtual Box kullandim  pc zarar verdi bir daha da kulllanmadim ama simdi sanal  bilgisayar ihtiyacim oluyor anlicaginiz   yeni indirdigimiz formatlarda formatlari düzenledigimizde katilimsiz yapmak icin baska isletim sistemi kullanmak istedimizde  rem üzerinde kayitlarini silmeyen  Virtual Box  mus bir abim öyle dedi sizce  Vmware  kullansama ?

virtual box, vmware den biraz daha basit geldi bana. örnek verecek olursam vmware sürükle bırak desteği veriyordu, ondan sonra virtual box yanlış hatırlamıyorsam 64mb ekran destekliyordu sanırım sadece. vmware ise bilgisayarının ekran kartına göre ayarlamana izin veriyor

ram bellekde formatlasanda yada program silsende pc kasiyor zorluyor  

pc sisteminiz nedir ? ben iki programıda kullandım gayet iyidir kasma felan yoktu 

ram bellekde formatlasanda yada program silsende pc kasiyor zorluyor  

pc sisteminiz nedir ? ben iki programıda kullandım gayet iyidir kasma felan yoktu 

Ben hem microsoft virtual pc ve hem de virtual boxu kullanıyorum.Her ikisi de benim işimi görüyor.Virtual box windows8 ve windows8.1 i desteklediği için kuruyorum.Tek sıkıntısı sürükle bırak desteğinin olmaması.Onu da dosya paylaşımı yapıp

Sen To klasörüne, karşı bilgisayarın masaüstü klasörünün kısayolunu atarak aşıyorum.

Bu tür programlar özelliği itibarı ile sistemi kasar.Çünkü ayrı bir işletim sistemi de çalıştırıyorsunuz.4 gb raminiz olmalı ve işletim sistemine göre 1-2 gb ram ayırmalısınız.

Eğer sanal sistemde program denemek, taşınabilir veya katılımsız program yapmak gibi işlemler yapacaksanız microsoft virtual pc fazlasıyla işinizi görür.windows8 i denemek içinse virtual box kurmalısınız.VmWare yi ise hiç bilmiyorum.

Saygılarımla