Jump to content

2 Yıllık Bölümler

Bnt1993
 Share

Recommended Posts

Düz lise çıkışlı olduğun için il yazma gelmez ve öyle zorlanacak bişey göstermiyorlar.İlk dönem C# konsol ile başlıyor eğer dgs veya kpss ile geçiş yaparsan iki yıllık eğitim işe yarar onun haricinde önü pek açık değil başla bölümlere yönelmeni öneririm.

Bilgisayar programcılığı için puana bakmıyorlar lise türüne obp puanına bakıyorlar

Bende Teknik lise elektrik-elektronik mezunuyum obp ile nereleri tercih edebilirim.Öncelik sanırım anadolu ve yeni mezunlar ben 2011 mezunuyum .OBP 320 nereleri yazabilirim.

Edited by bilalozdemir

10 tane bölüm çıkıyor doğru mudur ve yerleşme ihtimalim nedir?

Altını kırmızı ile çizdiğim yeri 50 yap daha çok kayıt görürsün ve sağ altta diğer sayfaya geçmen için butonlar var

gcpwXBI.png

o linktekiler end meslek lisesi içinde geçerlimi acaba ? 

Endüstri meslek liseleri için de geçerli en altta açıklama var

Altını kırmızı ile çizdiğim yeri 50 yap daha çok kayıt görürsün ve sağ altta diğer sayfaya geçmen için butonlar var

gcpwXBI.png

Endüstri meslek liseleri için de geçerli en altta açıklama var

OBP puanı neye göre hesaplanır ? 

Lisedeki Diploma Notu mu ? burada obp puanı 500 üzerinden değerlendiriliyor bildiğim kadarıyla diploma notları 100 üzerinden ? 

Lise diploma notun başka kaç tane diploman var ? 
Diploma notunu 5 ile çarp obp puanını verir 

ör. 72,34 * 5 = 361  gibi tabloda sağ tarafta yazıyor hangi üniversitenin kaç obp puanı istediğini.

Lise diploma notun başka kaç tane diploman var ? 
Diploma notunu 5 ile çarp obp puanını verir 

ör. 72,34 * 5 = 361  gibi tabloda sağ tarafta yazıyor hangi üniversitenin kaç obp puanı istediğini.

ilkokul diplomam var :D peki dostum son birşey daha sormak istiyorum mesela ben lisede elektrik okuyorum diyelim obp puanı ile üniversitede istediğimi okuyabilirmiyim ? 

ilkokul diplomam var :D peki dostum son birşey daha sormak istiyorum mesela ben lisede elektrik okuyorum diyelim obp puanı ile üniversitede istediğimi okuyabilirmiyim ? 

İlkokul diploması ile almıyorlar :P  Meslek lisesi olduğun sürece istediğin bölüme girersin.

Düz lise çıkışlı olduğun için il yazma gelmez ve öyle zorlanacak bişey göstermiyorlar.İlk dönem C# konsol ile başlıyor eğer dgs veya kpss ile geçiş yaparsan iki yıllık eğitim işe yarar onun haricinde önü pek açık değil başla bölümlere yönelmeni öneririm.

yerine göre değişir.SDÜ bilgisayar programcılıgı okudum 6. dan sonra gördüğüm programlama dili sayısını hatırlamıyorum.Yanında madlap  & micro işlemci de dahil.Bi arkadaş"Muhendislik okuyorum senin dersleri görmüyorum" diyor bilgisayar öğretmenliği okuyan diğer arkadaşım kıskanıyor SDÜ bilgisayar programcılığı yazacak oluyor :thumbsdown:

Yok yani autocat,after effect falan görsem neyse hiç bilgi yok dayamışlardı daha ilk haftadan C# bize.Öyle geçti gitti 2 yıl.yazacagın üniversiteyi iyi araştır göreceğin dersleri falan.Ama şunuda hatırlatayım taşeron siyasi torpil vs tüm devlet kurumlarına doluşmuş durumda.Acı ama "bilisim" toplumu olacagız diyen devlet bilgisayar sektörüne pamuk tıkıyor.Klavyede tuşa basan sekreter ,kayıt tutucu oluyor.Yapabileceğin özel sektör varki ordada çok iyi programlama dili bilmen gerekiyor.Hoş gerçi sağlam yerler ya deneyim yada askerlik istiyor

tavsiyem sağlık sektörü revaşta..bizim birader tıbbi sekreter kpss belli puan aldı atanmayı bekliyor.Atatürk Üni..de bu bölümün uzaktan eğitim olarak Lisansını açmış kalan 2 yılı öyle bitirecek al sana 4 yıl.Bizim bölümde ise ya işletme ya iktisat.AÖF de bilgisayar ile ilgili teek bir bölüm var onada Büro yönetimi giriyor güler misin ağlar mısın

Edited by kacaksevgilim